Skocz do zawartości

Oley

Uczestnik
  • Posty

    12
  • Dołączył

  • Ostatnio

Oley's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Bojler nie leży poziomo. Jest pochylony jak na schemacie. Czy płaszcz w bojlerze siega za rurę doprowadzają ciepłą wode w kotła??
  2. Naczynie oczywiście jest! oto nieco rozbudowany schamt z naczynkiem wzbiorczym.
  3. Oto przyblizony schemat instalacji od kotła ( w miom przypadku jest to kominek z PW) do bojlera. Gdzie bedzie najlepeij umieścić ten odpowietrznik?? A i jezce pompe obiegowa mam na zasilaniu , tuż przy kominku.
  4. Witam! Posiadam bojler dwupłaszczowy podczas ogrzewania go wodą z instalacji c.o. wydobywa się z niego odgłos jakby przelewającej się wody. Wydawać by się mogło że jest zapowietrzony ale nie powinien być. Dodam ze nie pracuje on grawitacyjnie. Gdzieś słyszalem, że dwupłaszcze tak mają jak grawitacyjnie nie dzialają. Czy to prawda? Ten odgłos pojawia sie gdy pompa obiegowa c.o. sie załącza. Da się coś na to poradzić ???
  5. Niestety Adamis mieszkam daleko od Katowic bo pod Białystokiem:/ Jednakże dziękuję Ci bardzo za wyrażenie chęci. Zastanawiam się nadal jednak nad tym podmieszaniem co ono tak naprawdę daje?? Czy w ten sposob uniknę nadmiernego przechłodzenia czynnika i co za tym idzie korozji od wilgotnych spalin? Martwi mnie że może to będzie wręcz odwrotnie? Ogólnie to cenię sobie bardzo Twoje rady i dziękuję, że odpisujesz:) Odnośnie matarialu wykonania wkladu co lepsze: żeliwo czy stal kotłowa 4 mm? Pozdrawiam!
  6. Jeszce mam kilka pytań odnośnie firm i sprzętu. Adamis wyżejh wymieniona firma przez Ciebie "Kratki" czy to jest dobra firma bo zamierzam u nich zakupić wklad kominkowy: http://www.kratki.com/product_info.php?cPa...roducts_id=1047 oraz wspomnianą przepustnice ze sterowaniem elektroniczym, koncentrat do zalania instalacji oraz awaryjny zasilacz. Co sądzicie otym wkladzie kominkowym ?? oraz o produktach które oferuje ta firma?
  7. Adam jak już wszystko wykonam to oczywiście napisze jak działa lub czy wogóle działa:) Ale narazie jest to dopiero okres przygotowawczy z pracami zamierzam ruszyć gdzies w maju wiec to jescze z cała pewnością trochę potrwa. Adamis pisałeś wczesniej o podmieszaniu, że najlepiej jak pompa na zasilaniu. Czy teraz jak dam pompę na powrocie to podmieszanie bedzie miało sens?? i co z drugą pompa przy podłogowce pompa na powrocie nie będzie jej podsysac ?? Pozdro!
  8. Zrobiłem tak jak radziłeś. Mam nadzieje, ze jest ok. Boiler bedzie wyżej od kominka wec pompy nie daję. Odnośnie tego podłączenie pomiędzy pompa podłogowki a powrotem boilera to wstawiam schemat gotowej instalacji do ogrzewania podłogowego który zamierzam zakupić: http://www.okazje.info.pl/okazje/dom-i-ogr...h-zestaw-s.html Schemat jest inny bo na tej stronce słabo go widać :/ ale zawór upustowy różnicy Ciśnien występuje w obu. Co do zapotrzebowania to chatka ma około 60 m2 w tym podłogówki bedzie około 15 m2. Jest to domek jednopoziomowy bez pietra jednakże w przyszłości zamierzam zagospodarować poddasze na którym będą 2 grzejniki po 15 żeberek (jakieś 50 m2). Zbiorniczek wyrównawczy umieszcze na poddaszu nad kominkiem jakies 3m ( oczywiście powyżej grzejnikow które zamontuje w przyszłości).
  9. Zrobiłem schemat wg Twoich sugesti, żuć okiem i powiedz czy o to Tobie chodziło, czy będzie to działało?? Czy przy moim schemacie ogrzewania kominek z płaszcem wodnym o mocy 10kW wystarczy?? Dodam że być moze w przyszłości podlącze jeszcze 2 grzejniki po około 15 żeberek. Dotychczasowe grzejniki jakie zamierzam podłączyć bedą miały po 10. Podlogowki będzie około 15 m2 czyli jakieś 120 mb rurki 16x2. Jeśli schemat mam ok to teraz chciałbym abyście mi pomogli dobrać średnice rur. Z kominka calowa potem na 3/4 i następnie na 1/2??? Tzn na 3/4 za rozgałęzieniem na 2 grzejniki a 1/2 za rozgałęzieniem do cwu? Dobrze kombinuje ? Co do elektronicznej przepustnicy to nie wystarczy sterowanie szybrem ( ręczne)? Poszę o jakies sugestie! Pozdro!!!
  10. Rozumiem, że zalecasz jeden obieg otwarty??? Tylko że u mnie nie będzie woda z naczynia wzbiorczego parowala lecz glikol :/ Adam z tą pompa u mnie w podlogowce to jest tak że ja zamierzam kupić gotowy zestaw do podłogówki a pompa ta jest w zestawie więc ja tam umieściłem. Tak samo jest odnoście podłączenia zasilania z powrotem jest po połaczenie że się tak wyraże awaryjne gdy temperatura zabardzo wzrośnie ZT (zawór termiczny) zamknie obieg na podłogowkę. Teraz mam dylemat, jeden obieg czy dwa? Dzięki za sugestie i zainteresowanie! Pozdro!!!
  11. Stworzylem schemat mojej instalacji mozesz żucić okiem i podpowiedzieć co nalezy zmienic, z gory dziękuję za sugestie! Pozdro!!!
  12. Witam!!! Planuję zrobic ogrzewanie. Zasilane ono bedzie kominkiem z plaszczem wodnym do ktorego chcialbym podpiąć 2 grzejniki bojler oraz okolo 15 m2 ogrzewania podlogowego. Mam zatem kilka pytań: - jakie wybrać rury do instalacji ( pcv czy miedz) dodam ze instalację chcę zalać glikolem - czy do ogrzewania podlogowego konieczne jest urzycie mieszalnika (czy wystraczy podlączyc podlogowke do powrotu), biorąc pod uwagę że bede mial instalację zalaną glikolem trudno mi bedzie domieszać zimny płyn grzewczy :/ - wiem ze obieg przy kominkach z pw musi byc otwarty, jak zrobic żeby glokol mi (za dużo) nie odparował, czy zrobic wogole dwa uklady z wymiennikiem ciepła??. Dodam ze domek w którym zamierzam wykonać instalację w zimie może byc pozostawiony bez ogrzewania ( palania w kominku) ponad tydzien stąd zamierzam zalać instalaję glikolem Bardzo prosze o jakies porady Pozdro!!!
×
×
  • Utwórz nowe...