Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

CRH Klinkier

Uczestnik
 • Posty

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O CRH Klinkier

 • Ranga
  Początkujący
 1. CRH Klinkier

  Klinkier

  Form czyszczenia klinkieru jest wiele – ale warto wybrać metodę najtańszą do danego rodzaju zabrudzenia. Jeśli elewacja jest zakurzona wystarczy zmycie czysta woda z dodatkiem choćby płynu do mycia naczyń. Można do tego używać myjek ciśnieniowych jednak z tak dobranym ciśnieniem by nie wypłukać spoiny z pomiędzy cegieł. W przypadku zabrudzeń pochodzenia cementowego można zastosować tzw czyściki do klinkieru. Są to środki na bazie kwasów organicznych dlatego warto przestrzegać podstawowych zasad BHP. W przypadku ciężkich zabrudzeń (grafitti) można cegłę czyścić przez piaskowanie lub np suchym lodem. (granulat CO2 w stanie stałym). Metody te jednak wymagają profesjonalnego sprzętu oraz obsługi. nieumiejętne posługiwanie się tymi metodami (złe dobranie parametrów ciśnienia/nierówne prowadzenie dyszy) może doprowadzić do uszkodzenia nie tylko spoiny ale i cegły.
 2. Można pomalować elewacje z płytek i wtedy uzyskamy strukturę cegły powleczoną w danym kolorze. Stosuje się do tego celu farby elewacyjne po wcześniejszym umyciu i wysuszeniu elewacji. Często producenci farby wymagają wcześniej zagruntowania powierzchni ściany ceglanej. Efekt jest taki jak na zdjęciu.
 3. CRH Klinkier

  czapa kominowa

  Jak najbardziej cegła klinkierowa nadaje się do wykonania zarówno czapy , obudowy jak i samego przewodu komina. Zgodnie z obowiązującymi przepisami PN B 10425 na kominy (i ich elementy) należy stosować cegłę pełną wypalaną z gliny klasy minimum 15. Cegła klinkierowa spełnia wszystkie te wymagania.
×