Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Krecik

Uczestnik
 • Posty

  62
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Krecik

 • Ranga
  Początkujący

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  43
 1. Rozliczasz się wypełniając VZM-a RAZ w roku kalendarzowym. Jak rozliczysz sie w czerwcu to kolejne fakturki dołączysz do rozliczenia w roku następnym. Faktury najlepiej brać na wszystko, a towary podlegające odliczeniu są w wykazie. Jak wpiszesz w VZM coś co nie podlega odliczeniu US cię wezwie i zmienisz - więc bez obaw.
 2. te małe rysy na drewnia nazywasz pęknięciami ?- jak zrobię zdjęcia moich pęknięć to wstawię i się wtedy pocieszysz.
 3. Optymalne położenie sypialni to strona wschodnia (dość daleko od hałasów z ulicy), a salonu południowa lub zachodnia (z widokiem na zalany słońcem ogród!).
 4. projekt to: http://www.dobredomy.pl/projekt/tytanI z małymi zmianami /m.in. dach nad garażem, w garażu kotłownia-pomieszczenie gospodarcze itd/
 5. czerospadowy, trzybalkonowy - gdy wybraliśmy projekt nie myśleliśmy o kosztach tylko o wyglądzie , a taki nam się spodobał - teraz trzeba płacić
 6. może doświadczenie fajne, ale przy sprzątaniu trochę trzeba się namachać. Ja ścinałem sosny styczeń 2009r- tartak - ułożenie - latem impregnacja /malowanie Tytanem/ - ponowne układanie. Ładnie sobie leżą przykryte daszkiem i czekają do czerwca i ponowne malowanie i na dach. Poskręcanych elementów nie zauważyłem. Krokwie ładnie wyschnięte. Tylko te najdłuższe /11 m , 18x28cm / mają pęknięcia wzdłużne, ale to podobno nie wada, są one z tartaku /chyba świerk/ bo u mnie w lesie takich długich nie było.
 7. czytałem, że lepsze są impregnaty nie zawierające soli gdyż w przypadku kontaktu z metalem nie powodują korozji.
 8. a ja mam widok na małopolskę
 9. ja kupiłem Creatona Premion: kominek 350 zł, trójnik gasiora 360 zł, ale czwórnik gąsiora już 810 zł.- całość 20000zł /dach 240 m2. ale tak jak pisałem kwestia gustu creaton i jego kolor podobał się żonie i tak kupiliśmy.
 10. może nie na miejscu ale usłyszałem ostatnio jaki jest nietakt ze stony piwosza : zaprosić kolegę na zimnego "Lecha".
 11. już się zaczyna "Trwają prace nad programami długofalowymi, nad rentami specjalnymi, nad stypendiami specjalnymi - powiedział dziennikarzom Graś." A myślicie , że sądy będą ineczej orzekać?
 12. Czy naprawdę nikt nie posiada takiego kociołka / lub chociaz podobny?
 13. też uważam, ze dach to kwestia gustu i finansów. dachówki Euronitu niedawno były w promocji 1,80 zł /podstawowa/, teraz są po 1,95 zł. Podobno nie sa złe tyle, że ciężkie, ale jak solidna więźba to spoko.
 14. tak sie tylko wydaje bo już słuszałem prawników, którzy mówili o pozwach do sadu i odszkodowaniach - więc mogą sady przyznać /od skarbu państwa czyli nas/ wyzsze odszkodowania niż gdyby samolot był ubezpieczony. A chętnych prawników na takie sprawy nie zabraknie tago możemy być pewni - sprawa prosta-kasa duża.
 15. puste słowa i polityka. Gruzin jak chciał to doleciał, a reszta znalazła wytłumaczenie.
×
×
 • Utwórz nowe...