Skocz do zawartości

MarekB

Uczestnik
 • Posty

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

MarekB's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

 1. Niestety rury pod ziemią nie zrobię bo teraz już za późno (szkoda ze sie nie zorientowałem na etapie fundamentów bo warunki wtedy były idealne, no ale cóż mądry Polak po szkodzie) wiec musze chyba inaczej, jakąś grzałkę czy coś podobnego. Ale dziękuje bardzo za informacje myśle że mi dużo pomogły!!!
 2. Może Pan jeszcze kojarzy jak rozwiązany jest tu problem z zamrażaniem wymiennika? Jest jakiś system przeciwzamrożeniowy? Jesli nie to jakoś ten problem można tu rozwiązać??
 3. A może pan wie czy to sa te same wentylatory co w Economic 120? Parametry typu prędkość obrotowa i max moc podobne, choć wydajność mniejsza? Zna pan jaki to jest typ?
 4. Panie Tomaszu, a jaki wymiennik ma Luna? oni produkują własny czy też kogoś?
 5. Kupił pan Lunę? Udało sie panu pomyśleć nad podłączeniem tego jak pan planował, równolegle (szeregowo nie za bardzo to wiedzę ???). Szukam jakiegoś taniego rozwiązania do domku 110 m2, ale zastanawiam sie czy warto, czy wydoli jedna, instalacje rozprowadzoną już mam i mam 4 anemostaty wyciągowe i 6 nawiewnych!
 6. OK, a co z tym filtrem, jak go można zamontować!
 7. skrzynki nie widziałem w realu no bo i skąd, chce zrobić wentylację u siebie a nie jestem instalatorem! Liczyć akurat umiem, z tym że czasami problem jest nie w liczeniu tylko aby wiedzieć co liczyć.
 8. I co wtedy wywalamy filtry które sa centrali??? Rozumiem że tą kratkę trzeba umieścić gdzieś za przewodem, wykonać jakiś przewód który zamieni sie z okrągłego w prostokątny i potem na odwrót? Czy może są już takie dostępne? A co z wydajnością, da radę te 110 m2 wydolić? Czy wg moich obliczeń straty najdłuższego kanału nawiewnego razem z czerpnią to prawie 140 Pa! A w domu jest 6 nawiewnych?
 9. Witam moje pytanie jest czy warto i czy można zastosowac ten rekuperator do domku ok 110 m2? Jeszcze pytanie jak z tymi filtrami, Dospel pisze że trzeba je wymieniać kilka razy w roku? Pan T.B. pisze że najlepiej dać zewnętrzny filtr. Co to znaczy? Trzeba gdzieś wcisnąć dodatkowe urządzeni filtrujące? Pozdrawiam
×
×
 • Utwórz nowe...