Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

CRH Klinkier

Uczestnik
 • Posty

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O CRH Klinkier

 • Ranga
  Początkujący
 1. Klinkier

  Form czyszczenia klinkieru jest wiele – ale warto wybrać metodę najtańszą do danego rodzaju zabrudzenia. Jeśli elewacja jest zakurzona wystarczy zmycie czysta woda z dodatkiem choćby płynu do mycia naczyń. Można do tego używać myjek ciśnieniowych jednak z tak dobranym ciśnieniem by nie wypłukać spoiny z pomiędzy cegieł. W przypadku zabrudzeń pochodzenia cementowego można zastosować tzw czyściki do klinkieru. Są to środki na bazie kwasów organicznych dlatego warto przestrzegać podstawowych zasad BHP. W przypadku ciężkich zabrudzeń (grafitti) można cegłę czyścić przez piaskowanie lub np suchym lodem. (granulat CO2 w stanie stałym). Metody te jednak wymagają profesjonalnego sprzętu oraz obsługi. nieumiejętne posługiwanie się tymi metodami (złe dobranie parametrów ciśnienia/nierówne prowadzenie dyszy) może doprowadzić do uszkodzenia nie tylko spoiny ale i cegły.
 2. Można pomalować elewacje z płytek i wtedy uzyskamy strukturę cegły powleczoną w danym kolorze. Stosuje się do tego celu farby elewacyjne po wcześniejszym umyciu i wysuszeniu elewacji. Często producenci farby wymagają wcześniej zagruntowania powierzchni ściany ceglanej. Efekt jest taki jak na zdjęciu.
 3. czapa kominowa

  Jak najbardziej cegła klinkierowa nadaje się do wykonania zarówno czapy , obudowy jak i samego przewodu komina. Zgodnie z obowiązującymi przepisami PN B 10425 na kominy (i ich elementy) należy stosować cegłę pełną wypalaną z gliny klasy minimum 15. Cegła klinkierowa spełnia wszystkie te wymagania.
×