Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

marko

Uczestnik
 • Posty

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O marko

 • Ranga
  Początkujący
 1. marko

  Gotowy tynk ocieplający

  Zgadzam się z vakos tynki ciepłochronne są na mury jednowarstwowe. Ja stosowałem zaprawę murarską styropianową polytech i tynki styropianowy polytech.
 2. marko

  Ściany jednowarstwowe

  Na mojej budowie wystąpiła tzw. fuszerka. Brak dokładności wykonawcy zaowocowało pęknięciami na ścianie i lekkimi odchyłkami co do równości ścian. Murowałem na zaprawie styropianowej polytech. Na jesień położyłem tynk styropianowy o grubości 4-5cm. Wszystkie wyżej wymienione wady wykonawcze zostały zniwelowane ciepłym tynkiem przy zachowaniu właściwości betonu komórkowego.
 3. marko

  Beton Komórkowy

  Co do zapraw ciepłochronnych to mogę polecić materiał który ja wykorzystałem do docieplenia swojego domu. Mam bloczki z betonu komórkowego 36 (prefabet bielski). Murowałem na ciepłochronnej zaprawie styropianowej polytech. Następnym etapem na mojej budowie było położenie ciepłego tynku styropianowego, gdzie wyeliminowałem błędy wykonawcze mojego " fachowca" lub złą jakość bloczkówz czym raczej nie mogę się zgodzić. Gdzie na powierzchni ściany pojawiały sie niewielkie pęknięcia i mogły występować mostki termiczne. Nie polecam tynków akrylowych jako wykończenia tylko tynk sylikonowy lub silikatowy zalecany przez producentów.
 4. Ja mam wypełniony strop drewniany Polytech-em plus płytki. Polytech termoakustyczna wylewka cementowo-styropianowa. Jeśli masz zamiar płytki dawać na podłogę proponuje zrezygnować z płyt OSB i innych wynalazków. Polytech dociepli, usztywni i odciąży.
 5. marko

  Wymiana podłogi

  Na polskim rynku dość modna stała sie technologia Polytech. Zakres zastosowania wylewek POLYTECH: POLYTECH to zaprawa styropianowo-cementowa o właściwościach termoakustycznych służy do wykonania podkładów podłogowych, warstw wyrównawczych, warstw izolacyjnych. Na stropach mogą to być wypełnienia przestrzeni pod podłogowej (np. podłoga z desek na legarach), podłoża izolacyjne pod posadzki, warstwy izolacyjne przykrywane zaprawą cementową, warstwy pod ogrzewania podłogowe lub warstwy izolujące poddasza. Temat szerzej znany na podbeskidziu (producent Czechowice- Dziedzice). Z polytechu mam wykonane docieplenie podłogi na gruncie i strop drewniany co polecam przedmówcy z racji tego, że ten produkt jest bardzo lekki z ulotki wyczytałem 250kg/m3 a tradycyjne docieplenie (beton plus styropian w płytach 2000kg/m3). Polecam jeszcze raz!
×