Skocz do zawartości

betti777

Uczestnik
  • Posty

    40
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez betti777

  1. Cytat

    Fajna idea. Jeszcze czegoś takiego nie spotkałem.




    Witam, ja również uważam to za świetne rozwiązanie. Wprawdzie dla mnie to już za późno bo regulusy! ) już wiszą na ścianach i są zamontowane w kanale w salonie ale utwierdziło mnie to w przekonaniu, że mój wybór był słuszny. Przemyślane rozwiązania, dobry polski produkt za dobre pieniądze.

  2. Witaj, do ostatniego piątku miałam dokładnie ten sam problem... Cały czas zastanawiałam się, która opcja będzie lepsza: z płaszczem czy z rozprowadzeniem... Ale trafiłam na genialnego fachowca, który zadając mi dużo dodatkowych pytań uświadomił mi, że w moim przypadku najlepszym i tak naprawdę jedynym rozwiązaniem (żebym potem nie "świrowała na fachowca") będzie kominek z rozprowadzeniem powietrza. Obawiałam się jedynie troszkę zakurzonych ścian, którymi wszyscy tak bardzo straszą, ale odpowiedź kropeczki_ns utwierdziła mnie w przekonaniu, że przy moich małych dzieciakach (synek 3 latka a drugie w drodze))) to nie będzie taki wielki problem. No a jeśli chodzi o koszt rozprowadzenia - to nam podroży to koszt inwestycji o około 2500 zł niż gdybyśmy zdecydowali się na zwykły kominek. Więc chyba warto zainwestować...
  3. Cytat

    kropeczka_ns, chyba rzeczywiście trochę przesadziłaś z tą ceną... albo czegoś nie uwzględniam icon_smile.gif




    Cena kropeczki_ns jak najbardziej aktualna i prawdziwa...((( nasz domek jest troszkę mniejszy, 140 użytkowej plus pojedynczy garaż i rekuperator wyniósł nas właśnie tyle, plus gruntowy wymiennik ciepła i reszta bajerów - razem z montażem 30 tysięcy niestety... Cały czas zastanawiam się oczywiście czy to ma sens... ale odpowiedź znajdę pewnie dopiero po kilku latach mieszkania w naszym domku... No i pewnie przy samej końcówce budowy będzie nam tej kaski brakowało na wiele bardziej potrzebnych rzeczy, ale klamka zapadła i pierwszy etap montażu już za nami.
  4. Cytat

    tego nie wiem
    ale dwa sprostowania
    oprocentowanie kredytu rodzina na swoim jest takie same jak hipotecznego kredytu złotówkowego
    prowizje ja mam 1,5%
    rata przy kwocie jaką ja mam jest o 600 zł (!!!) niższa niż hipotecznego złotówkowego
    a dopłata państwa do naszej kwoty wynosi prawie 60 tys więc nie wiem czy tam nie warto sie zainteresować. My jestesmy bardzo zadowoleni.




    Tak Kropeczko, masz racje, dopłaty mogą być naprawdę duże - w naszym przypadku to około 55 tysięcy. Ale jeśli chodzi o marże w przypadku tego kredytu to zmienia się ona bardzo. Na początku roku jak robiliśmy pierwsze podejście do tego kredytu najmniejsza marża (chyba to był Bank Pocztowy o ile dobrze pamiętam) wynosiła 1,3 - niestety wtedy nie zdecydowaliśmy się, przy następnym podejściu w maju w grę wchodził już tylko PEKAO SA a marża wzrosła do 2. Ostatecznie umowę podpisywaliśmy dopiero w lipcu z powodu problemów z księgami wieczystymi ale na szczęście warunki z maja pozostały - chcieliśmy zmniejszyć kwotę kredytu w ostatniej chwili i wtedy okazało się, że możemy to zrobić tylko na nowych warunkach, gdzie zaproponowano nam marże 2,4.
    Również polecam ten kredyt - my zaufaliśmy doradcy z Open Finance, przemiłej pani, który robiła dla nas różne kalkulacje porównując prawie wszystkie kredyty dostępne na rynku i ten kredyt wypadł bardzo korzystnie.
  5. Cytat

    dzięki:) A u nas dzieje się teraz wszystko naraz. Jutro mamy koparkę na dziłace (wyrównywanie terenu) podłączenie pieca, robią nam garderobę i................... dziś obdzwoniłam firmy przeprowadzkowe. Ceny jakie mi podali lekko mnie zszokowały icon_eek.gif Więc zamówiliśmy na czwartek auto dostawcze z wypożyczalni, szanowny małżonek zobowiązał brata do pomocy i............ klamka zapadła:) przeprowadzka icon_smile.gif




    Szczerze Gratuluję a jednocześnie troszkę zazdroszczę. Mam nadzieję, że ja w przyszłym roku mniej więcej o tej samej porze będę na tym etapie co Ty teraz. Powodzenia przy przeprowadzce i wspaniałego mieszkania w swoim wymarzonym domku!
  6. Cytat

    Hej.
    Mam taki pomysł i nie wiem czy ktoś może już to przetestował u siebie. Bardzo podobają mi się blaty (kuchenne) z marmuru lub granitu, ale pomijając aspekt cenowy mają kilka wad przede wszystkim dużo ważą, a co za tym idzie szafki trzeba wykonać z dobrego drewna (tak mi się przynajmniej zdaje), to znowu powiększa koszty, a nie muszę chyba nikogo przekonywać, że koszty trzeba ciąć. Wracając do tematu chciałabym na podłożu ze sklejki położyć płytki rektyfikowane ( brak fug), myślałam o arkesia beige (oczywiście po odpowiednim zabezpieczeniu), z tego co wyliczyłam wyszłoby to sporo taniej niż blat z marmuru tylko nie wiem jak by się taki blat sprawował. Czy ktoś to może już przetestował? Jakie są wasze opinie na temat takiego rozwiązania.
    Pozdrawiam.




    Witaj Aciu, ja jeszcze nie planuję tak daleko, zresztą w ogóle na forum zaglądam bardzo rzadko z powodu notorycznego braku czasu, ale ostatnio najczęsciej na swojej budowie wchodzę właśnie do kuchni i zastanawiam się nad jej urządzeniem icon_biggrin.gif . Ale jeśli chodzi o marmur i granit, akurat kilka dni temu zastanawialiśmy się nad parapetami i mój szef w pracy od razu zaczął odradzać mi marmur, że bardzo łatwo się odbarwia. Wystarczy małe zawilgocenie i od razu problem. Moja koleżanka ma granitowe blaty, rzeczywiście są bardzo zimne, ale nie ma z nimi żadnych problemów w ekloatacji.
  7. Cytat

    ile wyniosły cię fundamenty? Ja mam zamiar zacząć z początkiem listopada- jak dostaniemy pozwolenie. Chcemy budować Dom w werbenach 5 Archonu. W sumie jakieś 168 m2 (troszkę go rozciągneliśmy i dołożyliśmy podwójny garaż) Działkę mamy a kredyt ma byc na budowę domu- teraz uzbieraliśmy jakieś 20 tyś i nie wiem czy zacząć paprać się z fundamentem czy czekać iść do banku- nie wiem czy mi starczy.
    pozdrawiam
    fpap



    Witaj. Nas fundamenty wyniosły 40 tysięcy (razem z robocizną).
  8. Cytat

    Witam. Mam pytanie - czy ktoś z forumowiczów budował już dom Opałek 2g ? Jeśli tak to proszę o informację jaki był koszt robocizny postawienia stanu surowego otwartego/zamkniętego. Jestem z kuj-pom i planuję taką inwestycję.
    Dzięki




    Witaj, właśnie przykryliśmy naszego Opałka 1g. Budowała nam ekipa polecona, podobno sprawdzona (chociaż ja jej nikomu nie polecę icon_sad.gif ). Robocizna 50 tys. plus ustalone 3 tys. za drenaż, który będziemy robić jak usprzątniemy plac budowy. Dom jest troszkę powiększony, garaż wysunięty bardziej do przodu, powiększona kotłownia, a więc kubaturą i powierzchnią jest bardzo zbliżony do Twojego. Początkowa wycena materiałów wynosiła 100 - 110 tysięcy, w praktyce wyszło prawie 130. Bardzo drogo wyszły nas fundamenty, bo choć dostaliśmy pozwolenie od kierownika budowy na ich odchudzenie stosownie do naszego terenu i strefy klimatycznej nasza ekipa miała z tym problem. Powiem tylko tyle - do samych ław wg obliczeń szefa ekipy miało wyjść 18 kubików betonu B-20, weszło - 41 icon_biggrin.gif
    Ale dzięki temu mamy bardzo solidne podstawy. icon_biggrin.gif
    Najbardziej cieszy mnie fakt, że cały czas uważam mój Opałek za ten wymarzony domek w którym chcę jak najszybciej zamieszkać. Genialny rozkład pomieszczeń (szczególnie teraz po przeróbkach), bardzo zgrabny i nikt nie może uwierzyć, że pomieszczenia są tak duże i przestronne.
    Zdecydowanie polecam ten projekt i wytrwałości życzę.
  9. Cytat

    Witam !

    Mamy zamiar rozpocząć budowę domu na jesieni. Nadal waham się co do wyboru projektu, może ktoś z tych projektów już budował i ma jakieś doświadczenia. Czekam na opinie i rady.

    linki:

    Iskierka:
    http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_dom...kierka/152/opis

    Z40:
    http://www.z500.pl/projekt/z40.html
    tu wersja z garażem

    Proszę o opinię który z tych domów wyszedłby taniej w budowie.




    Witaj,
    osobiście bardziej podoba mi się Z40 i wydaje mi się, że będzie troszkę taniej. Genialny rozkład pomieszczeń, które wydają się być wystarczająco duże i bardzo funkcjonalne. Pozdrawiam i powodzenia zyczę.
  10. Cytat

    Witam serdecznie
    Mam takie pytanie: budujemy dom jednorodzinny na działce, która należy do męża (mąż dostał ją od rodziców przed ślubem), wszelkie dokumenty oraz pozwolenia na budowę zostały sporządzone na mojego męża.
    Żeby ziściło się nasze marzenie sprzedałam mieszkanie własnościowe, które dostałam darowizną jako odrębny majątek od swojej mamy.
    Nigdzie w dokumentach nie figuruję, działka również nie jest moją własnością w związku z tym mam takie pytanie czy prawnie również jestem właścicielem tego domu?



    Witaj. Moi znajomi mieli podobny problem. Rozmawiali na ten temat z prawnikiem i notariuszem. Okazało się, że teoretycznie jeśli rozpoczęli budowę już po ślubie to oboje są właścicielami domku ale sytuacja ta ma kilka haczyków, ponieważ działka dalej prawnie jest własnością tylko męża i ten może ją np sprzedać wraz z domem bez Twojej zgody i wiedzy, a Ty możesz potem prawnie domagać się połowy kosztów domu. Najlepszym wyjściem w tej sytuacji jest zrobienie darowizny na Twoją rzecz połowy działki przez Twojego męża. Koszty niewielkie - tylko notariusz, zero podatku bo to najbliższa rodzina i wtedy jesteś pełnoprawnym właścicielem i domu i działki. Może warto pomyśleć nad takim rozwiązaniem? Pozdrawiam.
  11. Cytat

    Podobno w takim przypadku mozna nie płacić podatku od uzyskanej kwoty czy to prawda? Czy jakoś się to zgłasza, trzeba wypełnic jakies specjalne dokumenty? Czy umowa z generalnym wykonawcą wystarczy jako ewentualne potwierdzenie w razie kontroli z US?




    Proponuję zadzwonić do swojego (najlepiej) Urzędu Skarbowego i zapytać. My w 2006 roku kupiliśmy działkę na której mieliśmy budować nasz dom, ale w zeszłym roku zdecydowaliśmy się ją sprzedać. Bałam się, że będziemy płacić podatek od wzbogacenia, ale okazało się, że mamy dwa lata na wykorzystanie tych pieniędzy na kupno nowej działki lub przeznaczenie ich na budowę. Musieliśmy wypełnić jakiś specjalny PIT do miesiąca po sprzedaży i mamy się zgłosić do nich po 2 latach. Nie pamiętam dokładnie ale ta babeczka twierdziła, że w naszym przypadku bardzo ważny był rok zakupu (w 2006 roku były jakieś zmiany przepisów).

  12. My mamy wstępną ofertę na 14 tysiecy za 140 metrów (parter i poddasze).
    A jeśli chodzi o ukrycie rur w salonie mam ten sam problem, ale znalazłam rozwiązanie: w salonie mamy reprezentacyjne schody z wejściem na poddasze i w miejscu klatki schodowej mamy obniżony sufit o jakieś 25 cm na 20 szerokości. Po prostu poszerzymy go o kolejne kilkanaście centymentrów, zakończymy jakoś fantazyjnie z ciekawym oświetleniem halogenowym. Na początku jak dowiedziałam się, że muszę obniżyć sufit żeby ukryć przewody byłam przerażona bo byliśmy już po zalaniu stropu a tez mamy wysokość tylko 286 cm.
  13. Cytat

    tych grzejników juz nikt kto je miał lub miał jaką kolwiek stycznosc to ich z dopłatą nawet nie załozy wiec nie proponuj tej przestazałej i niewydajnej technologi chyba ze do warsztatu ,




    Nie zgadzam się z tobą, znam wiele osób, które maja te grzejniki zamontowane ( nie w warsztacie!) i bardzo sobie chwalą. Jesli ty masz jakieś złe wspomnienia lub skojarzenia to jest to twój problem.
  14. Cytat

    Witam, bardzo odpowiada nam projekt „domu pod limbą” i zamierzamy go kupić.
    Może ktoś ma doświadczenie w budowie tego domu i mógłby się nim podzielić? Mamy trochę wątpliwości związanych z jego realizacją:
    1. Czy nie jest on za duży dla 4osobowej rodziny (2+2)? Wcześniej szukaliśmy domu o powierzchni ok. 150 m2, ale „dom pod limbą” najbardziej nam odpowiada pod względem układu pomieszczeń, wielkości salonu, otwartych schodów. Pytanie z tym związane: czy koszty wybudowania domu 185 m2 jest dużo większy od domu 150m2?
    2. Brakuje w domu pod Limbą to kotłowni i pomieszczenia gospodarczego, stąd planujemy wydłużyć garaż o 2m. Czy ktoś wprowadzał podobną zmianę?
    3. Jakie są koszty realizacji tego projektu z 2009r?
    Jeżeli ktoś buduje ten dom w woj. lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim czy byłaby możliwość zobaczyć go w realu?
    Pozdrawiam




    Witaj, bardzo podoba mi się wybrany przez Ciebie projekt domu, chociaż zgadzam się z Kropeczką, że będzie on drogi w budowie i że chyba jednak jest dość duży. Ja buduję Opałka, zaczęliśmy 20 maja i wczoraj zalaliśmy strop. icon_biggrin.gif Projektu szukałam bardzo długo i dopiero, gdy wypisałam sobie czego tak naprawdę oczekuję od mojego domku (a potem przez przypadek trafiłam na Opałka to wiedziałam, że to jest strzał w dziesiątkę. Na razie jest nas 3, zakładam, że w przyszłości pojawi się jeszcze jakiś dzidziuś i zdecydowanie taka powierzchnia nam starczy. Przesyłam Ci linka w wersji z dwoma garażami, jak w limbie. My budujemy w wersji z jednym ale oba te projekty uważam za genialne. http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_dom...lek_2g/359/opis . nam również zależało na reprezentacyjnych otwartych schodach i większej kotłowni... I jeśli chodzi o zmiany - to właśnie powiększenie kotłowni o pomieszczenie gospodarcze z dodatkowymi drzwiami z tyłu budynku od ogrodu. My w naszej wersji byliśmy zmuszeni jeszcze wysunąć garaż do przodu ale nie wpłynęło to zmianę dachu. Ale dzięki temu wysunęliśmy też balkon z porzodu domu i oparliśmy go na dwóch filarach i wygląda to genialnie, a dzięki temu będziemy sobie mogli wieczorkiem swobodnie pić kawkę z mężem na tarasie w sypialni. WC na dole powiększyliśmy i mamy miejsce na dodatkowy prysznic na dole, garderoba obok kuchni zostanie zamieniona na spiżarnię, a druga łazienka na pralnię. Jeśli będziesz zainteresowana kosztami to chętnie służę pomocą.
    Pozdrawiam i powodzenia życzę.
  15. Cytat

    Witam, bardzo odpowiada nam projekt „domu pod limbą” i zamierzamy go kupić.
    Może ktoś ma doświadczenie w budowie tego domu i mógłby się nim podzielić? Mamy trochę wątpliwości związanych z jego realizacją:
    1. Czy nie jest on za duży dla 4osobowej rodziny (2+2)? Wcześniej szukaliśmy domu o powierzchni ok. 150 m2, ale „dom pod limbą” najbardziej nam odpowiada pod względem układu pomieszczeń, wielkości salonu, otwartych schodów. Pytanie z tym związane: czy koszty wybudowania domu 185 m2 jest dużo większy od domu 150m2?
    2. Brakuje w domu pod Limbą to kotłowni i pomieszczenia gospodarczego, stąd planujemy wydłużyć garaż o 2m. Czy ktoś wprowadzał podobną zmianę?
    3. Jakie są koszty realizacji tego projektu z 2009r?
    Jeżeli ktoś buduje ten dom w woj. lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim czy byłaby możliwość zobaczyć go w realu?
    Pozdrawiam




    Witaj, bardzo podoba mi się wybrany przez Ciebie projekt domu, chociaż zgadzam się z Kropeczką, że będzie on drogi w budowie i że chyba jednak jest dość duży. Ja buduję Opałka, zaczęliśmy 20 maja i wczoraj zalaliśmy strop. icon_biggrin.gif Projektu szukałam bardzo długo i dopiero, gdy wypisałam sobie czego tak naprawdę oczekuję od mojego domku (a potem przez przypadek trafiłam na Opałka to wiedziałam, że to jest strzał w dziesiątkę. Na razie jest nas 3, zakładam, że w przyszłości pojawi się jeszcze jakiś dzidziuś i zdecydowanie taka powierzchnia nam starczy. Przesyłam Ci linka w wersji z dwoma garażami, jak w limbie. My budujemy w wersji z jednym ale oba te projekty uważam za genialne. http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_dom...lek_2g/359/opis . nam również zależało na reprezentacyjnych otwartych schodach i większej kotłowni... I jeśli chodzi o zmiany - to właśnie powiększenie kotłowni o pomieszczenie gospodarcze z dodatkowymi drzwiami z tyłu budynku od ogrodu. My w naszej wersji byliśmy zmuszeni jeszcze wysunąć garaż do przodu ale nie wpłynęło to zmianę dachu. Ale dzięki temu wysunęliśmy też balkon z porzodu domu i oparliśmy go na dwóch filarach i wygląda to genialnie, a dzięki temu będziemy sobie mogli wieczorkiem swobodnie pić kawkę z mężem na tarasie w sypialni. WC na dole powiększyliśmy i mamy miejsce na dodatkowy prysznic na dole, garderoba obok kuchni zostanie zamieniona na spiżarnię, a druga łazienka na pralnię. Jeśli będziesz zainteresowana kosztami to chętnie służę pomocą.
    Pozdrawiam i powodzenia życzę.
  16. Cytat

    Poradzicie jakie grzejniki zainstalować w małym domku 220 m² żeby były dobre i jednocześnie ładne.
    Gdzie kupić takie grzejniki?




    Ja polecam grzejniki regulus. Jestem dopiero na etapie zalewania stropu icon_biggrin.gif ale grzejniki mam wybrane od dawna. Są ładne, z dobrego materiału (miedziano-aluminiowe), producent daje na nie 25 lat gwarancji, porównywałam ceny - bardzo przystepne, a dodatkowo teraz mają jakąś promocje i kolorowe są bez żadnych dopłat. Bardzo fajnie wyglądają w wersji srebrnej metalicznej. U nich na stronce znajdziesz wykaz skleopów www.regulus.com.pl
    Pozdrawiam
  17. Cytat

    Te sosenki to już nie nasze (rodziców icon_wink.gif ) ale las mamy dookoła i 25 arów swojego mieszanego icon_smile.gif ślicznie jest i tylko czekać az domek urośnie:)
    pozdrawiam:)




    Cudne miejsce!!! Zazdroszczę takiego otoczenia icon_biggrin.gif
  18. Cytat

    Witam,
    Postanowiliśmy wybudować dom około 180m2 , papiery załatwione więc szukam ekipy budowlanej. I tak dostałem kosztorys od jednej który opiewał na 42 tys baz dachu i po mojej stronie koparka i wyprowadzenie przyłączy z fundamentów - dach około 240 m2 x 100zł = 24 tys + 42tys (surowy)= 66tys, myślę że to drogo z uwagi iż ekipa z szarej strefy. poszukałem innej, ta wyskoczyła z ceną 70tys surowy otwarty bez ścianek działowych - jeszcze drożej. Może ktoś budował podobny domek dach koperta dwie jaskółki YTONG jedna warstwa- wszystkie ceny netto. Okolice Koszalina.
    CZY to naprawdę musi tyle kosztować? icon_eek.gif



    Witaj, mamy podobny domek, choć troszkę mniejszy 156 m. Mamy ustaloną cenę na 50-53 tys z drenażem i dachem. Też 2 jaskółki, ściana jednowarstwowa. Koparka po naszej stronie. Rozpiętości cenowe są ogromne - my mieliśmy oferty od 40 tysięcy do 90 tysięcy za te same roboty. Śląsk. Proponuję szukać dalej i wytrwałości życzę icon_smile.gif
  19. Cytat

    Witam. spodobał mi się bardzo ten domek. my z mężem również chcemy się budować. Działkę dostajemy od mojego teścia i teść nam pomaga w budowie bo postawi mury i założy dach. mąż jest elektrykiem więc sam zrobi instalacje. Roboty wykończeniowe również sami zrobimy i zastanawiamy się ile nas to wyniesie a chcemy domek tak ok 130-150 m2. Proszę napisz mi ile cie wyniusł ten domek? na jakim stopniu budowy jesteś? Podoba mi się projekt opałek i tam była cena stanu surowego zamnkniętego 160 tyś.




    Witaj, my też w maju zaczynamy budować Opałka. Ekipę za stan surowy zamknięty mamy umówioną na 50 tys. Materiały wyliczone na 90-100. W sierpniu powiem ci jak to wyszło realnie. Osobiście Opałek to był jeden z nielicznych projektów, w którym początkowo icon_smile.gif nie mieliśmy nic zmieniać. Teraz troszke zweryfikowaliśmy plany, wymyśliłam kilka zmian i juz nie mogę doczekać się rezultatów. Pozdrawiam icon_biggrin.gif
×
×
  • Utwórz nowe...