Skocz do zawartości

budowniczy72

Uczestnik
  • Posty

    36
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez budowniczy72

  1. Ja kupiłem desko podłogowe DLH, cena nie była aż tak przerażająca jak np. Barlinek a deski były w świetnym stanie. Obsługa wyjaśniła mi jak zamontować, czym impregnować itp. Wiem, ze można kupić ich deski przez internet choć ja osobiście się bałem - ale może to obawy starszego człowieka. W każdym bądź razie polecam. A nóż ktoś skorzysta.
  2. Nie. Jeśli wcześniej został prawidłowo pokryty olejem. I nakładasz warstwę oleju pedem lub szmatką. Ipe słabo wchłania olej.
  3. Przychylam się do zdania, że jeśli to niewielka powierzchnia, a marzysz o płytkach to warto zainwestować w podgrzewanie podłogowe.
  4. Możesz zamówić w sklepie. Sprowadzą Ci za dodatkową opłatą (może jeszcze mają w magazynie?), a zapłacisz mniej niż za indywidualne zamówienie.
  5. no to pozostaje opcja płytek na zamówienie. Wtedy wybierzesz sobie taki kolor, jaki będziesz chcieć.
  6. Z fioletem będzie ciężko. Ostatnio beż i brąz robią furorę. ale znalazłem to: http://www.max-fliz.com.pl/images/morfeosh...-Emphasis15.jpg
  7. Dokładnie jeśli ktoś nie kroi blatu, tylko jedzenie wszystko będzie ok. I drewno się sprawdzi. Jak jest dobrze polakierowane.
  8. Trzeba rozważyć za i przeciw: Płytki -masz różne wielkości i kolor, łatwo się czyszczą, ale na rogach może pojawić się grzyb, Szyba - nowoczesna, nie zakrywasz koloru ściany, możesz wstawić za nią obrazek, plakat lub cokolwiek innego, również łatwo się czyści, ale widać na niej zacieki, Myślę, że w tym wypadku to bardziej kwestia estetyki. Choć nie ukrywam, że takie szybki kosztują sobie trochę. Ale jeśli Cię na nie stać. To wybieraj, który materiał ładniejszy:) Zaletą płytek jest to, że rzeczywiście są teraz takie wybory kolorów, wzorów, faktur, że kolejnym kłopotem bedzie na który rodzaj się zdecydować - drewnopodobny czy jak tapeta?
  9. przecież warstwowe też jest ok. I nie dam sobie ręki uciąć, ale chyba jest tańszy.
  10. To się nazywa dąb line. Podłoga w takie małe paseczki, jest jasna, więc rysek nie widać. Jest dość śliska, to chyba jedyny minus. Tu masz zdjęcie: http://www.dlh-poland.com/Oferta/Podlogi/W...e/Dab+line.aspx
  11. No to mozaika albo długie lustrzane płytki optycznie powiększające kuchnię: http://www.max-fliz.com.pl/images/morfeosh...-Emphasis70.jpg http://www.max-fliz.com.pl/images/morfeosh...Brunei-Gris.jpg Poszukaj też w wątkach o kuchni na forum.
  12. a co to znaczy długie? Do 3m2 to będzie pasować? Ja bym wolał takie standardowe płytki (w sensie rozmiaru). Tylko kolor jakiś ciekawy bym wybrał, swoją drogą świetny pomysł z tym pasem nad muszlą.
  13. Dokładnie samopoziomującą. Żona chce położyć na to płytki, ale pojęcie nie mam jakie. Nie chce jasnych, bo się szybko brudzą, a ciemne do małej łazienki?
  14. Dąb jest bardzo trwały i świetnie sprawdza się zarówno w domu, jak i w mieszkaniu. Ja mam już dąb w mieszkaniu ponad dwa lata i zero wygnieceń i pęknięć.
  15. Poszedłem z tym ustrojstwem do sklepu. Okazało się, że to najprawdopodobniej jakaś część od komina, która przydała się akurat budującym do podniesienia poziomu odpływu! I jak ja miałem się tego domyślić?! I gdzie teraz coś takiego kupić?
  16. Już skułem. Teraz pozostaje wymienić odpływ, położyć wylewkę (podobno zwykłą, tzn. nie samopoziomującą, bo tą można położyć do 2mm). Teraz zastanawiam się co na wylewkę: płytki? Ale jakie, nie chce takich banalnych, lśniących i jednokolorowych, bo mi się z masarnią kojarzy. Co proponujecie?
  17. Jest brodzik, a odpływ umieszczony jest na drugim końcu łazienki. I nie mam pojęcia jak to wszystko ustawić. Cały odpływ - poza kartką i kołnierzem jest dobry - choć żeliwny.
  18. a ja poszukiwałem ostatnio odpływu z takim kołnierzem i powiedzieli mi w Krakowie, że takich nie robią!
  19. hm...to mnie państwo zaszokowali. Tak mi powiedział znajomy, znajomego, "fachowiec". Owszem ma to kamyczki. Mnie bardziej przypominało lastryko, ale ja nie jestem specem. Dlatego pytałem innych. A jeśli to lastryko, to czy mogę skuć tylko te popękane fragmenty, resztę jeśli jest dobra zostawić, a potem zrobić tylko w paru miejscach wylewkę?
  20. Mam w łazience położony jaspis, bardzo stary i popękany, myślałem, żeby go skuć i zrobić nową wylewkę samopoziomującą. Ale nie wiem czy to dobry pomysł?
  21. czytałem na innych forach, że tej wylewki pod dech nie da się zrobić bez fachowca. I jestem załamany. Chciałem zaimponować żonie, a tu coś takiego. Czy rzeczywiście, jeśli jestem laikiem w tej dziedzinie bez fachowca się nie obejdzie. A może jeśli ktoś napisze mi krok po kroku jak zrobić i wylać wylewkę oraz jak układać dechy, dam radę? I jeszcze jedno deski lepiej sklejać czy zostawiać tak na kliknięcie?
  22. o kurcze! dzięki za pouczające info! szkoda tylko, bo podobał mi się z opisu ten świerk skandynawski, myślałem, że będzie bardziej wytrzymały. dziwne, że egzotyczne drewno jest odporniejsze. Ta tatajuba na przykład.
  23. No jak pech, to pech. Przez te mrozy poszły mi okna, i tak je miałem wymienić, po skończeniu z tą podłogą, ale wepchały się na sam początek. Rozszczelniły się, wleciały ptaki i zadomowiły się w starej meblościance. Chyba nie muszę mówić, jak wyglądało moje mieszkanie, gdy zajrzałem tam po tygodniu nieobecności! Muszę zamówić firmę do wymiany okien i drzwi balkonowych. Może to i dobrze, od razu wymienię na takie, pod które będę mógł włożyć deski. One mają jakąś nazwę, wymiar, tak żeby pod spód moje deski się zmieściły? Obecne drzwi są do samej ziemi. Tak więc, na sprawozdanie ze zrywania pcv i samodzielnej wylewki będziecie musieli jeszcze poczekać. Teraz okna i instalacja.
  24. wizja, jak wizja. Mnie tam zależało by był prysznic ( kabinka), umywalka, pralka i WC. Do tego niewyszukane płytki - akurat spodobał mi się beż. Wszedłem do maxa, przeszedłem dwa regały i wybrałem. Ale do białej umywalki i kibelka każdy kolor pasuje. A może się nie znam. podobno mężczyźni to w dużej mierze daltoniści:)
×
×
  • Utwórz nowe...