Skocz do zawartości

Arni

Uczestnik
  • Posty

    16
  • Dołączył

  • Ostatnio

  • Dni najlepszy

    1

Arni last won the day on lutego 15 2011

Arni had the most liked content!

Arni's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

3

Reputacja

  1. Już teraz nie pamiętam, trzeba by obliczyć z powierzchni ścian. Tak na szybko liczone, musiało być ok. 100m2
  2. Tak, ja. Styropian bodaj 10 czy 12cm (już nawet nie pamiętam dokładnie ale chyba 12)
  3. Ja mam akurat projekt indywidualny na podstawie Agatki wiec zmiany konstrukcyjne nie były problemem. Z gotowym projektem moga byc problemy.
  4. Proszę bardzo: choć nie wiem co to znaczy: od strony małego pokoju? Jakiego małego, u góry czy na dole?
  5. Na zewnątrz ustawia się gary (przewody) kominowe. Przewody kominowe to nie jest takie hop siup, one są z szamotu kwaso i temperaturo odporne.
  6. Tak, podniosłem ściankę kolankową na pietrze o jednego pustaka, teraz bodaj ma 90 czy 95cm wysokości do skosu. W zimę gazem praktycznie nie grzejemy, palimy w kominku bo jednak taniej wychodzi. Kominek jest z płaszczem wodnym. Piec węglowy czy drzewny fajna sprawa bo o ile koszta podobne o tyle mniej roboty z nimi niż z kominkiem. Vanlun, Kominek na zewnątrz ma swój własny układ kominowy, ten w domu ma nawet dwa kominy - jeden na dym drugi napowietrzający. Dodatkowo kominek (CTM) ma zamontowana Arię do samoczynnego dotleniania, która też ma własna wentylację (widać ją na zdjęciu obok grila na zewnątrz domu)
  7. Wc na dole jak i cały projekt jest zmieniony indywidualnie. Chyba na pierwszych stronach dałem zdjęcia rzutów piętra i parteru. Całość ma 116m2 pow. użytkowej ale wszystko w koncepcji pierwotnej Agatki. Jeśli chodzi o kosztorys to trudno powiedzieć, wydatki są tak płynne, ze trudno nad nimi zapanować. Wiele zależy od użytych materiałów, robocizny, standardu itp. Generalnie budowaliśmy systemem gospodarczym czyli sami szukaliśmy wykonawców poszczególnych etapów budowy choć wiem, że w kilku przypadkach dałoby się taniej wykonać jakieś prace. Jeśli chodzi o materiały to ściany budowaliśmy z suporeksu + styropian 12cm. Dla czego nie ytong? Bo ytong mimo iż spełnia normę cieplną dla naszego kraju to wychodzi zimniejszą ścianą. Po prostu norma określająca jego specyfikacje jest mniej rygorystyczna. Tak przynajmniej przekazał mi projektant po analizie norm. Ogrzewanie mamy gazowe (piec) oraz kominek z płaszczem wodnym. Co bym zmienił? Wkurzają nas schody, 1000 razy dziennie po nich biegać staje się męczące po czasie choć domek z pietrem bardziej nam się podoba niż parterówka Kominek też jest ładny piękny ale wymaga niestety ciągłej pracy przy nim, czyszczenia i dokładania drewna. Po dwóch zimach chce się już ogrzewać tylko gazem gdyby nie te koszta. Na poprzedniej stronie chyba ktoś wstawił piec węglowy czy podobny chyba do pom. gospodarczego na dole, może to i dobre rozwiązanie ale gdzie te wszystkie graty trzymać i czy spełnia ono normy? Jak byście mieli pytania to śmiało
  8. Dawno tu nie zaglądałem. Oto moja już prawie gotowa Agatka: Wiatrołap z zabudowanym piecem gazowym: Pomieszczenie gospodarcze: Przedpokój z łazienką na parterze: Salon: Kuchnia: No i idziemy na górę, korytarz ze schodami, na prawo sypialnia, na wprost łazienka, po lewej pokój dziecka: Sypialnia: Wejście z sypialni do garderoby: Garderoba - cała skośna ściana w zabudowie: Wejście do pokoju dziecięcego: Jak i sam pokój także z zabudowaną skośną ścianą: No i na koniec łazienka: Dziękuję za zwiedzanie, zapraszam ponownie
  9. Przedstawię kilka zdjęć z wnętrza salonu przed i po wylaniu podłogi. Na zdjęciach widać jak przebiegają rurki połączenia do CO i kominka. Taka dobra rada, sfotografujcie sobie te wszystkie połączenia, elektryke itd. z podaniem wymiarów i odległości, kiedyś może się to przydać.
  10. Jeśli nic nie powiększałaś tej kotłowni to żadnego pieca poza gazowym tam nie będziesz mogła wstawić. Z tego co wiem to pomieszczenie musi mieć znacznie większą kubaturę, muszą być odpowiednie odległości od pieca do ścian (ok. 1m) a tego w Agatkowej kotłowni nie osiągniesz za żadne skarby. Jedynym rozwiązaniem to jest przenieść kotłownie do drugiego pokoju na parterze lub zrobić kominek z płaszczem wodnym.
  11. Oto zdjęcia do naszej budowy: http://arni220.fotosik.pl/albumy/251294.html Dziś juz mamy dach i wiatę ale jeszcze nie mam zdjęć. Jak zrobię to pokażę.
  12. zapodaj tu: http://www.fotosik.pl/
  13. kilka zdjęć: http://arni220.fotosik.pl/albumy/251294.html
  14. GOGOX Pytałeś o moje rozwiązanie piętra. wygląda to +/- tak: [attachment=539:attachment] sorry za wielkość ale nie wiedziałem jak zmniejszyć rozmiar Pi_tro_2.bmp Pi_tro_2.bmp
  15. Ja też buduję z suporeksu + styropian 10/12cm. Jest tak, że każda z tych dwóch technologii spełnia swoje normy cieplne ale w przypadku sup. + styropian są one bardziej zaostrzone i taka ściana jest cieplejsza od Ytonga co = mniejsze straty ciepła, mniejsze koszty ogrzewania itd.
×
×
  • Utwórz nowe...