Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

PETERK

Uczestnik
 • Posty

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O PETERK

 • Ranga
  Początkujący
 1. PETERK

  Ogrzewanie podłogowe

  Co do oporów, to np zawór VTA 222 obsługuje 100 m kw. podłogówki. A co to znaczy w każdym sklepie?
 2. PETERK

  Ogrzewanie podłogowe

  ... czy istnieją automatyczne zawory połączone z czujnikiem temperatury mieszające wodę w zależności od temperatury wody z pieca? Jak najbardziej istnieją np. firmy ESBE. To bardzo fajne zawory, niedrogie i niezawodne. Działają na tej samej zasadzie jak termostaty np. w Polonezie. Bez siłowników, bez prądu i bez żadnych mechanicznych części (oczywiście poza samym termostatem). Termostat otwiera się i zamyka w zależności od temperatury opływającej go wody i w czasie rzeczywistym reguluje temp. wody. Dokładnie tak samo jak baterie termostatyczne. Handluje nimi np. BIMS PLUS.
 3. PETERK

  Przydomowa oczyszczalnia ścieków

  [quote name='namore' date='29.01.2010, 17:11 ' post='74118'] Witam! A może spróbuj znaleźć firmę która wykona oczyszczalnię i załatwi wszystkie formalności. Oni mają swoje dojścia w urzędach. Ja tak zrobiłem i mam z głowy. Kosztuje trochę drożej ale warto. Poza tym masz gwarancję na montaż oczyszczalni.
 4. PETERK

  OGRZEWANIE PODŁOGOWE-PLUSY I MINUSY

  Jak pisałem dom jest jeszcze nie skończony, mieszkam na parterze, a góra się robi. Jeden obwód grzeje wejście na piętro i był zamknięty. Przyszedł nagły atak zimy (-20 st.) i zanim go otworzyłem już złapał. Podłogówka będzie wszędzie - na razie jest tylko parter, góra czeka na kasę. Na razie cały dom grzeje podłoga parteru (ciepło zasuwa przez strop - filigran) i daje radę. Na górze jest 3-4 stopnie chłodniej niż na parterze. A co do sypialni to śpimy z żoną na materacach bezpośrednio na podłodze i jest O.K. Swoją drogą temat kurzu i konwekcji przy podłogówce zaczyna być nudny. Konwekcja to jest ruch powietrza przy znacznej różnicy temperatur. Powietrze 20 st., podłoga 24-25 st. gdzie tu miejsce na konwekcję. Zdrowy człowiek ma temperaturę 36,6 st więc powinien wywołać ruch powietrza jak "farelka". Pozdrawiam.
 5. PETERK

  jaki piec gazowy - pomocy!!!

  A jak się doliczy kasę za przewymiarowane grzejniki, to wyjdzie dwadzieścia lat. I trzeba będzie kociołek wymienić na nowy.
 6. PETERK

  OGRZEWANIE PODŁOGOWE-PLUSY I MINUSY

  Miedź w betonie może, a nawet powinna korodować. Ja mam podłogówkę z PEX-ów (rura grzewcza taka sama co do podłączania grzejników w systemie rozdzielaczowym tzw. "rura w rurze"). Mieszkam już 6 lat, dom jest jeszcze nie skończony i jeden obwód mi dwa razy zamarzł. Posadzka cała, rura cała, wszystko działa. To tyle na temat awaryjności podłogówki. A w sprawie kurzu, to moje dzieci więcej go wzniecają biegając po domu niż podłoga. A swoją drogą, skoro podłogówka jest taka niehigieniczna, to czemu jest zalecana na sale operacyjne w szpitalach? I jeszcze jedna sprawa. Kilka razy po wichurach, u mnie brakowało prądu przez kilka dni. Dzięki dużej bezwładności podłogówki, po trzech dniach bez grzania (temp. zew. -10, -15 stopni), w domu było względnie ciepło +14,+15 stopni. Podłoga to kapitalny akumulator.
 7. PETERK

  OGRZEWANIE PODŁOGOWE-PLUSY I MINUSY

  Jestem w stanie zrozumieć problemy finansowe w trakcie budowy domu (sam jestem w trakcie budowy domu i mieszkam na "budowie"), ale w związku z tym że mam małą firmę remontową, wiem że panele podłogowe to marzenie wielu inwestorów już na etapie planowania inwestycji, także tych którzy nie mają kłopotów z pieniędzmi, a tego nie jestem w stanie zrozumieć. Nie było moją intencją obrażanie kogokolwiek, a tylko wyrażenie zdumienia zadziwiającą "karierą" paneli.
 8. PETERK

  OGRZEWANIE PODŁOGOWE-PLUSY I MINUSY

  Ludzie co Wy widzicie w tych panelach? Przecież to parkiet dla ubogich!
 9. PETERK

  piorunochron

  A może by tak arkusz blachy miedzianej?
×