Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

justa1

Uczestnik
 • Posty

  25
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez justa1


 1. Myślę, że domek bardzo fajny (tzn. projekt domku). I przy umiejętnym gospodarowaniu funduszami powinnaś wybudować sobie nowy za ta kwotę oraz wykończyc sam parter a z górą poczekać. Ja bym odradzała remontowanie starego drewnianego domku. No chyba, że masz do niego jakiś sentyment to wtedy inna sprawa.

 2. Przywieźć to napewno przywiozą Ci wszystkie elemnety narożnika. Ale ze zmontowaniem pewnie będziesz musiała sobie poradzić sama. No chyba, że za ewentualną drobną opłatą i dzięki uprzejmności osób, które go przywiozą zrobią Ci przysługę i go złożą w całość.

 3. Cytat

  A może jeszcze tak, a co?


  icon_biggrin.gif


  Zaskajue mnie Twoja pomysłowość Stach. Tez fajne na swój sposób. Jednak ja bym wolała ta pierwszą propozycję. Acha i poproszę, żeby te szfki na górze były troszkę większe bo ten podział na małe szafeczki to razi w oczy, daje wrażenie takiego chaosu.

 4. Cytat

  A może tak?  Nawet fajna propozycja. Tylko mam lodówke wolnostojącą. No i tak jak wczesniej pisałam brak jest tego wykuszu kominowego na ścianię na której stoii kuchenka.
  Więc jakbys miał ochotę to poprosze o wizualizacje z lodówką wolnostojącą i bez tego wykuszu kominowego;)
  Z góry dziękuje i pozdrawiam.

 5. Cytat

  Witam
  Chciałem zapytać czy o taką zabudowę justa chodziło. Co byś chciała zmienić. Podłoga narazie robocza.
  Brak obrazka
  Pozdrawiam
  Jacek  Witam Jacku
  Powiem szczerze, że nawet mi sie podoba wstępna wizualizacja. Tylko przepraszam, moje niedopatrzenie zapomniałam poinformować, że ten komin przy drzwiach został zlikwidowany i jest przeniesiony na ścianę za drzwiami. Więc w kuchni brak jest "wykuszu kominowego", ta scian jest cała prostaw jednej linii. I czy mogłabym prosić o górne szafki w poziomie.
  Dziękuję, pozdrawiam - Justa.
  P.S. jakbyś dał radę gdzieś wkomponować szafkę "cargo". Było by super.

 6. To ja poproszę o taka wizualizację kuchni. Co prawda niemam zdjęcia kuchni ale buduję dom w prymulkach link(http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-prymulkach/m3f0186a71753e) i mam nadzieję, że to wystarczy żeby nakreślić jakiś fajny projekcik urządzenia kuchni. Wymiary kuchni takie jak na rysunku a wysokośc kuchni 2,63. Chciałabym żeby ciąg szafek był taki jak podany w projekcie. A kolory: podłoga w kolorze kawy z mlekiem, szafki ciemny brąz z jasnym blatem. W szfkach stojących chciałabym, żeby znalazły się dwa takie segmenty szersze z szufladami, gdzieś wkomponowana zmywarka, piekarnik i takie domowe sprzęty.
  Mysle, że podałam wystarczająco informacji.
  czekam na propozycje, pozdarwiam Justa.
  Ach zapomniałam wspomnieć: kuchnia na salon jest zamknięta.

 7. Cytat

  Czy dobrze myślę:
  Zgodnie z art. 2 ust. 2 cytowanej wyżej ustawy, nie podlega opłacie skarbowej wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu w sprawach budownictwa mieszkaniowego
  Czemu faktycznie nie ma tego zwolnienia w tabeli załącznika???  Decyzja o warunkach zabudowy - budownictwo mieszkaniowe - zwolniona jest z opłaty skarbowej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. Cytat

  Dzień dobry,

  Mam możliwość kupna ładnie położonej łąki na której w przyszłości chcę pobudować dom. Moje pytanie brzmi: Jakie są obecnie zasady odralniana łąk tak aby uzyskały one właściwości działki z możliwością budowy. Czy zależy to od Gminy czy są na to jakieś odgórne przepisy?

  Pozdrawiam  A czy w pobliżu łąki są jakieś budynki i czy w miejscowości gdzie jest działka jest plan zagospodarowania przestrzennego?

 9. Cytat

  Znajoma podrzuciła mi pomysł na oszczędzanie. Wszystkie pięciozłotówki, które trafiają do jej portfela lądują w puszce po piwie. Podobno w puszce mieści się 1500 do 1600 zł, czyli w sam raz na wakacyjny wyjazd dla jednej osoby.

  Te pięciozłotówki nazwała świętymi, bo są nietykalne icon_smile.gif

  Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł.  Ja już tak robię 3 rok. Tylko zamiast puszki mam szkatułke;) i rzeczywiście na wyjazd wakacyjny jak znalazł! Polecam.

 10. Cytat

  Dzień dobry, mam pytanie czy około 40 tys za stan surowy otwatry od ziemi po dach http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom.../m41ad974cefa4a tego domu to jest dużo ? Warto nadmienić, że mam zlikwidowany wykurz, tą jakby lukarne i balkon. Po za tym bez większych zmian. Czy to jest dużo ? Region inwestycji to Dolnośląskie no i oczywiście chodzi mi o samą robocizne. Z góry dziękuję za odpowiedż.  Ja w mazowieckim za dom w prymulkach zapłaciłam za robocizne 42 tyś od fundamentów po deskowanie i papowanie dachu.

 11. Cytat

  Mam dużą działkę, na której stoi już jeden dom. Dostałam wz na budowę drugiego ale nie ujęłam we wniosku o wz, że chcę podzielić działkę.

  Dokonaliśmy podziału działki na dwie części (jedna dokładnie taka jak obszar zaznaczony na wz dla nowego domu) w geodezji ale teraz :
  1. muszę wystąpić o nowe warunki zabudowy?
  2. mogę wystąpić o uaktualnienie warunków zabudowy dla wydzielonej działki?  Możesz wystąpić o uaktualnienie warunków tzn. wystąpić o zmianę nr działki w wz.

 12. Cytat

  2 lata temu dostałam w spadku chatkę drewnianą na wsi. Bez wody, bez energii elektycznej. chałupka "zapadła się' co nie co, więc trzeba zrobić nowy fundament. Dach wymaga wymiany-pomyślałam sobie, że może by trochę go podwyższyć i zaadaptować strych. Czy te prace mogę wykonać bez pozwolenia na budowę? A co z energią elektryczną? Słup stoi na działce, wzdłuż działki biegnie wodociąg. Pani w gminie wygłosiła mi taką zamotkę, że teraz nie wiem od czego zacząć


  Prace zmieniające konstrukcje budynku niesty wymagają zgłoszenia do starostwa powiatowego. A przebudowa więźby dachowej i podwyższenie ścian kwalifikują się jak najbardziej do zgłoszenia.

 13. Cytat

  Czy, aby wykonać przyłącze kanalizacyjne do domu jednorodzinnego muszę mieć wykonany projekt?  Aby wykonać przyłącze kanalizacyjne nie trzeba mieć projektu. Musisz mieć warunki techniczne które wydaje gmina/starostwo w zależności gdzie mieszkasz. Po ich uzyskaniu możesz wykonć przyłącza a później po skończonych pracach musisz wykonać inwentaryzację geodezyjną powykonawczą i dostarczyć ją do gminy/starostwa.
×
×
 • Utwórz nowe...