Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

norbi_1982

Uczestnik
 • Posty

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O norbi_1982

 • Ranga
  Członek Klanu WybieramyDom.pl
 1. Powiększenie tego balkonu moim zdaniem nie zmieni efektu końcowego. Od przodu tego i tak nie widać, z boku zarys będzie taki sam, a jeśli Wasz komfort użytkowania ma się zwiększyć to czemu nie. Poszukaj na forach o Amberkach zdjęć, niektórzy robili już takie balkony.
 2. U mnie jest żelbetowy z tego względu, iż od początku zrezygnowaliśmy z cegły klinkierowej. Początkowo elewacja miała być obłożona płytką klinkierową (cięcie kosztów w porównaniu z cegłą na cały dom), potem nam się zmieniło i elewacja jest jak na zdjęciach wyżej. Tylko zostało mi jeszcze uporanie się z ławą pod ten słup (jest za duża i za mocno wystaje), podczas robienia ogrodu będę musiał ją albo skuć albo podciąć piłą do betonu.
 3. Jest to dachówka betonowa Brass Tegalit, w kolorze grafit. Obróbka z blachy i rynny tytan-cynk RHEINZINK. Cen niestety "z głowy" nie pamiętam więc nie podaję aby nie wprowadzić w błąd. Ponadto ja ją kupowałem w 2011 roku, a od tego momentu na pewno dużo się pozmieniało.
 4. A oto mój Amberek, infrastruktura wokół domu będzie dopiero w tym roku ale mieszka się super....
 5. Mam pytanie odnośni rekuperacji. Jaki jest koszt takiej instalacji, tzn. jednostka centralna, wymiennik ciepła, instalacja.
 6. Planuję i obliczam drewno na więźbę. Na dach chcę położyć dachówkę. Więźby nie zamierzam przykrywać deską i papą, tylko od razy folią, kontrłaty, łaty a potem dachówka. Jakiego przekroju macie kontrłaty i łaty oraz ile tego potrzeba na dach Amberka?
×
×
 • Utwórz nowe...