Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Porta Kmi Poland

Uczestnik
 • Posty

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Porta Kmi Poland

 • Ranga
  Początkujący
 1. Porta Kmi Poland

  Drzwi antywłamaniowe

  Drzwi antywłamaniowe są zawsze dobrym wyborem, ponieważ mają solidną, wzmocnioną konstrukcję, którą uzupełniają anytywłamaniowe okucia (zawiasy, bolce antyważeniowe, zamki i wkładki). Drzwi uchodzą za antywłamaniowe jeśli w stanie zamknietym i zaryglowanym: - zapobiegają przez określony czas tzw. czas oporu próbom włamania z użyciem siły fizycznej (zarówno bez narzędzi jak i z ich użyciem). - nie mamy gwarancji, że włamywacz ich nie pokona, ale możemy być pewni, że sforsowanie tego typu drzwi nawet dla włamywacza wyposażonego w narzędzia nie jest proste, szczególnie wtedy gdy wybierzemy drzwi o najwyższej klasie anywłamaniowej. Konstrukcja niektórych drzwi wejściowych antywłamaniowych zapewnia dodatkowo ognioodporność 30 min oraz dymoszczelność, oraz zabezpiecza przed przenikaniem dźwięków z klatki schodowej. Ubezpieczając mieszkanie wyposażone w drzwi antywłamniowe, w niektórych fimach uzbezpieczeniowych możemy uzyskać rabat.
 2. Porta Kmi Poland

  Jakie drzwi do kuchni?

  Każde pomieszczenie, do którego mamy zamiar zamontować drzwi wymaga indywidualnego podejścia, w zależności od tego jaką ma powierzchnię, gdzie usytuwany jest otwór drzwiowy oraz jaką funkcję mają spełniać drzwi. W ofercie drzwi można znaleźć róznorodne rozwiązania: tradycyjne drzwi rozwierane czyli skrzydło drzwiowe z klasyczną ościeżnicą, drzwi przesuwne z systemen naściennym lub wewnątrzściennym. Systemy przesuwne są dobrym rozwiązaniem dla małych pomieszczeń, wymogiem zamontowania takiego systemu jest takie usytuwanie otworu drzwiowego, które pozwala na przesuwanie drzwi. Klasyczne drzwi rozwierne wymagają większej powierzchni przy otwieraniu, ale są doskonałaą barierą dla dźwięków i zapachów.
 3. Porta Kmi Poland

  Drzwi wejściowe

  Trudno w jednoznaczny sposób odpowiedzić, który sposób montażu drzwi jest lepszy. O tym jak powinny być zamontowane drzwi wejściowe powinien decydować projektant budynku, na etapie projektowania z uwzględnieniem prawa budowlanego dotyczącego dróg ewakuacyjnych. Jeśli po uwzględnieniu przepisów dotyczących dróg ewauacyjnych projektant pozostawia decyzję o sposobie montażu użytkownikowi lokalu, to użytkowni musi zadecydować, które rozwiązanie będzie dla niego bardziej dogodne, np. w przypadku małych mieszkań montaż drzwi tak, aby otwierały się na zewnątrz pozwali zaoszczędzić powierznię, która byłaby konieczna, gdyby drzwi otwierały się do środka.
×