Skocz do zawartości

lilo

Uczestnik
  • Posty

    4
  • Dołączył

  • Ostatnio

lilo's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Ja mam 250m2 ogrzewanej podłogi plus ciepła woda. W sezonie, który zwykle u mnie trwa od połowy września do połowy kwietnia (7 m-cy) zużywa ok. 7000 kwh, w sezonie letnim na c.w.u. to już grosiki. Dom ocieplony 15 styropian i 25 cm wełna poddasze. Nie wiem czy mało czy dużo, ale podobno eko groszku zużyłabym ok. 5t, więc kwotowo podobnie a jestem i tak mega zadowolona, że nie mam składu i syfu w kotłowni, chodzenia z popiołem i bawienia się w Kopciuszka. Dla mnie to rzecz warta niemal każdych pieniędzy.
  2. witam, ja własnie kończę instalacje PC i jestem bardzo zadowolona z wykonawcy, firma Instalrur z Gliwic. Jeszcze nie mam uruchomionej, więc nie wiem jak działa, zresztą prawda wyjdzie na jaw w zimie. Po za tym samo dzialanie tez zalezy od wielu czynników, chociażby gruntu, tutaj trzebaby być wróżką, żeby dokładnie określić jak będzie to działało, ale ogólnie z wykonawcy to jestem bardzo zadowolona. Gość sumienny w przeciwieństwie do pozostałych ekip z jakimi miałam watpliwą przyjemność
  3. 1) projektor do domu nie kosztuje kilkanaście tysięcy (tak było 10 lat temu) - za 3 - 5 tys, masz bardzo dobry projektor nadający się do domu, siła światla conajmniej 1500 - 2000 Ansi, 2) salon musi mieć odpowiednią wielkość, nalezy pamiętać, że musi być zachowana pewna odległość, żeby uzyskać odpowiednią wielkośc obrazu (min 4-5m dla obrazu o przekątnej około 80" w zalezności od obiektywu) 3) lampy faktycznie sa drogie (1000 - 1500 zl) i starczają średnio na 2-3 tys godzin, więc raczej nie można sobie pozwolić na "puszczanie" TV w czasie jak biegamy po domu. Gwarancja rzadko bywa dłużasza niż 3 mies, ale to zalezy od producenta. Traktują to jak żarowkę. 4) Opuszczanie rolet w ciągu dnia nie jest najlepszym pomysłem, za to wieczorem.... kino 5) Podłączenie projektora to żaden problem, sygnał normalnie przez tuner, DVD, komputer itp, podłącza się go jak każdy monitor 6) Optymalnym wyjściem jest jednak zakup telewizora np. do oglądania Faktów, a projektor dodatkowo jako wypas do oglądania filmów, meczy przy piwku itp. 7) Do projektora przydałby sie jeszcze jakiś fajny elektrycznie zwijany ekran, na czymś to się musi wyświetlać jak się bawić to się bawić, siadasz na kanapie, jednym guzikiem włączasz projektor, sprzęt, automatycznie rozwija się ekran i spuszczają rolety, no ale to już zasługa systemu sterowania - znacznie droższego ))
  4. super wyglądają okna. Można wiedzieć co to za okna, kolor i szczegóły o szprosach ?
×
×
  • Utwórz nowe...