Skocz do zawartości

pierniki

Uczestnik
  • Posty

    26
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez pierniki

  1. My też wyraziliśmy zgodę i jesteśmy w stałym kontakcie z panią redaktor. Dostaliśmy informację że nasze zdjęcie będzie opublikowane w gazecie.
  2. Witam, witam mam chwilę więc napiszę o postępach naszej pracy. jesteśmy już na finiszu. Za 2-3 tygodnie zamieszkamy wreszcie w naszym pięknym mniszku. mamy już podłogi, ściany pomalowane a nawet jest już część mebli. W piecu pali się już od 6 października. Już nie możemy się doczekać, ale teraz jeszcze wielkie sprzątanie... Pozdrawiamy i zapraszamy do naszej galerii.
  3. Tak wkład zamontowany i podłączony do komina. Jeszcze tylko dalsza obudowa i później ozdobienie, ale to już potem. Zdjęcia wstawię niedługo. teraz ekipa podwiesza nam sufity z regipsów. Potem bierzemy się za podłogi i wykańczanie ( oby nie siebie). Pozdrawiamy Mniszkowców!
  4. Dzięki Przecinek. Sprawdziliśmy ofertę kratki.pl i ostatecznie zamówiliśmy już wkład Antek o mocy 10 kw. U nas kominek będzie bardziej ozdobą. Nie rozprowadzamy ciepła na inne pokoje. Mamy już na poddaszu cała sieć od rekuperatora. Myślę że wkład będzie ok. Technologicznie nie różni się od Maji czy Zuzi, z tej samej firmy. Jest po prostu trochę mniejszy i co najważniejsze tańszy. Napiszę jak się sprawuje, ale to dopiero jesienią. Jeszcze raz dzięki za pomoc.
  5. Hej Mniszkowcy! No cieszę się że trochę was ruszyłem. Maja nie daje znaku życia... No ale do rzeczy. Powiedzcie jakie macie u siebie kominki. My jesteśmy na etapie wybierania. Wszyscy straszą przed wkładami z hipermarketów, ale jeśli raz na jakiś czas ma być palone np. raz na 2 tyg. to może nie warto kombinować i przepłacać. Czy lepiej nie oszczędzać i kupić lepszy wkład. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Jakie są wasze doświadczenia?
  6. Co jest ludziska? Sezon ogórkowy czy co? Jak tam mniszki rosną? U nas już ocieplenie gotowe i trochę płytek wewnątrz. Fotki później.
  7. My też idziemy pełną parą. Ocieplenie zewnętrzne, oczyszczalnia ścieków, studzienki do deszczówki. To na zewnątrz. W środku jak dotąd tylko kafle w kibelku, ale już w przyszłym tygodniu idziemy dalej.
  8. Jeżeli chodzi o kasę, to my razem z pozwoleniami itp. mamy spisane wszystko i teraz mając już instalacje co , piec na eko, elektrykę tynki i posadzki wydaliśmy ok 160 tyś. Budujemy z pojedynczym garażem. Pozdro
  9. A my cały czas do przodu i mamy nadzieję, że październik , listopad zamieszkamy...
  10. A jednak, to co innego. W takim razie co na podłogę w salonie jeśli można spytać, bo widzę że podłogówka na całości? My cały czas się zastanawiamy. Była wersja że deski ale teraz już się wyleczyłem ( cena) i wróciłem do paneli. Swoją drogą płytki jeśli ładne to też niczego sobie się prezentują. Ma ktoś może z forumowiczów deskę barlinecką? Warto w nią zainwestować, bo tak na pierwszy rzut oka to niewiele się różni od paneli...
  11. Z tymi wylewkami a potem tynkami to jeszcze ok, chociaż jestem pewien że na 10 fachowców w tej kolejności robiłby 1. Pęknięcia oczywiście raz są raz nie, to jeszcze kwestia dylatacji i nie tylko.Wcale nie twierdzę że ktoś wpuszcza mnie czy też Marko 27 w maliny. Jeszcze tydzień temu chcieliśmy robić dokładnie tak samo ale tak jak wcześniej napisałem,odradzono mi to. Jeżeli chodzi o podwieszanie regipsów to nikt mi nie powie żeby robić to przed tynkowaniem. Kolejność conajmniej dziwna. Nam się nie spieszy, mieszkamy 100 m od budowy. Wystarczy poczytać na tym i innych forach budowlanych tematy o kolejności wykańczania domu. Pozdrawiamy.
  12. Mam jeszcze pytanie do Marko 27. Trochę ostatnio czytałem i rozmawiałem z fachowcami na temat kolejności wykonywania prac wewnątrz domu. Widzę, że u was już podłogówka sobie leży a nie ma tynków. Więc teraz albo będą wam tynkarze skakać po rurkach (stanowczo odradzam), albo zrobicie najpierw wylewki a potem zachlapią wam je tynkarze. Właściwa kolejność to wg większości: tynki a potem dopiero wylewki. Oczywiście między ścianą a podłogą odpowiednia dylatacja. Przeciwna kolejność wiąże się podobno z ryzykiem pękania ścian u dołu ze względu na "pracę" płyty podłogowej. Kolejność optymalna to podobno:1-elektryk,2-tynki, 3-instalacja CO w tym podłogówka,4-wylewki. Też chciałem zacząć od CO ale nie dałem się namówić. Może ktoś bardziej doświadczony się jeszcze wypowie. Kolejna sprawa która mnie zdziwiła na Waszych fotkach to już położone regipsy na sufitach. Przed tynkowaniem? Czy to aby nie grozi wchłanianiem przez nie całej wilgoci z tynków i posadzek. Sorki że się tak wymądrzam. Moja wiedza jest czysto teoretyczna. Czy się mylę? Jak było w waszych już zamieszkałych mniszkach. Może Przecinek się wypowie. Myślę że temat ciekawy, jak widać są różne "szkoły". Pozdrawiamy z Torunia! Ania i Andrzej
  13. My też poszliśmy kawałek do przodu. Postawili nam ścianki działowe i zamówiliśmy okna i drzwi. Jak tylko zamkniemy mniszka to zaczynamy z CO i Elekt. Pozdrawiamy i zapraszamy do naszej galerii. http://pierenick.fotosik.pl/albumy/616719.html
  14. W naszym przypadku też 34 000 za robociznę łącznie z ułożeniem dachówki i rynnami. Przyznam, że też byłem w szoku czytając te kwoty.
  15. Super domek. Znalazłem wiele podobieństw z naszym, ale też i sporo różnic. Mniszek to jednak jest to... pozdrawiamy.
  16. U nas chłopaki w sobotę już kończą akcję pt. dach. Mam nadzieję że będzie szczelny i wykonany estetycznie. Na razie jest ok. Nowe fotki dodałem. Już widać trochę dachu. http://pierenick.fotosik.pl/albumy/616719.html
  17. Myślę, że kąt naszego dachu to tak jak w projekcie 20 stopni. Skoro w projekcie dom jest przeznaczony pod dachówkę to chyba nie ma problemu, ale przyznam szczerze że nie słyszałem o owych 22 stopniach. 22 a 20 to chyba jednak bardzo niewielka różnica i "gołym okiem" ciężko ją dostrzec... Może ktoś wie dlaczego akurat 22? Czym to jest tłumaczone? My w każdym razie dachówkę już mamy przed domem a jak dobrze pójdzie pod koniec nast. tygodnia już będzie na dachu. Póki co "łatowanie" i foliowanie, a także deski czołowe, rynny itp. Aha no i kasa się kończy i trzeba brać kredyt, a Mniszek przez zimę najprawdopodobniej będzie sobie stał pod daszkiem i marzł... Zaraz wrzucę parę nowych fotek : http://pierenick.fotosik.pl/albumy/616719.html
  18. Dodaliśmy kilka nowych fotek zapraszamy. Jutro rusza ekipa od pokrycia dachu. Wkrótce nowe zdjęcia. http://pierenick.fotosik.pl/albumy/616719.html
  19. Marko 27 widzę na waszych fotkach, że budujecie z ceramiki czyli porothermu, a my jak widać na naszych zdjęciach z suporeksu. Dane które podałem powyżej dotyczą oczywiście naszego materiału. Ilości waszych pustaków mogą się znacznie różnić.
  20. Zacznę może od początku. Jeżeli chodzi o beton do środka fundamentów tzn na tzw. chudziak czyli pierwszą warstwę betonu na wcześniej wsypaną do środka warstwę piasku, to weszło 14,5 m 3 betonu b15. Materiał na ściany to dokładnie ok 1000 szt suporeksu szerokości 24 cm oraz na ścianki wewnętrzne kupiliśmy 800 szt. suporeksu szerokości 12 cm ale jeszcze nie jest wymurowany także nie wiem czy starczy. Oczywiście te 1000 sztuk to także wymurowane szczyty domu x 2 oraz szczyt w garażu a także dwa małe szczyciki w pokoju z wykuszem.
  21. Koszty naszej więźby to razem z impregnacją 10 600 zł. wyszło tego ponad 12 m3, efekt widać na zdjęciach. Dodam że więźba prawie zgodna z projektem w sensie grubości i ilosci a jeśli chodzi o wykonanie to zastosowane są prostsze rozwiązania. Między innymi brak belki na kalenicy. Deskowania pod dachówkę nie będzie a jedynie kontrłaty i łaty oraz oczywiście trójwarstwowa folia paraprzepuszczalna. Cena dachówki to ok 12 000 zł, łącznie z gąsiorami , tzw. krawędziówkami itp. czyli cała ceramika na dach. Reszta tzn. folia, rynny plastikowe marleya, spinki , blacha do obróbki ok 3000 oraz łaty i kontrłaty ok 2000. Robocizna wraz z rynnami ok 8000. krótko mówiąc pokrycie dachu 25 tyś. mając już wieźbę. Dokładnie nie liczyłem ale myślę że w stosunku do blachy to jakieś 5 tyś więcej, ale tak jak mówię dokładnie nie liczyłem.
  22. Witamy po długiej przerwie. Nie próżnowaliśmy, robota poszła mocno do przodu. Nasz Mniszek ma już ściany i więźbę dachową. Jesteśmy na bieżąco jeśli chodzi o koszty budowy także chętnie odpowiemy na pytania. Teraz już od poniedziałku jedziemy z pokryciem dachu. Plany były na blachodachówkę, jednak po głębszym namyśle będzie dachówka ceramiczna i to chyba niezła firmy Rupp Ceramika. Zachęcamy do oglądania fotek naszego Mniszka z pojedynczym garażem. http://pierenick.fotosik.pl/albumy/616719.html
  23. Tak apropos to ile wywrotek ziemi weszło do waszych fundamentów?
  24. U nas na razie przestój. Czekamy na sprzęt, który zasypie nam fundamenty, a ekipa wchodzi w połowie maja i będą murować ściany. .
  25. Zapraszamy do oglądania fotek z naszej budowy. Mamy ten luksus, że mieszkamy z rodzicami parę kroków od budowy i możemy na nią zerkać w każdej chwili. http://pierenick.fotosik.pl/albumy/616719.html
×
×
  • Utwórz nowe...