Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Gibbi

Uczestnik
 • Posty

  11
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Gibbi

 • Ranga
  Członek Rzeczywisty WybieramyDom.pl
 1. Gibbi

  Antares / Domus

  Zdjęcia z budowy według projektu Antares pracowni Domus-Dom u Sniechowskich
 2. Dom już stoi i ma dach. Brygada zabrała nam radość budowania gdyż od kwietnia powinno się zrobić więcej, ale nie ma tego złego... Więcej czasu na przemyślenia i konsultacje. Budowa jest realizowana zgodnie z wcześniej zamieszczonymi na forum projektami zmian.Zamieniliśmy kuchnię z gabinetem. Poza tym schody są betonowe, zamiast dwóch okien w salonie, jedna witryna. Brak słupa na dole za to dodatkowy podciąg. Zmniejszenie ubikacji powiększyło przedpokoj. Rezygnacja z wymyślnych drzwi powiększyła wiatrołap i uczyniła go praktyczniejszym. Zdecydowanie powiększyliśmy okna, a wyjście na taras jest jednym szerokim systemem umożliwiającym otworzenie całej przestrzeni ogrodu do salonu.Dach od strony tarasu jest dłuższy. Taras bez zmian, bo to wielki atut tego projektu. Poddasze podniesione o jeden pustak itd. Znakomitym rozwiązaniem okazało się doświetlenie klatki schodowej 5 oknami z luksferów. Góra została całkowicie przearanżowana i stała się jeszcze bardziej funkcjonalna. Długo by pisać o zmianach. Chętnie podzielimy się doświadczeniami. Dom stoi we Wrocławiu. Życzymy radości w realizowaniu Antaresów. Piotr (gibbi) i Marzena.
 3. Na początku ubiegłego roku mój znajomy zakładał rekuperację do swojego domu. Zapłacił 14000. Cena do przyjęcia za świeże powietrze. Wczoraj otrzymałem kosztorys instalacji wentylacji mechanicznej do mojego projektu. Ta sama firma- www.rekuperatory.pl, mniejszy dom a cena (uwaga!!!) 33000 pln. Rozumiem, że są dobre czasy dla budowlańców, ale niektórych z nich to chyba trzeba zbojkotować. Jestem anestezjologiem, też pracuję przy rurach. Zostawiam wentylację pacjentów biorę się za wentylację domów. ??: Proszę o opinię, czy rekuperacja jest warta tych pieniędzy. Czy przypadkiem ktoś nas (inwestorów indywidualnych) nie naciąga?
 4. Znajomy architekt zaproponował takie rozwiązania. Myślę że to bardzo sensowne, praktyczne i oszczędne. Dom nabrał lekkości a więcej wolnych ścian nie uzyskano kosztem światła. Co o tym myślicie?
 5. Hi. Widze, że nie tylko ja jestem w rozterce związanej z zamianą gabinetu z kuchnią. Na pewno jest to bardziej rozsądne. Znajomy architekt zdziwił się dlaczego od razu tak nie zaprojektowano. Jednakże nie zrezygnuję z wydzielonego miejsca do pracy i odpoczynku na rzecz kącika kominkowego (trąci myszką). Zbliżenie tego miejsca do strefy dziennej jest bardzo praktyczne, a osobne wyjści na tras przydaje mu atrakcyjności. Z kolei kuchnia bliżej wejścia głównego z oknem nad stołem roboczym to zdecydowanie lepsze rozwiazanie od tego w projekcie. Podobnie jak ROMIEGO martwiło mnie umiejscowienie kominka za załomem ściany, co powoduję że w przypadku zamiany kuchni, otwierałby się na jadalnię. Jednak jak mi wiadomo przesuniecie kominka o 1-2 m nie stanowi większego problemu a nie ma żadnego problemu na etapie prac projektowych (przed fundamentami). W mojej koncepcji przyciąłem trochę ubikację na parterze co odsłoniło część klatki schodowej. Schody chcę z betonu, zabudowane. Ażurowe schody drewniane zanierają praktyczną przestrzeń pod schodami, która powiększa pomieszczenie gospodarcze. telefonem zrobiłem foto mojego pomysłu. Rozwiązanie ze spożarnią kosztem wiatrołapu jest chyba trochę przesadzone, ale jeszcze chciałbym zobaczyć jakby to wyglądało w realu. W okolicy Wrocławia buduje się ciekawy (podwyższony) Antares, wprosiłem sę już na zwiedzanie. Podzielę się wrażeniami. PS. Fajna rzecz takie forum. PSII a z czego antaresiarze budujecie zwoje zamki ? Ja postanowiem budować z keramzytobetonu. Tylko dlatego, że materiał jest znienawidzony przez gryzonie a żona i córki boją się myszy !!![attachment=349:foto_projekt.jpg]
 6. Ja jestem jeszcze dalej. Po burzliwej dyskusji w rodzinie padło na Antares. Bez wątpienia jest to efekt wielu analiz i przemyśleń. Choć wizualizacje zewnetrzne raczej odstraszają to jednak rozwiązania wewnątrz spełniają wszystkie wcześniej założone kryteria. Jestem ciekaw jakich przeróbek można jeszcze dokonać by upraktycznić ten projekt. Proszę o podzielenie się innym spojrzeniem zanim na działkę ruszą kopary. Piotr z Wrocławia.
×
×
 • Utwórz nowe...