Skocz do zawartości

Wchod

Uczestnik
  • Posty

    12
  • Dołączył

  • Ostatnio

  • Dni najlepszy

    1

Wszystko napisane przez Wchod

  1. witam pytanie dotyczy jak wygląda odbiór kominiarski gdy w domu jest kominek oraz wentylacja nawiewno wywiewna z rekuperatorem? wtedy nie ma kanałów wentylacji grawitacyjnej oraz otworów "wpuszczających powietrze pod kominek. Czy w takim budynku wymagany jest projekt instalacji wentylacji? czy do sprawy podchodzi się tak jak do projektów np. wody, kanalizacji, że specjalista może zrobić to bez projektu? kot odbiera wtedy instalację wentylacyjną? czy taki projekt ma być złożony w wydziale budownictwa celem uzupełnienia pozwolenia na budowę?
  2. Witam Poszukuję na terenie Dolnego Śląska projektanta- wykonawcy systemu Centralnego ogrzewania. Dom jednorodzinny z użytkowym poddaszem. Izolacja ścian, dachu,podłogi na poziomie U=0,18 (W/m2xK). na poddaszu grzejniki, na parterze ogrzewanie podłogowe-wodne+ wspomaganie w kotłowni, łazienkach grzejniki. w skrócie planuje: zbiornik buforowy ok 750-1000 litrow z 2 wężownicami. Zbiornik CWU w zbiorniku bufora. wężownica górna wokół CWU podłaczona do solara (za jakis czas). wężownica dolna podłaczona do wymiennika dymowego (podobna zasada jak płaszcz wodny tyle że na rurze kominowej). dodatkowo wspomaganie podczas nieobecności itp. przez piec gazowy kondensacyjny 2 funkcyjny. Podstawowe grzanie chce realizować kominkiem- koza. z ich spalin będzie odzysk pewnej ilości ciepła i gromadzony w akumulatorze. gdy termostat odbierze sygnal, by zagrzac. ma sprawdzic czy jest ciepla woda w akumulatorze jesli tak ma tą wodą ogrzewać z układem mieszającym na wejściu ogrzewania podłogowego. gdy woda będzie za zimna ma zadziałać piec gazowy- omijacąc akumulator (odciąć zbiornik) Woda użytkowa ze zbiornika powinna wychodzić z ustaloną górną temeraturą (by nie poparzyć dzieci). przepuszczona przez piec gazowy- jesli bedzie zimna (za zimna do będzie podgrzana) - chyba, że można inaczej to zrealizować (analogicznie jak z ogrzewaniem ze sprawdzeniem temperatury zbiornika wody by załączyć piec i przekierowaniem przepływu wody) Mam hydraulika który może wykonać wedug projektu (chyba że projektant będzie wykonawcą) - ale tutaj potrzeba trochę elektroniki, elektrozaworów i układów pomiarowych. Interesują mnie poważne projekty, na które dostanę gwarancję że będzie układ działał. bądź namiary na polecanych projektantów wykonawców. Proszę na adres: wchod@interia.pl
  3. witam serdecznie. Potrzebuję znaleźć producenta lub dystrybytora zbiornika buforowego. Ponieważ mam wnękę którą chcę wykorzystać dlatego zacznę od wymiarów: wysokość 1400, średnica 900 mm. Interesował by mnie zbiornik z 2wężownicami, zbiornik z zbiorniku (rozdzielone CO - ok 500-700 litrów i 200-250 CWU). złużycie dla 4-5 osób, zasilanie płaszcz wodny i solar - ew. wspomaganie GAZ. Większość zbiorników jest "szczelista"-ale chcę zacząć od wymiarów. Proszę o typy- producenta lub przedstawiciela handlowego.
  4. Witam. Moje pytanie dotyczy ocieplania styropianem trochę teoretyzuję, ale proszę o odpowiedzi bez ironi. chiałbym ocieplić ściany z gazobetonu styropianem o grubości 20cm. Zastanawia mnie sposób łaczenia ze ścianą: - pojedyńczą płyte można by montować bez kołków do wysokości 8 m (teoretycznie) wzamacniając tylko kołkami w narożach - czy można montowac 2 warstwy po 10cm - pierwsza na klej, druga z przesunięciem ale jak przykleić do poprzedniej? czy wystarczy tylko kołkować? jakiej długości musiały by być kołki do gazobetonu, gdzie takie można dostać? ile kołków na taflę styropianu potrzeba?
  5. Jeśli masz murłatę 14x14cm to szpilka 14+zapas+25 w wieniec czyli około 50 cm. Na szpilkę załóż podkładkę z blachy 4-6 mm grubości 8x8 cm z otworem fi 17-18 od spodu nakrętka to trzeba zatopić w wieńcu by wystawało z 16-18 cm. to wszystko. Niektórzy robią bez podkładki należy zagiąć szpilkę w części zatopionej w wieńcu by ją zaklinowało - giąć po dużym promieniu by nie zmiejszyć wytrzymałości szpilki - osobiście wolę podkładki.
  6. A co ja prorok jak ruscy zamkna nam rynek - na materialy budowlane to ceny moga pospadac.
  7. Mam pytanie: czy izolację stropu folią paroprzepuszczalną może dotykać regips. Konstrukcja jest następująca: jętki wypełnione wełną mineralną. Poprzecznie do jętek stelaż także wypełniony izolacją z wełny. Następnie folia paroprzepuszczalna i regips. Czy pomiędzy regipsem a folią ma być jakaś podkładka/ dystans?
  8. Dach ma pochylenie 38stopni. Dziekie wielkie [ Dodano: 16.01.2006, 13:34 ] Dach ma pochylenie 38stopni. Wielkie dzieki
  9. Czy jest gdzies w necie mapka z oznaczeniem jaki jest nacisk sniegu na m2 dachu. Jestem mieszkańcem Dolnego Śląska (powiat świdnicki) (prawdopodobnie IV strefa). Dziękuję
  10. Witam. Mam pewnie bardzo proste pytanie dla "prawników" budowlanych. Chcialem przy domu postawić maszt reklamowy (w projekcie masztu jest fundament 90cm, wysokość masztu 8 metrów) na nim wciagana flaga. Czy w związku z tym muszę do starostwa złożyć wniosek o pozwolenia na budowę czy tylko zgłoszenie budowy. Na tyle ile sam się wczytałem w prawo budowlane elementy reklamowe wymagane jest tylko zgłoszenie. Dziekuje za odpowiedzi
  11. Interesują mnie ciepłe fundamenty (ale nie w wykonaniu TB). Zauważyłem na budowach jak ociepla się fundamenty z bolczków styropianem od zewnątrz (trochę rzadziej od wewnętrz). Jaki jest sens takiego ocielpania? mam wrażenie że ciepło byłoby odciągane fundamentem w dół do ławy (to może uproszczenie, ale w miarę obrazowe). Interesuje mnie czy można wykonać np. dwie górne warstwy fundamentów z bloczków keramzytowych, czy to stanowiłoby jakieś zabezpieczenie przed ucieczką ciepła? czy izolacje na poziomie gruntu można wykonać jeszcze w inny sposób jeśli tak to jaki? Gdzie szukać o tym informacji?
  12. Mam pytanie, czy aby budować studnię należy spełnić jakies warunki, uzyskać pozwolenia?
×
×
  • Utwórz nowe...