Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

mateusz2000

Uczestnik
 • Posty

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O mateusz2000

 • Ranga
  Początkujący
 1. mateusz2000

  wadliwe kolumny wejściowe

  Bardzo dziękujemy za odpowiedź. Nasz kierownik budowy to inż. o specjalności konstrukcje budowlane więc jego opinia powinna być wiążąca. Robiąc adaptację tego balkonu projektant wspominał , że te słupy pełnia funkcję ozdobną ale nie byliśmy obecni przy zalewaniu stropu i balkonów więc jak ekipa ten balkon zazbroiła nie wiemy. agata_i_sebastian niestety nie byliśmy obecni przy pracy ekipy, majster uzgadniał z nami szczegóły przez telefon, kolumny miały być 20 cm od krawędzi bocznych balkonu a są równo z krawędziami co dodatkowo utrudnia obróbkę balkonu.
 2. mateusz2000

  wadliwe kolumny wejściowe

  Zastanawiamy się nad ryzykiem tej operacji ze słupami, jakie mogą być jej konsekwencje?
 3. mateusz2000

  wadliwe kolumny wejściowe

  Dzieki za odpowiedz. Projekt z biura Archon Dom w rododendronach 6, chodzi oczywiście o balkon frontowy. balkon wg projektu miał 100cm a wysunęliśmy go do 150cm zaokrąglając po obydwu stronach. Belki zbrojeniowej nie ma tylko druty zbrojeniowe. Okien przesunąć nie można i tak są powiększone. Dzisiaj rozmawialiśmy wstępnie z murarzem , który będzie wylewał nam schody wejściowe i taras i zasugerował takie rozwiązanie: słupy wyciąć pozostawiając ich górny i dolny fragment, skuć aby odzyskać fragment drutu zbrojeniowego , druty zbrojeniowe wygiąć do środka balkonu o około 20 cm i wkuć w beton, do wystających fragm. zbrojenia dospawać konstrukcję stalową dla nowego słupa i dalej murować z klinkieru. Oczywiście balkon trzeba podeprzeć drewnianymi balami. Czy ten pomysł ma jakiś sens?
 4. Witamy wszystkich, mamy problem z kolumnami przy wejściu podtrzymującymi nieco powiększony balkon frontowy. Nasz wykonawca wylał kolumny w tekturowych tubach i teraz gdy mamy zamontowane okna ich rozstaw okazał się zbyt duży, kolumny zakrywają okna frontowe. Czy konstrukcyjnie jest możliwe wybudowanie nowych kolumn np. słupów z klinkieru. Co mamy zrobić? pomocy
×