Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Robelit

Uczestnik
 • Posty

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Robelit

 • Ranga
  Początkujący
 1. Dach tarasu można pokryć różnym rodzajem materiałów Np.: płytami poliwęglanowymi komorowymi jak i litymi, płytami akrylowymi płaskimi lub profilowanymi, płytami profilowanymi PET, płytami lub rulonami z poliestru wzmocnionego włóknem szklanym. Wybór w/w materiałów zależy od tego, jaki budżet jest przeznaczony na wykonanie tego zadaszenia. Jeżeli jednak planujemy wykonać to jak najprościej i we własnym zakresie to chyba najlepszym materiałem będą płyty PET wraz z akcesoriami. Płyty te charakteryzują się dużą przepuszczalnością światła oraz prostotą montażu. Jednocześnie płyty PET są tanim rozwiązaniem dla tego typu zastosowań.
 2. Płyty profilowane w zależności od rodzaju posiadają zakres temperatur, w których mogą pracować. Płyty PET – od -40 do +65 °C. Płyty z poliestru wzmocnionego włóknem szklanym od -30 do +120 °C. W przypadku płyt PET należy pamiętać w trakcie składowania w stosach na słońcu może wystąpić efekt skupiania światła i ciepła, co spowoduje odkształcenie się płyt. Jeżeli chodzi o reakcje na niskie temperatury to płyty oprócz standardowego kurczenia materiału nie powinny zmieniać wyglądu ani właściwości oczywiście, jeżeli nie są narażone na temperatury niższe od podanych jako zakres stosowania.
 3. Robelit

  Daszki aluminiowe

  Daszki aluminiowe wytrzymują obciążenia dociskające na poziomie 75 kg/m².
 4. Daszki ze stali nierdzewnej oferowane przez naszą firmę przeznaczone są do samodzielnego montażu. Dostępne są w gotowych zestawach elementów, zostały przygotowane do samodzielnego montażu. Systemy montuje się w prosty sposób, poprzez odpowiednie złożenie w całość profesjonalnie przygotowanych elementów. Do montażu wystarczą proste narzędzia, które każdy majsterkowicz posiada w domu.
×