Skocz do zawartości

axtim

Uczestnik
  • Posty

    16
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez axtim

  1. Cytat

    Tak nie można liczyć! Gdyby była non stop robota... Jeżeli teraz robią 2 - trzy dachy w roku... To wygląda znacznie mniej różowo. Czy jak 2 miesiące szuka klienta, to nie pracuje? Tak to już jest, że ci co mają mało roboty muszą być drodzy!!! A teraz proszę się postawić w roli dobrego fachowca, co ma dużo „poleceń” … Skoro ten patałach na dachu zarabia 9500… to jak mam być gorszy???
    Kochani : ceny napędzają partacze!



    I tu mnie Pan zaskoczył, ponieważ wrzucił Pan wszystkich do jednego worka a nawet obraził tych, którzy na swoją fachowość i opinię ciężko pracują. Z pańskich postów wnioskuję, że jest Pan wykonawcą. A jak to jest u Pana??? Czy również oferuje Pan wysokie stawkami za swoje usługi?

    Ale muszę przyznać, że takiego toku rozumowanie fachowców, który przdstawił Pan powyżej nie rozumiem.
  2. Cytat

    Skupię się na tym fragmencie:

    Pozwolę sobie na małe przeliczenie.
    Średnia krajowa to ok 3200 brutto, z tego netto ok 2300 PLN. Zakładamy, że pracują dwie z czterech osób w rodzinie. Zakładamy, że zaczęli pracę w wieku 25 lat. Praca od początku w Polsce. Startują od "zera".
    Przyznacie, że założenia są bardzo korzystne (wiele osób dostaje mieszkanie, samochód, wyprawkę weselną, itp ...)
    Dochód miesięczny netto 4,6tys. Wydatki 2,6tys. Odłożone 2tys. Rocznie zaoszczędzone 24tys. Po 15 latach pracy mając 40 lat mamy zaoszczędzone 360tys. Pieniążki leżą na koncie i procentują - zakładamy oprocentowanie 5% w skali roku od połowy tej wartości przez okres 15 lat (aby wyszła średnia).
    360tys/2*5%*15lat=135tys
    Po 15 latach mamy 360+135=495tys
    I teraz wydajemy:
    Działka 1000m2 po 50zł/m2 - 50tys
    Dom 150m2 ok 2,5tys/m2 - 375tys
    Zostaje 70tys
    Nie zakładam wzrostu cen, bo nie zakładałam też wzrostu zarobków.
    I co? W wieku 40 lat mamy własny dom na niemałej działce i 70tys na koncie. Dzieci są jeszcze niepełnoletnie, więc nie mamy wydatków związanych z ich studiami. I przede wszystkim nie mamy kredytu na karku. To tak źle?
    Jesteśmy conajmniej 10 lat do przodu w stosunku do naszych rodziców. Nadal źle?
    Niech każdy odpowie sam sobie icon_smile.gif



    Z zainteresowaniem przeczytałem wszystkie Twoje posty oraz na nie odpowiedzi. Jak widać punk widzenia zależy od punktu siedzenia. Jak też tak kiedyś liczyłem ale rzeczywistość okazała się inna. To prawda, że takie założenia trzeba robić i dążyć do ich realizacji. Z doświadczenia wiem, że w życiu nie zawsze jest kolorowo i nawet jak zarabia się więcej niż średnia krajowa to czasem los sprawia psoty i nie wiadomo gdzie ta kasa się rozchodzi icon_surprised.gif Ale moim zdaniem wszystkich na tym forum łączy jedno wspólne marzenie MIEĆ SWÓJ WYMARZONY AZYL - droższy, tańszy ale najlepiej aby podczas realizacji jak najmniej Nas wszystkich zaskakiwały sytuacje niespodziewane a najmniej te niezawinione przez Nas.
  3. Cytat

    dyskusja w temacie "co nas może zaskoczyć na budowie" zamieniła się w dyskusję kto ile zarabia i ile wydaje icon_confused.gif
    Moje pytanie: Miki3
    I jak idzie Tobie a jak koledze? na jakim etapie jesteście?




    Znów dziś mnie zaskoczyła wycena nowopowstałej firmy - opiewała na 90 tyś za mury strop i dach. Oferta od najdroższej większa o około 90%. Skąd to sie bierze? icon_sad.gif
  4. mnie jak narazie zaskakuje to, że jeszcze kilka kilkanaście lat temu około 10-15 nikt nie myślał, że budowa będzie tak kosztowna i będzie to z drugiej strony taki interes. Ceny szaleją , wszyscy myślą , którzy myślą , że za inwestorem płyną strumieniem pieniądze. Prawie wszyscy myślą, że budują tylko ludzie, którzy mają ogromny dochód miesięczny i będą się kredytowali aż do śmierci icon_sad.gif . Podczas mojej budowy zaskakuje mnie to ,że więksość( nazwe ten sektor sprzedawców i wykonawców - BUDOMYŚLICIELE) BUDOMYŚLICIELI myśli, że inwestor to naiwniak i można z niego ostatnią koszulę zedrzeć. Szkoda,że tak jest i że nie na tym rzecz polega aby się w jeden rok dorobić. Naprawde nie wiem skąd te ceny materiałów i usług np. postawienie dachu 80-100złm2 mam 380m2 prosty rachunek po 100zł m2 to 38tyś. robi 4 fachowców przez 1 m-c 9500zł na jednego. To proszę mi odpowiedzieć ile powinien zarabiać neurochirurg itp 100 000zł miesięcznie. A jak to się ma do średnich zarobków Polaków?
  5. Cytat

    brzmi ciekawie a ile wychodzi strop monolityczny w przeliczeniu na m2 ?? 100zł to dosc duzo mysle ze w tej cenie uda sie wylac strop razem z robocizna i materialem.



    Jestem po wycenach wstępnych stropu monolit i filigran (Szczecin) powierzchnia stropu około 170m2, grubość 18 cm
    Monolit około 37 000zł icon_sad.gif (szalowanie, stal gięta, beton, robocizna)
    Filgran około 45 000zł. icon_sad.gif (projekt 2200netto, filigran 63zł netto m2, 160zł netto pozostałe prace oczywiście z robocizną, stal, nadbeton, wieńce)

    Jestem lekko zaniepokojony ale coś trzeba wybrać.

    Czekam jeszcze na wycenę stropu ze Steico- zobaczymy

    Ma ktoś z Was doswiadczenia współpracy z firmą Steico z Czarnkowa?

    Dalej z przerażeniem analizuję cene dachu z rbocizną i dachówką ceramiczną Roben Fleming, skromnie 60 000zł - około 380m2
  6. Cytat

    Witaj,
    ja po przeczytani tekstu https://budujemydom.pl/instalacje/kolektory-sloneczne-i-fotowoltaika/a/10894-koszty-uzytkowania-kolektorow-slonecznych wyrobiłem sobie zdanie, że nie ma sensu montować kolektorów słonecznych, chyba, że dostaniemy na nie dofinansowanie od państwa. Na to na razie bym nie liczył.

    Marcin



    Witaj,

    dziękuję za odp. I OTO chodzi szybka konkretna odpowiedź
    Mam zamiar zastosować piec na eko masę -pelet. Piec ma przeznaczenie do zastosowania paliwa ekogroszek, pelet i drewno. oczywiście zamierzam zastowować kominik ale czy z płaszczem wodnym- nie wiem. Jeszcze jedno zagadnnienie to jakie grzejniki zastowować. Obecnie mamy w mieszkaniu stalówki w instalacji miedzianej. Uważam, że to pomyłka kurzą jak ....
    Co zastosować, jakie grzejniki?



  7. Cytat

    no juz nie przesadzajmny z tym stresem ,kupując kociołek z pleszewa z podajnikiem nie masz stresu ze cos sie zatrzyma chyba ze zpowodu braku opału
    ale fakt ze dzis w podajnik to juz chyba sie inwestuje jak nie ma gazu w poblizu ,a jedyny wybór to eko a gaz płynny



    Aciu twój punkt widzenia i podjęte decyzje moim zdaniem zasługują na wielki + nawet wiele PLUSÓW.
    Czytam i czytam tematy na forum i zaczynam się zastanawiać nad tym czy ktoś kiedyś porównał koszt utrzymania mieszkania(około 50m2) w bloku z kosztem utrzymania domku około 120-140 m2. Według szybkiego obiczenia jeżeli weźmiemy pod uwagę czysz i inne koszty ekspluatacyjne w mieszkaniu i koszty ekspluatacyjne w domku to w zestawieniu końcowym wynik wyjdzie porównywalny. Zastanawiamy się nad rozwiązaniami technolgicznymi i warto z doświadczeń czerpać. Ale czy ktoś się zastanawiał jak budują developerzy. Czy tam komuś chodzi o rachunek za energię jaki zapłaci klient kupujęcy mieszkanie lub dom.
    Jak każdy z dyskusji na forum chciałbym uzyskać skoncentrowaną , esencjonalną a zwłaszcza realną odpowiedź na zadawane pytania a nie czytać przepraszam za wyrażenie pseudo dyskusje i bzdurne w efekcie wypowiedzi.
    Ja też jestem na etapie budowy domu , mam stan zero i czekam jak puszczą mrozy i śniegi stopnieją aby z zapałem ruszyć dalej. W tym zimowym czasie czytam aby skorzystać z rad i porad ale czasem zastanawiam się co lepsze bo mnie trafia gdy na forum sieje się propagandę i wyssane z palca teorie (teorie nie poparte ani nie sprawdzone w "realu")
    takie lanie wody np. " że w ścianie jest wilgoć - PanTB lub inne bzdurki z którymi forumowicze próbujęą polemizować" albo, że plecy będą bolały- a cóż będą robili fizjoterapeuci icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif .
    ACIU jeszcze raz dzięki za realne spojrzenie na temat Hankok(sorka jeśli źle zapamiętałem) i inni rozsądni też Plusy.
    Jeszcze jedna myśl a w zasadzie pytania dla średniozamożnych i skredytowanych bo to niestety nie ci bagaci piszą na forum i próbują sobie pomóc sprawdzonymi radami ( oczywiście nie mam nic przeciwko bogatym i umiącym robić "kasę" icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif ) TO JAK Z TYMI KOLEKTORAMI BEZ OWIJANIA W BAWEŁNĘ OPŁACA SIE CZY NIE JE MONTOWAĆ?
    Z CZEGO NAJLEPIEJ WYBUDOWAĆ ŚCIANY POROTHERM CZY SILIKATY? ILE MOŻNA ZYSKAĆ STOSUJĄC POSZCZEGÓLNE POŁĄCZENIA MATERIAŁÓW np. zastosowanie wyrobów termomuru w warstwie pomiędzy ścianą fundamentową a zewnętrzną ? Co lepiej łączyć porotherm ze styropianem czy z wełną a może płłyty konopne lub inne rozwiązania ? itd BUDOWA W SZCZECINIE

    PS
    przepraszam, że się rozpisałem tytułem wstępu icon_smile.gif
  8. Cytat

    jestem ciekawa waszych doświadczeń bo ja jestem właśnie po niedawno przeżytym lekkim szoku.....
    pytałam o piece najpierw w firmie numer 1 - polecali mi vaillanta kondensacyjnego 19 kw (vaillanty też tu były plecane na forum) - cena- brutto 7400. Trochę sporawo więc zaczeliśmy szukac tańszej opcji, usłyszeliśmy o firmie sanvier duval ze jest tańsza a chyba nie jest zła i pojechałam do firmy numer 2 gdzie sprzedają sanviera. I............... w firmie numer 2 (w tym samym miescie..) zaoferowali nam owszem sanviera za 4600 ale tego samego dokładnie vaillanta 19 kw za... 5200.... to jest 2200 róznicy! Ja rozumiem że może mi dał rabat, ze się potargowałam , ale........ taka różnica w cenie tego samego pieca w tym samym miescie? To jakie oni maja marze?



    Tak jak napisałaś to lekki szok takie różnice na tym samym produkcie ale to życie. Ja dziś usłyszałem od koleżanki, która się wprowadziła do nowego domu i płaciła za 140m2 w sezonie grzewczym 2008/2009 największy 380 zł ale stwierdziła, że za piec zapłaciła 12 000 zł. Może ta półka cenowa nie ma takich różnic
  9. Cytat

    Cześć
    oglądałam Twój projekt, nawet mi się podoba.
    Jedyne co bym zrobiła to kosztem przejścia do garażu powiększyłabym łazienkę (ta z projektu jest tak mała jak w bloku).
    Ja też buduję w Szczecinie. Ruszyłam na wiosnę, mam dom podobny powierzchniowo do Twojego tylko z poddaszem użytkowym.
    Jeśli chcesz pogadać o szczegółach to podaj swojego priva
    pozdrawiam
    kinga



    Witam

    jeżeli możesz to podaj swojego prywtnego maila

    Pozdrawiam
    axtim
  10. Witam,

    optymizm też mi towarzyszy. Czekamy na pozwolenie na budowę . Budujemy w Szczecinie domek z86 z biura Z 500.

    Może ktoś z Was budował podobny domek. Jest tam kilka zmian :
    - wyższy dach ( musi mieć 35 stopni połać główna a ma 25)
    - zabdowany taras
    - w jadalni nie jedno duże okno jednoskrzydłowe a trzyskrzydłowe
    - trochę inny ale podobny układ wntrza

    Powierzchnia z garażami i pomieszczeniami gospodarczymi to około 230m2

    Pozdrawiam
  11. Cytat

    ja od razu wybralem projekt indywidualny, wydrukowalem 3 projekty z netu i z tym poszedlem do architekta. Powiedzielismy z zona co chcemy czego nie itd. W sumie wyszlo mnie to 2500 pln, razem z adaptacja na mapce. Jestem zadowolony i drugi raz zrobilbym to samo.
    POzdr



    Witam,

    jesteśmy nowymi uczestniami forum. Będziemy budować w Szczecinie. Za projekt indywidualny nie uslyszeliśmy mniej niż 10 000 zł.
    Co do 200 tyś to próbuję analizować ceny materiałów i usług i też chciałbyśmy wybudować za 200 tyś ale chyba nie damy rady icon_sad.gif . Budujemy domek parterowy z86 z biura z500.

    Pozdro
×
×
  • Utwórz nowe...