Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Vetrex

Uczestnik
 • Posty

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Vetrex

 • Ranga
  Początkujący
 1. Vetrex

  Jak zerwac folię z okien PCV

  Wszystkie folie ochronne należy usuwać z profili PVC niezwłocznie po montażu - odpowiednia informacja powinna znajdować się na folii. W przypadku, gdy folia przez dłuży czas pozostawała na profilach, można działać jedynie wodą z dodatkiem delikatnych płynów np. do mycia naczyń, mydła. Stosowanie środków czyszczących powszechnie używanych w gospodarstwach domowych jak mleczka, pasty itp. może doprowadzić do trwałego uszkodzenia okleiny profili PVC
 2. Tak, ryzyko jest duże. PVC używane do produkcji okien jest bardzo różnej jakości, tak samo jak różnej jakości są pozostałe materiały mające wpływ na statykę i zachowanie okna - przede wszystkim wzmocnienia stalowe. Dlatego klienci powinni wybierać okna wykonane z wysokiej jakości profili PVC ( najwyższa klasa profili - A, której ścianki zewnętrzne maja grubość 2,8 - 3 mm) oraz , co bardzo ważne wykonane zgodnie z zaleceniami poszczególnych systemodawców profili i posiadające odpowiednie certyfikaty jakości. Bardzo ważnym elementem jest zastosowanie wzmocnień stalowych o odpowiedniej grubości - zalecenia podane są w Aprobatach Technicznych poszczególnych producentów profili PVC. Ze względu na to, że PVC używane do produkcji okien swoją plastyczność (miękkość) osiąga w już w temperaturze ok. 80 stopni Celsjusza, stal użyta do produkcji wzmocnień musi być odpowiedniej grubości oraz przykręcona wkrętami rozmieszczonymi według wskazań producenta profili. Ostatnim bardzo ważnym elementem wpływającym na trwałość i możliwość odkształcenia całego gotowego okna jest montaż. Musi on zostać przeprowadzony z zachowaniem wszystkich wskazówek dotyczących montażu okien PVC - czyli, odpowiednia ilość miejsc dyblowania bądź kotwienia, zachowanie dylatacji pomiędzy oknem a ścianą, podparcie ram okiennych w newralgicznych punktach. Reasumując jakość użytych materiałów do produkcji okna PVC , a później jego odpowiedni montaż mają bardzo duży wpływ na późniejsze funkcjonowanie stolarki i należy to wziąć pod uwagę przed dokonaniem zakupu.
 3. Profile okienne z PVC są produkowane w trzech klasach jakości: A, B i C. Najlepsze są te klasy A. Wybierając profile w oknach do domu jednorodzinnego powinno się wybierać tylko profile tej klasy. Niestety powszechną praktyką w Polsce stało się sprzedawanie pod nazwą znanych zachodnich marek ekonomicznych rozwiązań klasy „B”. W celu uzyskania jeszcze większych oszczędności posunięto się również do „odchudzenia” stalowych wzmocnień. Efektem tego jest produkt bardzo niskiej jakości.
×