Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Mawig

Uczestnik
 • Posty

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Mawig

 • Ranga
  Początkujący
 1. WItam, Co do tej cofki, to bym był ostrożny z ferowaniem wyroków. Chyba, że odkurzamy w idealnie szczelnym domu, bez otwartego okna etc. Co do innych aspektów przez Pana poruszonych. Noszenie odkurzacza na pasku jest dyskusyjne z punktu widzenia wygody, a wciągnięte (teopretycznie) te 200m3 musi być z drugiej strony wyrzucone. Ponadto większość osób używa, bądź używała odkurzacz jeżdżący po ziemi i do tego się odnosiłem. Wąż może być 7m i wtedy jest łatwiejszy do zwijania. Wąż standard bez włącznika jest bez porównania lżejszy od najmniejszego nawet odkurzacza. Różnic pomiędzy 1400W jeżdżącym, a centralnym jest kilka. M.in. wielkość i wydajność turbiny + bez porównania większa powierzchnia filtra powoduje, że realnie odkurzacz ciągnie wydajniej.
 2. To jasne, że nie ma rozwiązań idealnych. Nikt tak nie twierdzi. Wady tego rozwiązania: 1) Wyższy koszt niż w przypadku tradycyjnego odkurzacza 2) Trudniejsze odetkanie systemu, niż w tradycyjnym odkurzaczu. W skrajnym przypadku trzeba wzywać instalatora Co do szufelek - to nie mają kluczowego wpływu na zatykanie się instalacji. Najczęściej przyczyną jest źle połozona instalacja lub zassanie dużego miekkiego przedmiotu (skarpeta, chusta etc).
 3. Mawig

  Dezynfekcja

  Nie ma czym się niepokoić (tak jak raczej nie martwimy się rurami kanalizacyjnymi). Instalacja jest zamknięta z jednej strony odkurzaczem, z drugiej klapką gniazda więc nie ma jak z niej wydobywać się ewentualny zapach. Jak napisał Comfortsystem warto i należy stosować separator, utrzyma to instalację w czystości. Wilgoć jest bardzo szybko odparowywana poprzez przepływające powietrze, więc instalacja normalnie pracująca jest sucha wewnątrz.
 4. Czy opłaca się CO w wykończonym domu - to najlepiej wie sam używtkownik tzn wie ile chce zapłacić aby mieć komfort i korzyści wynikające z centralnego odkurzania. Taka instalacja zawsze jest droższa niż w stanie surowym natomiast nie zawsze jest to totalna demolka. Wykonujemy różnego typu zmiany, np ocieplone rury puszczamy nad sufitem bądź w innych dostępnych przestrzeniach budynku. Często instalacja jest dłuższa, co wymusza użycie mocniejszej jednostki ale da się wykonać taką zmianę. Niejednokrotnie pomaga sam rozkład pomieszczeń np garaż sąsiadujący z pomieszeczeniem technicznym, które jest w środku mieszkania. Wtedy mamy rury puszczone sufitem (garaż, techniczne) i małe rozkucie pod gniazdo w centrum mieszkania. Zawsze trzeba zaprosić firmę na miejsce, wtedy oceni ile pracy i ile z istniejącego wykończenia trzeba będzie rozkuć aby zrealizować system.
 5. Najważniejsze zalety centralnego dokurzania można sprowadzić do: 1) Powietrze zbierane z pomieszczenia jest wyrzucane na zewnątrz budynku (mniej lub bardziej odfiltrowane) co oznacza, że jakość filtra jest drugorzędna z punktu widzenia jakości powietrza wewnątrz. Centralne odkurzanie to idealne rozwiązanie aby zmniejszyć poziom kurzu, alergenów etc w pomieszczeniu 2) Powietrze nie będąc wyrzucane do pomieszczenia (jakw zwykłym odkurzaczu) nie wprawia w ruch kurzu na przestrzeniach jeszcze nie sprzątnietych. 3) Poziom hałasu wielokrotnie mniejszy, w zasadzie słychać tylko szum powietrza 4) Przy budynkach wielkondygnacyjnych odpada dźwiganie odkurzacza. Można mieć wiele węży więc dźwiganie odpada wogóle 5) Akcesoria typu szufelka automatyczna - ułatwiają sprzątanie 6) Wysoka wydajność systemu w porównaniu do tradycyjnego odkurzacza Wybór jednostki. Osobiście rekomenduję wybór jednostki o gwarancji >= 5 lat, to przede wszystkim. Po drugie proponuję ustalić priorytety co jest dla nas najważniejsze: hałas, wielkość pojemnika, czysta elewacja, dostęp do filtra, możliwość stosowania worków plastikowych na śmieci. Unikałbym doboru wielkości jednostki tylko na podstawie tabelek producentów. Dają one dobrą orientację ale należy uzupełnić wiedzę o rekomendację firmy, która wykonywała instalację, wie na ile jest ona skomplikowana (łuki, trójniki). Nie liczyłbym, tak jak w przypadku innych produktów, że za najmniejszą cenę dostaniemy najwyższy produkt danego producenta. Tak się nie poprostu nie da Sam sposób filtracji nie jest aż tak kluczowy, jak mogłoby to się wydawać Zwrócić uwagę na czas gwarancji, dostępność części/serwisu, awaryjność danego modelu. Pozdrawiam Maciej Gałecki
 6. Pozwolę sobie odnieść się do pk 3 - żeby jednak nie wprowadzać zamieszania. Filtracja cyklonem jest zarówno w tzw czystych cyklonach (czyli z bardzo rzadkim filtrem lub bez niego) - VacuMaid czy VacuFlo jak i w odkurzaczach z filtrem gęstym (worek odwrócony czy cartridge) np BEAM. W obydwu przypadkach filtr ma za zadanie przede wszystkim chronić turbinę i minimalizować ilość zanieczyszczeń wyrzucanych na zewnątrz. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety niemniej jednak efekt cyklonu jest wykorzystywany w obydwu rozwiązaniach.
 7. Zapraszam do zadawania pytań i skorzystania z naszej oferty. Wykonujemy instalacje w budynkach jednorodzinnych, blokach, budynkach przemysłowych. Sprzedajemy materiały, akcesoria, odkurzacze oraz wykonujemy usługi instalacyjne. Pracujemy także w już wykończonych obiektach. Sprzedajemy wiele marek urządzeń, w tym BEAM, VacuMaid i inne. www.mawig.pl
×