Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

praktykant

Uczestnik
 • Posty

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O praktykant

 • Ranga
  Początkujący
 1. praktykant

  czy warto

  TB wykończył forum wentylacja.com.pl i teraz się bierze za następne.[/url]
 2. praktykant

  Pompa cieplna zdyskwalikowana....

  Wyniki tych badań nie dziwią. To, że pompy ciepła nie są ekologicznym i ekonomicznie opłacalnym źródłem ciepła wiadomo od dawna. wystarczy przejrzeć podręczniki ogrzewnictwa sprzed 20 albo i więcej lat, nie mówiąc już o "Termodynamice" Ochęduszki. Ulgi podatkowe i dotacje do instalacji z pompami w niektórych państwach spowodowały, że zaczęły się one upowszechniać a umiejętna reklama spowodowała modę na nie.
 3. praktykant

  Rekuperator wyłączony latem?

  "To przy 15 mb kanału nie głębiej niż na metr powietrze nie jest schładzane poniżej punktu rosy". Święta racja, nie tylko poniżej punktu rosy ale wogóle nie jest schładzane. I pytanie - dlaczego 15m a nie 12m albo 20m? Czy pan tę długość dobiera na oko? Podobnie jak 30cm słynnej izolacji wewnętrznej. Może pan podać choćby najprostszy bilans cieplny takiego wymiennika albo miejsce gdzie można taki bilans znaleźć?
 4. praktykant

  Jakie są koszty ogrzewania domu?

  Pewien instalator występuje również jako rzekomy użytkownik swych instalacji. Uważam, że tak nie powinno się postępować. Patrz - wentylacja.com.pl/forum/Opinie, dyskusje.../Nowe wcielenie
×