Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Krecik

Uczestnik
 • Posty

  62
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Krecik

 1. Rozliczasz się wypełniając VZM-a RAZ w roku kalendarzowym. Jak rozliczysz sie w czerwcu to kolejne fakturki dołączysz do rozliczenia w roku następnym. Faktury najlepiej brać na wszystko, a towary podlegające odliczeniu są w wykazie. Jak wpiszesz w VZM coś co nie podlega odliczeniu US cię wezwie i zmienisz - więc bez obaw.
 2. te małe rysy na drewnia nazywasz pęknięciami ?- jak zrobię zdjęcia moich pęknięć to wstawię i się wtedy pocieszysz.
 3. Optymalne położenie sypialni to strona wschodnia (dość daleko od hałasów z ulicy), a salonu południowa lub zachodnia (z widokiem na zalany słońcem ogród!).
 4. projekt to: http://www.dobredomy.pl/projekt/tytanI z małymi zmianami /m.in. dach nad garażem, w garażu kotłownia-pomieszczenie gospodarcze itd/
 5. czerospadowy, trzybalkonowy - gdy wybraliśmy projekt nie myśleliśmy o kosztach tylko o wyglądzie , a taki nam się spodobał - teraz trzeba płacić
 6. może doświadczenie fajne, ale przy sprzątaniu trochę trzeba się namachać. Ja ścinałem sosny styczeń 2009r- tartak - ułożenie - latem impregnacja /malowanie Tytanem/ - ponowne układanie. Ładnie sobie leżą przykryte daszkiem i czekają do czerwca i ponowne malowanie i na dach. Poskręcanych elementów nie zauważyłem. Krokwie ładnie wyschnięte. Tylko te najdłuższe /11 m , 18x28cm / mają pęknięcia wzdłużne, ale to podobno nie wada, są one z tartaku /chyba świerk/ bo u mnie w lesie takich długich nie było.
 7. czytałem, że lepsze są impregnaty nie zawierające soli gdyż w przypadku kontaktu z metalem nie powodują korozji.
 8. a ja mam widok na małopolskę
 9. ja kupiłem Creatona Premion: kominek 350 zł, trójnik gasiora 360 zł, ale czwórnik gąsiora już 810 zł.- całość 20000zł /dach 240 m2. ale tak jak pisałem kwestia gustu creaton i jego kolor podobał się żonie i tak kupiliśmy.
 10. może nie na miejscu ale usłyszałem ostatnio jaki jest nietakt ze stony piwosza : zaprosić kolegę na zimnego "Lecha".
 11. już się zaczyna "Trwają prace nad programami długofalowymi, nad rentami specjalnymi, nad stypendiami specjalnymi - powiedział dziennikarzom Graś." A myślicie , że sądy będą ineczej orzekać?
 12. Czy naprawdę nikt nie posiada takiego kociołka / lub chociaz podobny?
 13. też uważam, ze dach to kwestia gustu i finansów. dachówki Euronitu niedawno były w promocji 1,80 zł /podstawowa/, teraz są po 1,95 zł. Podobno nie sa złe tyle, że ciężkie, ale jak solidna więźba to spoko.
 14. tak sie tylko wydaje bo już słuszałem prawników, którzy mówili o pozwach do sadu i odszkodowaniach - więc mogą sady przyznać /od skarbu państwa czyli nas/ wyzsze odszkodowania niż gdyby samolot był ubezpieczony. A chętnych prawników na takie sprawy nie zabraknie tago możemy być pewni - sprawa prosta-kasa duża.
 15. puste słowa i polityka. Gruzin jak chciał to doleciał, a reszta znalazła wytłumaczenie.
 16. Jestem jak najbardziej ZA - wykonaniem analiz konstruktorskich, geologicznych, geotechnicznych, termowizyjnych itd, itp. - oczywiscie wszystko z uwagi na bezpieczeństwo przyszłych użytkowników ! (tak z mojego (długiego-ha,ha) życia: w 88r też dostałem dom z 50 lat. ściany z żużlu (szlaki czy jak się to nazywa), wykonałem z ojcem ocieplenie poddasza, scianki działowe-lekkie - i tak z rodziną przemieszkałem 20 lat. Sam się dziwię, że dom stoi bez wczesniejszego wykonania tych wszystkich pomiarów. Ale za rok idę do nowego domu -solidnego, posiadajacego wszelkie certyfikaty bezpieczeńs
 17. jak tak w sprawie kotła - czy ktoś ma kocioł KOSTRZEWA. http://www.kostrzewa.com.pl/opis-kotla-5387.html równiez po wielkim namyśle mam zamiar kupić PelletsFuzzyLogic 25kw - teoretycznie spala wszystko, rozpala się sam /ekogroszek,pellet/ - ale to teoria a może ktoś użytkuje taki kociołek? A może polecicie podobny?
 18. w tej cenie kupię każdą ilość i już do grzania nic mi nie trzeba / u nas "biopaliwo" można dostać po 8-9zł/
 19. DAWNO DAWNO TEMU pytałem jednego sąsiada jak lali fundamenty w latach 50 skoro jest tak wysoki poziom wody: robili wykop do którego oczywiści naszła woda sypali na sucho cement wrzucali kamienie i powstał fundament. Domki stoją do dzisiaj, ludzie mieszkają i dobrze się mają /jedna pani 89lat i brak reumatyzmu/. Nadal uważam, że z wieloma rzeczami dzisiaj przesadzamy /izolacje przeciwwodne, betony wodoodporne itd/, ale też dałem fundament z betonu wodoodpornego,odwodnienia, izolacje poziome,pionowe,skośne i inne - mam nadzieję, że dom będzie suchy,ciepły i gościnny!
 20. bogate państwo - tylko czyim kosztem? nam w tym roku zabrano dodatek 70 zl/m-sc bo kryzys. Tak czytam te wiadomości i tego kryzysu nie widzę! (może muszę udać sie do okulisty?)
 21. Czy warto zamontować cyrkulacyjny obieg ciepłej wody w domu jednorodzinnym. Instalator wspomniał mi o tym podczas spisywania materiałów (koszt pompa 300zł plus złączki, rury oczywiście w cenie roboty). Od pieca to najdalej oddalonego miejsca do podłączenia cieplej wody jest około 8 metrów, poza tym istnieje możliwość podłączenia wyłącznika czasowego który w porach nieużywania ciepłej wody rozłączy pompę. Też sie tak zastanawiam nad tą cyrkulacją, ale może lepiej w najdalej oddalonej kuchni założyć przepływowy ogrzewacz - woda ciepła natychmiast, a pompki brak. Pozostałe pobory wody są stos
 22. " w kancelarii premiera powstała już specjalna komisja, która zajmuje się opracowaniem zasad pomocy rodzinom ofiar tragedii w Smoleńsku. – Pracujemy nad tym, jak rozwiązać ten problem – mówi rzecznik rządu Paweł Graś. Renty specjalne Czy państwo, któremu służyli (...) pomoże ich rodzinom? Już wczoraj pracownik Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych pojechał do rodziny Janusza Krupskiego z wnioskiem do zakładowego funduszu socjalnego o świadczenia z tytułu śmierci przy pracy. Wypłata może wynosić kilkadziesiąt tysięcy złotych Na jednorazową zapomogę z sejmowego f
 23. też kupiłem max Kozłowice 29 cm+15 styro. powinno być dobrze, ale co z ta wełną - czy zimno na poddaszu?
 24. dawniej większość budowała "rekreacyjnie" i domy stoją do dzisiaj. Sam jeszcze w takim mieszkam. Lata 50 budowa "rekreacyjna" (dziadek, wujek itd.) dom ze "szlaki" - dziwne, że jeszcze stoi?. Kierowników bud. raczej wówczas nie było. A teraz betony z betoniarni, zbrojone fumdamenty, stropy z drutem 12-16 mm - przecież to bunkier w porównaniu z tamtymi domami. Ale też stawiam sobie taki bunkier (i myślę co tam jeszcze wzmocnić lub zaizolowac w porównaniu z projektem). U mnie będzie strop monolit (chociaż w projekcie była Teriva) - stary sprawdzony sposób.
×
×
 • Utwórz nowe...