Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Hera

Uczestnik
 • Posty

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Hera

 • Ranga
  Początkujący
 1. Witam. Podepnę się pod ten temat, bo problem mam poniekąd podobny, którego by nie było gdyby biuro nieruchomości nie napisało w ogłoszeniu, że media znajdują się nieopodal działki, a nie w jej granicy. Wystąpiliśmy z wnioskiem o wydanie warunków technicznych przyłączenia do sieci wodociągowej i jak zobaczyłam co chcą to nerw straszny mnie wziął. Sytuacja wygląda tak, że rozbudowy sieci wodociągowej tam nie planują. Jakieś 15 m przed granicą naszej działki jest podciągnięta woda do sąsiada rurą o śr. 32mm i nie jest to przyłączone do jego domu tylko za, a do czego to służy to pojęcia nie mam, może do podlewania ogródka. Mniejsza z tym. Liczyłam na to, że będziemy się mogli do tego podłączyć, ale nic z tego. Firma wymyśliła sobie, że trzeba tą rurę wymienić na taką o śr. 75mm, bo gdyby ktoś za nami się chciał wybudować to byłoby za niskie ciśnienie wody. Na dodatek stwierdzili, że musimy wszystko dociągnąć do końca naszej działki. I teraz moje pytania. Czy w ogóle mogą na nas wymuszać taką rozbudowę skoro to my jesteśmy inwestorem i chcemy mieć wodę doprowadzoną do swojego domu, a nie robić przysługę ewentualnym późniejszym sąsiadom i firmie wodociągowej poprzez przebudowę tego odcinka? I dlaczego mamy ciągnąć rury do końca działki a nie do początku? Czy nie można nas po prostu podłączyć do tego co jest? I sprawa, która mnie nie dotyczy, ale też jest dla mnie dziwna, że właściciel tego domu po przekątnej od naszej działki (z okrągłym tarasem czy czymś takim) musiał rozbudować sieć wodociągową wzdłuż swojej działki (w63PE) i podłączył się do niej po skosie, a nie w najkrótszej linii przed domem. W załączniku zdjęcie, żeby było jaśniejsze to o czym pisałam.
 2. Dziękuję bardzo. Kamień spadł mi z serca.
 3. Dzięki bajbaga. W takim razie jeszcze raz. Dom ma 900x800 czyli wychodzi 72 m2 parter i 72m2 poddasze użytkowe (nie ma znaczenia, że są tam skosy? liczy się tylko powierzchnia podłóg ze ścianami?) + garaż ok 350x800, czyli 21m2. W sumie 165m2. Dobrze to rozszyfrowałam?
 4. Co to jest ta intensywność zabudowy? W urzędzie gminy dostałam wydrukowaną informację odnośnie warunków zabudowy i jest tam punkt brzmiący: "intensywność zabudowy dla terenów zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej w granicach 0,2-0,6" Jak ja mam to obliczyć? Działkę, którą chce kupić ma 731m2, a dom będzie chyba projektowany, ale +- o takich wymiarach jak ten . Czy mógłby mi ktoś to obliczyć, albo napisać jak to zrobić? Dzwoniłam do Urzędu Gminy, ale kierowniczka (mało przyjemna) sama nie wiedziała co mówi.
 5. Witam! Trochę się już z tego tematu dowiedziałam. Chciałabym jeszcze dowiedzieć się kilku rzeczy, a mianowicie: Jeżeli kupię działkę za powiedzmy 50 tys to jakie dodatkowe koszty będę musiała ponieść? Ile wynosi podatek? Trzeba będzie jeszcze zapłacić notariuszowi (ile tak średnio?). Co oprócz tego i jakie to są kwoty? Oczywiście tak w przybliżeniu? Jeżeli ktoś się orientuje to proszę o odpowiedź.
×
×
 • Utwórz nowe...