Skocz do zawartości

kapx1984

Uczestnik
  • Posty

    32
  • Dołączył

  • Ostatnio

  • Dni najlepszy

    1

Wszystko napisane przez kapx1984

  1. Witam dodrze zrobiona i odpowiednio zakonserwowana podłoga powinna wytrzymać żywotność altanki! i dużo lepiej się będzie prezentować niż kostka! jak chcemy na wieki to po co stawiać z drewna przecież można murowaną postawić, co i tak z upływem lat się zniszczy. Po pierwsze kantówki na podłogę mocowane nad ziemią i najlepiej żeby nie miały styczności z betonem jeśli będą opierane na betonie to izolacja np. z papy, po drugie folia lub coś co nie przepuszcza wody, układamy pod kantówkami jak najszczelniej, po trzecie impregnacja kantówek najpierw impregnatem, a potem można bi-teksem, auto-gumem, lepikiem na zimno itp. ja dawałem auto gum bo zostało mi tego troszkę z konserwacji podwozia samochodu, po takim zabiegu konstrukcja podłogi przeżyje altankę, a i deski podłogowe też należy zaimpregnować od spodu gdyż one też narażone są na działanie wilgoci i robactwo tylko już wystarczy sam impregnat bez bi-teksów itp.
  2. Witam zalecana jest papa podkładowa, ale bez przesady niema takiej potrzeby przy altance co innego dom, jest ważne aby deski niebyły szersze niż 15cm bo mogą się porobić ( łódki),co jest niekorzystne dla gontu bo się będzie przemieszczał czyli rozciągał i kurczył! klej raczej niema prawa wyciekać do środka bo idzie na zakład czyli na te ziarka na poprzedniej warstwy i się (wulkanizuje) wtapia w nią. We wcześniejszych moich postach masz pokazane jak zacząć i jak bić gwoździe.
  3. Nie pistoletem, pędzlem bo krokwie będą ciemne a podbitka jasna wiem że będzie ciężko, ale ustawie rusztowanie okleje krokiewki i pomalutku pomaluje
  4. a jeszcze niczym to naturalny kolor ale sufit będzie na sosnowo żeby ładnie kontrastował z całą resztą bflip powiedz mi jaką robiłeś wysokość i szerokość ławeczki i wysokość stołu ?
  5. Witam wszystkich wrzucam kilka fotek z budowy altany trało to długo bo nigdy niema czasu. no i na razie to tyle mam jesze fotki rużnych szczegułów ale to w wolnym czasie jak by ktoś chciał reszte fotek jak skończe ale to troszkę potrwa brak czasu a wieczorem to wiadomo
  6. Bflip powiedz mi bo nie wiem już czy było o tym z czego masz ten czubek na dachu plastik, drewno sam robiłeś czy kupiłeś pyknij fotki i opisz jak możesz? zdjęcia mojej altanki już wkrótce!!!!
  7. jeszcze jedno cenne zdjęcie bflip zwrócił słuszną uwagę stół przy przekątnej 5m okrągły to pomyłka on u siebie fajne rozwiązał ten problem ja u siebie zrobię jeszcze inaczej dużo miejsca na dojście do stołu wolny środek dużo miejsc siedzących czego chcieć więcej panowie oto on stół godny polecenia do każdej altaneczki!!! dobra nie zamulam oto on!!!!
  8. Te podpory to miecze! Zależy jakie dasz murłaty jak będą miały 10x12 to niema sensu dawać mieczy za mała rozpiętość no chyba że dasz jakąś 8cm lub mniejszą to miecze by się przydały tak czy siak wklejam fotki połączeń mam nadzieje że pomogą!!!?
  9. 30 cm wypustu to minimum bo deszcz by zaciekał i wygląd by był do bani!!! kolego szarpnie cię po kieszeni drewno ale przy przekątnej 5 metrów niema co oszczędzać moim zdaniem zrób słupy 12x12 to już będą zajebiste, a kolego czy wiesz że krokowy na dach przy przekątnej 5m i kącie nachylenia dachu 30 stopni no i oczywiście wypuście 30 cm wyniesie ok. 323cm (zależy czym, jak połączysz w kalenicy)
  10. od murłaty do szczytu tylko (wewnątrz) 131,5 cm wtedy uzyskasz dokładnie 30 stopni kąt dachu najbardziej optymalny dla altanki. male sprostowanie ta wysokość jest podana do średnicy altanki 4,5 metra natomiast przy altance średnicy 5metrów wysokość będzie wynosiła 144 cm
  11. to było przykładowe zdjęcie pewnego cieśli miało pokazać jak można połączyć te podpory nad słupkiem i tyle, też uważam że ta konstrukcja to przesada ale z tego co wiem to jest ogromna ma jakieś 6metrów przekątnej i słupy 12x12 o a tak wygląda cała ta altaneczka może komuś się przyda fotka
  12. długość słupa to ok. 2,20m więcej niema sensu to nie stodoła krokwie na podłogę 10cm + deska podłogowa ok 3cm to na czysto zostaje 2,07m a nad słup to też daj 10cm wysokość a szerokość pewnie ze 7cm wyjdzie można obliczyć szybciutko i na krokwie to spokojnie 10x5 cm oczywiście to moje zdanie!!! i ja tak robię! o n tej fotce dużo widać może pomoże hehe już wiem że te podpory nad słupkiem będą miały 9cm szerokości a rozstaw między słupkami będzie 151cm po wewnętrznych a po zewnętrznych 170cm słup będzie miał kąt 112,5 stopnia oczywiście jeśli przekątna wewnątrz będzie mila 4m czyli od słupa do słupa. Jak będziesz chciał w wolnej chwili narysuję ci taki rzucik i z wymiaruję .
  13. ale co super wyszła? altanka taka jaką chce ja czy ma ktoś czy z posiwiałego drzewa nie wiem oświeć mnie kolego albo ja się zakręciłem i nie kapuje?
  14. no to super długo czekałem na tą odpowiedź ale informacja bezcenna myślałem że będę musiał odrzucić sporo drzewa tak tak oczywiście podkład + dwie warstwy i ohebluje ale heblowanie nie zetnie siwizny dlatego chciałem się upewnić czy da rade to pokryć drewnochron dzięki za odpowiedź Bflip mała rzecz a cieszy he he pozdro
  15. Kto się orientuje czy drewnochron np. orzechowy pokryje lekko posiwiałe drewno bo trochę mi za miękło paręnaście deseczek i zastanawiam się czy nie naszykować nowych? a tak na marginesie ja nie zrealizuje swojego projektu w tym roku nie dam rady z powodu rozpoczętej budowy domu ale wiosną postaram się rozpocząć budowę pozdro dla wszystkich budowniczych
  16. Fajnie to rozrysowałeś oby wszystko poszło zgodnie z projektem ja będę podcinał i krokwie i deski bo źle przykręcać lub przybijać deski i zostaj szczelina między deską a krokwią i między deskami bez_tytu_u2.bmp bez_tytu_u2.bmp
  17. Kolega ma racje nic dodać nic ująć! u mnie też jest różnica poziomu ok. 10cm, ale to mało istotne poziom nanosiłem poziomnicą wodną ( szlauch wagą)
  18. Wrzucam kilka fotek z tyczenia i zalewania podstaw pod słupki może komuś się przyda p.
  19. Witam a oto boazeria i ozdobne listki powiem wam że troszkę czasu pochłania ta altanka kupić gotowy materiał a wyprawić surowe drewno samemu to ogromna różnica, ale powolutku daje rade he he. wiem że jesteście ciekawi jaki będzie efekt ale musicie jeszcze poczekać bo muszę działkę ogrodzić. Macie jakieś pomysły fotki podzielcie się?.
  20. bflip powiedz mi jaką dawałeś szczelinę między deskami w podłodze myślę dać 3- 5 mm? jak tam idą prace przy ławkach i stole?
  21. Dach 4 spadowy opiera się na 4 słupkach i krokwiach, trzeba odpowiednio podciąć krokwie coś takiego jak na fot.
  22. Żeby nie było że nic się nie dzieje he he deski na podłogę przed wczoraj pocięte w tartaku dzisiaj je sztorcowałem, ale jeszcze nie wszystkie! jednak deska podłogowa będzie miała 12x3,5 cm. mam z czego to robię porządnie. Powiem wam że to bardzo pracochłonne żeby samemu przygotować cały materiał ale satysfakcja za to jaka! troszkę czas mi nie pozwala żeby zająć się tylko altanką ale powolutku da się rade myślę ze w lipcu już sanie na nogach. zrobiłem korony i szablon listka czekam aż drzewo podeschnie! a jak u ws idą prace drodzy budowniczy czy ktoś z was podjął w ogóle to wyzwanie????
  23. Jeszcze nie wyschło, wszystko zależy od pogody myślę że jeszcze ze 2 tygodnie i będzie dobre do obróbki. Wilgotne źle się hebluje zostaje taki meszek, a tym czasem z tych odrzynków co obcinałem te deski naciąłem listewek na kratownice! szerokość 3 cm grubość 1 cm. narazie tyle na dniach tnę deski na podłogę.
  24. Kilka fotek z wstępnej obróbki desek, kolejnym procesem będzie heblowanie, frezowanie i docięcie na wymiar tylko najpierw musi wyschnąć ! i jak się podoba moja mała piłko heblarka hehe?
  25. U mnie to na razie nie jest tak źle z tego co widzę u Ciebie gorzej popękało, ale się niechwalę bo mi też tak może popękać i takim sposobem zostalo 28kb hehe wiec długo niepociągne w tym temacie. Jak Ci idą prace nad ławkami i stołem?
×
×
  • Utwórz nowe...