Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Rockwool - izolacje termiczne

Uczestnik
 • Posty

  129
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  1

Rockwool - izolacje termiczne last won the day on lipca 31 2012

Rockwool - izolacje termiczne had the most liked content!

Reputacja

7 Neutralny

O Rockwool - izolacje termiczne

 • Ranga
  Początkujący
 1. Rockwool - izolacje termiczne

  Remont podłogi - wygłuszanie stropu

  Przyjęte rozwiązanie właśnie ma właśnie poprawić izolacyjność stropu od dźwięków uderzeniowych przenikających do poniższych pomieszczeń. W przypadku izolacyjności od dźwięków powietrznych przegród jedynie podłoga pływającą z wełną z podkładem betonowym lub jastrychem od góry może przynieść poprawę. Całkowity ciężar wszystkich warstw układanych od góry około 100 kg/m2. Warto pamiętać, że najlepsze efekty daje izolacja akustyczna od strony źródła dźwięku, a hałas może przenikać nie tylko poprzez strop ale też bocznymi ścianami, instalacją, wentylacją itp.
 2. Zalety skalnej wełny ROCKWOOL: niepalna, wyciszająca, trwała. A tu można zobaczyć co wyróżnia skalną wełnę: https://www.youtube.com/playlist?list=PLIuB...GgDsjYbONFrS2Zs
 3. A ja bym nie ryzykował z innymi produktami Umiejętnie omijać ? Obok naszych produktów nie można przejść obojętnie
 4. Rockwool - izolacje termiczne

  Jakie zastosowac materiały?

  Zdecydowanie zgadzam się z przedmówca dlatego dobór np. materiału izolacyjnego powinien być decyzją świadomą i dlatego warto pomyśleć jakie inne korzyści przyniesie nam zastosowanie danego materiału. W przypadku wełny otrzymujemy de facto niepalność, paroprzepuszczalność, hydrofobowość, izolacyjność akustyczną trwałość i oczywiście izolacyjność termiczną .
 5. Jesli szukasz konkretnego rozwiązania to poleciłbym ProRox WM 920 jest to mata ze skalnej wełny mineralnej z jednostronną okładziną z siatki galwanizowanej, przyszytej do warstwy wełny galwanizowanej drutem. Jest to najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. http://www.rockwool-rti.pl/produkty+i+apli...0-pl-(rockmata)
 6. Rockwool - izolacje termiczne

  Ocieplanie stropu na poddaszu nieużytkowym

  Ja poleciłbym zastosować dwuwarstwowe ocieplenie z płyt SUPERROCK lub TOPROCK SUPER. Zgodnie z STANDARDEM ROCKWOOL łączna grubość ocieplenia powinna wynosić ok. 35 cm, czyli np. TOPROCK SUPER 20 cm + SUPERROCK 15 cm. STANDARD ROCKWOOL określa grubości izolacji zgodnie ze zmianami warunków technicznych i wymogów, które będą nas obowiązywać i zmieniać się do 2021 roku. Dlatego ocieplając swój dom należy myśleć perspektywicznie, tym bardziej że jest to inwstycja na lata. http://www.rockwool.pl/produkty-rozwiazani...-welny-miekkiej
 7. Rockwool - izolacje termiczne

  Wentylacja strychu "użytkowego"

  Ad. 1 Paraizolację z folii polietylenowej o gr. 0,2 mm o paroprzepuszczalności 2- 2,5 g/m2/ dobę należy projektować we wszystkich pomieszczeniach o konstrukcji drewnianej i ciśnieniu pary wodnej 13-16 hPa, czyli w praktyce tylko nad łazienką, WC oraz kuchnia zlokalizowana na poddaszu użytkowym. Ad.2 Na strychu paraizolacja nie jest konieczna.
 8. Rockwool - izolacje termiczne

  Ocieplenie stropodachu niewentylowanego

  Dokładnie tak jak wspomnieli poprzednicy, w momencie gdy zastosujesz rozwiązanie ocieplenia stropu na zasadzie sufitu podwieszanego to wówczas dobrze byłoby rozłożyć folię paroizolacyjną. Proponowałbym rozważenie zastosowania produktu hydrofobizowanego jakim jest wełna skalna, zawsze to dodatkowe zabezpieczenie przed wilgocią. A tak jak wspomnieli inni użytkownicy, mokra wełna mineralna traci na izolacyjności. Jako ocieplenie możesz zastosować wełnę TOPROCK SUPER, której deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła jest równy 0,035 W/mK.
 9. Rockwool - izolacje termiczne

  Stropodach w budynkach energooszczednuch

  Rzeczywiście jak piszą przedmówcy kwestia analizy stropodachu sprowadza się do współczynnika U, nie mieszając w to pojęcia budynku energooszczednego (którego w Polsce formalnie nie ma). Nowe WT mają spełniać wymogi EU w zakresie budownictwa prawie zero energetycznego. W projektowanych WT na 2021 masz wartość U dla przegród dużo niższą niż dziś. Możesz odnieść się do tego. Tutaj znajdziesz sam dokument http://bip.transport.gov.pl/pl/bip/projekt...ka_przestrzenna A tutaj prezentację na temat opłacalności http://6paliwo.pl/wp-content/uploads/2013/...getyczna_WT.pdf
 10. Rockwool - izolacje termiczne

  Jakie macie EP i EK w cerytyfikacie?

  Co więcej te wymagania spełnia się na etapie projektu i pozwolenia na budowę, a nie w momenie wystawiania świadectwa charakterystyki energetycznej.
 11. Rockwool - izolacje termiczne

  Materiały izolacyjne

  Ciekawe, ale w polskich warunkach pozostaje jeszcze kwestia wykonawstwa, które ma istotny wpływ na efekt.
 12. Rockwool - izolacje termiczne

  Docieplenie starszego budynku

  Co prawda na wełnie ale może znajdziesz coś dla siebie w tej przykładowej realnej modernizacji: http://www.rockwool.pl/ocieplenie-domu/s/t...rmomodernizacja
 13. Rockwool - izolacje termiczne

  Tynkowanie zewnętrznych ścian

  Oczywiście jest taka możliwość. Są to tzw. tynki barwione w masie - silikatowy lub silikonowy. Zanim wybierzesz kolor możesz skorzystać z programu do kolorowania (wczytując swoje zdjęcie) i modyfikując kolory. http://www.rockwool.pl/produkty-rozwiazani...rowania-ecorock
 14. Rockwool - izolacje termiczne

  Podwieszany sufit - ocieplony - z oświetleniem

  Ad. 1 Jeżeli żarówki i styki nie powinny się przegrzewać, to rzeczywiście należy im zostawić nieco wolnej przestrzeni, bo otulenie ich wełną z całą pewnością utrudniłoby odprowadzanie ciepła i będzie sprzyjać przegrzewaniu. Ad. 2 Wełna na pewno nie. Jednak gdyby nastąpił nadmierny wzrost temperatury, a w bezpośrednim otoczeniu znalazł się jakiś materiał palny, to w określonych warunkach mógłby się zapalić (papier, tworzywa sztuczne, folia). Znane są np. podobne przypadki tlenia izolacji celulozowych w kontakcie z przegrzanymi instalacjami, które po pewnym czasie doprowadzało do pożaru. Ad. 3 Nie, na płycie gipsowo-kartonowej folia paroprzepuszczalna na pewno nie jest potrzebna. Najprawdopodobniej paroizolacyjna też nie (to może wynikać z przeznaczenie pomieszczeń, konstrukcji stropu, dachu powyżej). I uwaga, tworzywa sztuczne i folie są palne, patrz wyżej.
 15. Rockwool - izolacje termiczne

  Ocieplenie dachu.Witam.

  Jak pisali poprzednicy jeżeli na krokwiach znajduje się membrana wysokoparoprzepuszczalna to dopuszcza się rozwiązanie z dosunięciem wełny do membrany. Zatem między krokwie możesz ułożyć wełnę 18cm np. TOPROCK o współczynniku lambda 0,035 bądź też zastosować wełnę 15cm. Najczęściej rozstaw rusztu ma ok. 40cm. Podczas układania drugiej warstwy warto jest pamiętać o wypełnianiu profili metalowych aby nie stanowiły mostków termicznych. W celu uzyskania współczynnika przenikania ciepła na poziomie przegrody energooszczędnej (U?0,15W/m2K) zalecana grubość izolacji w przypadku produktów o współczynniku przewodzenia ciepła 0,035 (np. TOPROCK i SUPERROCK) wynosi 27cm , natomiast przypadku produktów o przewodności cieplnej 0,039 W/mK ? 30cm. Grubość drugiej warstwy ocieplenia uzależniona jest od grubości warstwy ułożonej pomiędzy krokwiami.
×