Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

KLUDI

Uczestnik
 • Posty

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O KLUDI

 • Ranga
  Początkujący
 1. KLUDI

  Reakcja baterii łazienkowych na wodę

  Twarda woda jest poważnym problemem, zwłaszcza w dużych miastach - oprócz tego, że jej spożywanie nie jest wskazane, ma ona negatywny wpływ na stan instalacji, baterii i urządzeń AGD pobierających wodę. Jednak nowoczesna armatura znacznie lepiej radzi sobie z twardą wodą niż stare modele. W bateriach umywalkowych czy wannowych metalowe sitka, na których bardzo szybko osadzał się kamień, są zastępowane nowymi perlatorami z tworzywa sztucznego. Są one znacznie łatwiejsze w czyszczeniu. Odkładaniu się kamienia nie sprzyja także zwiększona średnica perlatora i jego specjalna konstrukcja, która nasyca wodę pęcherzykami powietrza. Oczywiście najprostszą metodą walki z osadami wapiennymi jest regularne czyszczenie perlatora i ewentualna wymiana, ponieważ zwykle nie jest to element trwale połączony z wylewką baterii. Kamień jest też często widoczny na rączkach natrysku i nie jest to jedynie kwestia estetyczna. Zatkane dysze mogą powodować nadmierny wzrost ciśnienia w rączce, a to z kolei ? jej rozszczelnienie. Jednak nowe rączki natrysku firmy KLUDI mają dysze wykonane z tworzywa elastomerowego, które bardzo łatwo wyczyścić ? można je przetrzeć nawet palcem. Twarda woda działa na armaturę nie tylko ?zewnętrznie?, ale także w sposób, którego nie widać na pierwszy rzut oka. Wrażliwe na nią są baterie termostatyczne ? powoduje ona niewłaściwą pracę mieszka z wosku pszczelego, który jest ?sercem? termostatu i odpowiada za właściwe proporcje ciepłej i zimnej wody. W przypadku tego rodzaju armatury jedynym sposobem, by zapobiec negatywnym skutkom twardej wody, jest stosowanie filtrów na wejściu baterii, a nawet instalacji, ponadto regularny serwis.
 2. KLUDI

  Bateria z termostatem

  Firma KLUDI stosuje głowice Eco-Plus w bateriach umywalkowych z popularnej serii KLUDI YORK. Przede wszystkim przy uniesieniu uchwytu regulującego lekki opór ogranicza wypływ wody do 50%. Taka niewielka ilość wystarcza do np. mycia rąk, golenia czy mycia zębów. Po przełamaniu lekkiego oporu wypływ wody można zwiększyć. Drugi punkt oporu w baterii – tym razem w zakresie temperatury wody – skutecznie chroni użytkownika przed poparzeniem. Dzięki niemu temperatura wody jest ustalona na poziomie ok. 38° C, czyli najbardziej komfortowym i optymalnym dla ciała ludzkiego. Ustawienie uchwytu w pozycji środkowej sprawia, że z wylewki popłynie strumień zimnej wody, co zapobiega niepotrzebnemu marnotrawieniu energii. Rozwiązania zastosowane w głowicy Eco-Plus mają wiele zalet – nie tylko dają możliwość świadomego gospodarowania wodą i energią, ale także gwarantują bezpieczeństwo użytkowania armatury.
 3. KLUDI

  Bateria z termostatem

  Warto rozważyć zakup baterii termostatycznych do łazienki, gdyż oferują one liczne korzyści. Przede wszystkim jest to możliwość ustawienia temperatury strumienia i utrzymania jej na żądanym poziomie dzięki specjalnej jednostce sterującej o krótkim czasie reakcji, która dobiera odpowiednie ilości ciepłej i zimnej wody. Blokada przy temperaturze 38°C, która chroni przed poparzeniem zbyt gorącą wodą, sprawia, że korzystanie z baterii tego typu jest niezwykle bezpieczne. Ponadto niektóre modele mają nienagrzewający się korpus. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w przypadku dzieci i osób starszych lub niepełnosprawnych. Baterie termostatyczne pozwalają oszczędniej gospodarować wodą i energią, a ich cena nie jest tak wysoka, jak się powszechnie sądzi. Na rynku dostępne są modele na- i podtynkowe, natryskowe i wannowo-natryskowe, umywalkowe, a nawet bidetowe, więc bez trudu można dobrać baterię odpowiednią do konkretnych potrzeb i stylistyki wnętrza.
×