Skocz do zawartości

aga2176

Uczestnik
  • Posty

    14
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez aga2176

  1. Cytat

    Witam!

    Chcialem dowiedziec sie czegos wiecej na temat tych nie ciakawych wrazen z uzytkowania wentylacji mechanicznej z rekuperacja. O co chodzi? Z informacji i opinii jakie nam udalo sie zdobyc wynika, ze jest to super sprawa. Bylismy rowniez w pomieszczeniu gdzie dzialala wentylacja tego typu. Czy chodzi o niskie temp. zewnetrzne i fakt, ze rekuperator przestaje wtedy pracowac? Bede wdzieczny za wszelkie informacje icon_smile.gif Pozdrawiam


    rekuperatory sniły mi się kilka miesięcy i były tematem numer jeden wsród wszystkich znajomych. było tysiące za i tysiące przeciw. pierwszy odradził mi to człowiek, zajmujący się serwisowaniem tego urządzenia. podawał wiele powodów między innymi zapachy w domu pochodzące z zewnątrz, zalezne od tego czym sąsiedzi palą w swoich piecach. mówił że mimo tego że rekuperator jest już rozpowszechniony to mało jest ludzi znających sie dobrze na jego działaniu itd. znajomi mają reku, mówili żę gdy choć na chwilę nie działa wszystkie zapachy z kuchennych garnków są w garderobach bo tam mieszczą się otwory. poza tym gdy odwiedziłam kotłownie znajomych to przeraziłam się tymi wszystkimi przyciskami, troche mnie to przeraziło. nie mogę powiedzieć że reku to niewypał bo z pewnościa ma wielu zwolenników. my z mężem pozostaniemy jednak przy tradycyjnej grawitacji z porządnym kominowym ciągiem, to doradził nam tęż lekarz naszej córki mimo że jest ona alergikiem. to tyle pozdrawiam i decyzję pozastawiam państwu. apropos, budujemy bremą czyli wersję podstwową barcelony.


  2. Dziękuję bardzo że ktoś się wreszcie odezwał. my zmieniliśmy projekt na wersję podstawową Barcelony czyli Bremę. Przesunęlismy kominek do rogu pokoju i ściankę działową na górze. zrobiliśmy wykusz między kuchnią i salonem i trochę powiększylismy kotlownię zabudowując nieci ganek. to tyle zmian. rekuperacji nie będzie, napatrzyliśmy się i nasłuchalismy nie ciekawych wrażeń znajomych po tej zimie. kominek tylko dla dodania atmosfery w mrozne wieczory. może zrobmy DGP do pokoiku obok salonu i pokoiku nad kominkiem. jeszcze zobaczymy. na razie czekamy na pozwolenie. pozdrawiam
  3. Cytat

    Witam!
    Nie planowałem montowania wszystkich "ułatwień". Zależało mi na domu ciepłym, dobrze ocieplonym i zaizolowanym. Na pewno będzie rekuperator, bo uważam że w dzisiejszych szczelnych domach jest to bardzo pomocna instalacja - byłem w kilku domach z takim rozwiązaniem wentylacji i uważam, że warto. Będzie też GWC - ale prawdopodobnie w dalszej kolejności.
    Kocioł kondensacyjny i kolektory wykluczyłem. Skłaniam się do małego kotła z małym zasobnikiem wody użytkowej, żeby nie grzać niepotrzebnie wody. Poza tym wraz z żoną nie jesteśmy zwolennikami płytek w całym domu, więc piec kondensacyjny nie będzie optymalny do grzejników.
    Kominek planujemy bardzo zwyczajny, żeby w przypadku ewentualnego braku prądu mieć alternatywę i się nie martwić.
    I na koniec muszę się przyznać, że miałem okazję zobaczyć na żywo ten dom, dzięki życzliwości jednego z forumowiczów z dolnośląskiego - BARDZO POZDRAWIAM! - i zmieniliśmy projekt na mniejszy. Ten dla naszej trzy osobowej rodziny wydał nam się za duży. I będziemy budować Saragossę - którą też widzieliśmy icon_smile.gif


    Dziękuję bardzo za odpowiedź. Saragossa bardzo ładna:). My już chyba nie zrezygnujemy z wybranego projektu. mamy tylko dylemat czy wybrać Barcelonę czy jej wersję standardową czyli Bremę. pozdrawiam
  4. Cytat

    Cześć,
    Mnie również zaciekawił ten projekt (co prawda w wersji Barcelona) i jestem niemal zdecydowany na jego zakup. Bardzo mi pomogły Wasze opinie i sugestie oraz liczne fotki.
    Niecierpliwie czekam na relacje z kolejnych postępów prac i doświadczenia - zwłaszcza Joanny, która planowała dodać kilka gadżetów.

    Pozdrawiam
    Radki

    ps. Moja galeria powstanie najszybciej w przyszłym roku...


    Witam zwolennika Barcelony. My z mężem w zasadzie zaczelismy od tego projektu ale dręczą nas dylematy odnośnie tych wszystkich urządzen kóre podobno mają "ułatwić" nam życie. Rekuperatory, GWC, kocioł kondensacyjny, kolektory... itp. to wszystko wygląda pięknie, nawet widzieliśmy taką wypasioną kotłownie u znajomych i trochę się przerazilismy tą mechaniką. poza tym wielu serwisantów reku odradza nam ich zaistalowanie. może ty znasz jakąs optymistyczną wersję tej elektroniki. mam jeszcze pytanie odnośnie kominka. Czy planujesz płaszcz wodny i ogrzewanie wody czy tylko kominek dla upiększenia zimowych wieczorów. dziękujemy za wszelkie informacje, uwagi. planujemy rozpocząć budowę w marcu 2010, dziąkuje serdecznie, aga
  5. Witam wszystkich zwolenników LMP 132 oraz poniekąd barcelony DCP 132. My z mężem w zasadzie zaczelismy od tego projektu (Barcelona) to jest wersja energooszczedna LMP132 ale dręczą nas dylematy odnośnie tych wszystkich urządzen kóre podobno mają "ułatwić" nam życie. Rekuperatory, GWC, kocioł kondensacyjny, kolektory... itp. to wszystko wygląda pięknie, nawet widzieliśmy taką wypasioną kotłownie u znajomych i trochę się przerazilismy tą mechaniką. poza tym wielu serwisantów reku odradza nam ich zaistalowanie. Śledząc dyskusje na forum LMP 132 zaciekawił mnie pomysł Wojtka odnośnie kominka z płaszczem wodnym. Wojtku?, jak to się sprawdza w praktyce i częstym użytkowaniu. dzięki serdeczne za wszelkie informacje i wskazówki. budowę planujemy rozpocząc w marcu 2010. a może ktoś w ololicy krakowa buduje bądź wybudował już taki domek. dzieki pozdrawiam, aga
  6. Cytat

    Witam serdecznie!
    Własnie dołączyłam do posiadaczy projektu LMP 132:)
    Mój domek będzie dośc mocno przerobiony z uwagi na wąski (18m) front działki. Kluczową zmianą będzie więc likwidacja garażu z boku budynku i doprojektowanie go od frontu w taki sposób, że będzie wychodził poza obrys domu do szerokości elewacji frontowej 11m. Garaż będzie miał 2-spadowy dach, co umożliwi mi lokalizację garderoby dostępnej z pom. 2.5, która będzie naszą sypialnią. Łazienka będzie sie znajdować w pom. 2.2.
    z pozostałych zmian:
    - Zmiana rozmiarów okien do szer. 120cm, te w ścianach szczytowych będą maksymalnie rozsunięte od siebie. W kuchni i salonie doprojektowuje dodatkowe okna w taki sposób aby znalazły się pod tymi na poddaszu. Okno tarasowe będzie miało szerokość 270cm.
    - podwyższenie parteru i 1 pustak i ściany kolankowej na poddaszu tak samo
    - Wydłużenie krokwi dachowych od frontu budynku do długości daszka nad wejściem do budynku.

    Napiszcie jak przebiegają Wasze prace - jesli ktoś buduje w Wielkopolsce i ewentualnie umożliwiłby mi obejrzenie swojego domku w realu, to byłabym bardzo wdzieczna.
    Pozdrawiam raz jeszcze.


    witam. my z meżem rowniez jestśmy posiadaczami waskiej działki i w wybranym projekcie LMP 132 musielismy zrezygnowac z garażu. prosimy o kontakt z kimś z małopolski kto wybudował ten dom.
  7. Cytat

    Rekuperator nie wyklucza absolutnie stosowania DGP.

    Podstawowa różnica polega na tym, że rekuperator zasilany jest powietrzem zewnętrznym i rozprowadza je po budynku. DGP zazwyczaj ogrzewa powietrze już znajdujące się w budynku i rozprowadza je po pomieszczeniach po wstępnym podgrzaniu w czopuchu kominka.

    Faktem jest, że dla domu doskonale zaizolowanego, czyli spełniającego normę zapotrzebowania energetycznego poniżej 75kW/m2/rok stosowanie DGP mija się z celem, gdyż rekuperator ? czy nam się to podoba czy nie ? rozprowadzi ogrzane powietrze po budynku. Oczywiście, sam rekuperator działał będzie mniej skutecznie niż dodatkowy, zazwyczaj bardzo wydajny wentylator systemu DGP, jednak dla domów energooszczędnych o niezbyt dużej powierzchni rekuperator potrafi zastąpić system rozprowadzania ciepłego powietrza.

    System DGP wykonać będzie trzeba dla domu słabo zaizolowanego, o dużym zapotrzebowaniu na energię oraz dla domu bardzo rozłożystego ? o dużej powierzchni. W takim budynku rekuperator również rozprowadzi ciepło, jednak ze względu na fakt, iż będzie odbywało się to stosunkowo wolno, warto pomyśleć o dodatkowym rozprowadzeniu gorącego powietrza.

    Pozdrawiam
    Maciej Kosowski


    dziekuje bardzo. nasz planowany dom ma 120 m jest zwarta bryła i planujemy go budować trybem energoszczędnym. mysle ze kominek w duzym salonie z pomoca reku rozprowadzi cieplo bez koniecznosci rozprowadzen dgp.
  8. Cytat

    Z pierwszego postu wynikało, że ogrzewanie gazowe i kominkowe będzie pracować równocześnie, co oczywiście nie ma sensu. Natomiast samodzielna praca kominka w pewnych okresach to kwestia upodobań użytkownika i ekonomicznego uzasadnienia takiego rozwiązania.


    czyli jesli planuje ogrzewać dom kominkiem z dgp jako dodatkowe ogrzewanie oprocz gazowego moge zalozyc sobie wetylacje mechaniczna z odzyzkaniem ciepla
  9. Cytat

    Formalnie nie wyklucza jeśli wentylacja mechaniczna będzie zrównoważona lub nadciśnieniowa. Natomiast wątpliwa jest zasadność łączenia centralnego ogrzewania z kotłem gazowym i kominkowego z DGP.


    nie rozumiem wątpliwości ogrzewania gazem i uzupełniania tego kominkiem, np kominkiem w sezonie jesiennym. może jestem "pierwszakiem" jesli chodzi o te sprawy dlatego prosze to wyjasnic.
  10. Cytat

    My obecnie czekamy na warunki zabudowy ale praktycznie jestęmy zdecydowani na ten projekt. Mamy działke o szerokości 15 m. Prosimy o wszyskie informacje, które mogą być dla nas istotne.
    Pozdrawiamy



    super wybór. my również wybraliśmy ten projekt. mamy działkę o szerokości 15 metrów. martwi nas,że jest tylko jeden komin i czy nie bedzie problemu z wentylacją
×
×
  • Utwórz nowe...