Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

gosica317

Uczestnik
 • Posty

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O gosica317

 • Ranga
  Początkujący
 1. gosica317

  podział działki a war.zabudowy

  Dzięki za odpowiedzi,właśnie piszemy nowe odwołanie do Samorzadowego Kolegium Odwoławczego w sprawie uchylenia uzasadnienia do decyzji podziału.Jak bedę mieć pismo od S.K.O.odezwę się na forum.Z góry dzięki za współpracę i życzę innym budowlańcom powodzenia.
 2. gosica317

  podział działki a war.zabudowy

  odpowiadam DEGGIALOOWI-w war.zab.mam napisane że inwestycja będzie miała dostęp do drogi publicznej.teren inwestycji spełnia wymogi określone w art.61 ustawy. działka 73 jest własnoscią kogoś innego będącego przy geodezyjnym ustalaniu granic, a na mapie poprostu geodeta naniósł wymiary mojej działki aby było przejżyście. Mysmy pierwsza decyzje podziału dostali z zastrze`zeniem że działka nie zapewnia realizacji inwestycji określonej w art.61 ustawy,ta decyzje zaskarżyliśmy i odpowiedź była taka że gmina powołuje się na różne ustawy i jej działanie jest sprzeczne z wczesniejszymi decyzjami.Dostalismy nową decyzję tym razem zezwalającą na podział ale w uzasadnieniu piszą ze gminny architekt ustalił war. zab. bez analizy drogi publicznej.piszą też że zatwierdzenie podziału nastapiło tu nr decyzji i data pierszej decyzji ze stwierdzeniem w pkt 2 sentencji decyzji, że na wydzielonych działkach nie zapenia sie mozliwosci realizacji inwestycjiokreslonej w art.61 ustawy o planowaniu przestrzennym ze wzgledu na brak dostepu do drogi publicznej droga o wymaganej szer. 5 metrów.i jeszcze mam takie zdanie-w zwiazku z tym że postepowanie w sprawie zatwierdzenia podziału nie jest zwiazane z postepowaniem o wydanie decyzji o war, zab. odrewbnie dla każdej działki zatwierdza projekt podziału. odpowiadam PIOTROW -KACZOROWI-droga od poczatku ma 4,5 metra,tylko na nieszczęście nasz geodeta na mapkach do podziału napisał szerokość drogi jaka jest w terenie,a w terenie droga jest troche przyorana przez sąsiadów z naprzeciwka i ma 4 metry,Pracownik gminny uważa że to jest szerokość drogi na mapach i nie chciał z nami dyskutowac.Chciał szerokość drogi 4,5 metra i nie mógł tego zrozumiec że zgodnie z mapą taka droga tam ma być.Myśmy sie z nim zgodzili że odstapimy ale zaczeła się paranoja-bo on raz mówi ze mamy oddać 0,5 metra do drogi a następny raz mówi `zemamy dać 1 metr do drogi.I bądź mądry jak wiesz że droga ma 4,5 metra .poprosiliśmy go o wznowienie granicy drogi z drugiej strony żeby było wiadome ile mamy odstapić to odpowiedźiał nam że gmina nie ma w tym interesu. I p;otem juz chciał od nas drogę 5 metrową.Nie ma z kim w gminie rozmawiać bo pracownik z anmi nie rozmawia tylko nam mówi że przesle decyzje pocztą.I co z tym fantem zrobić.Dowidziałam sie też że nasza gmina jako jedyna w powiecie nie przepisuje wa. zab. na podzielone działki tylko każe wystepować o nowe war. Co sądzicie o mojej sytuacji?
 3. gosica317

  podział działki a war.zabudowy

  to jest część graficzna do war.zab.wraz z podziałem
 4. gosica317

  podział działki a war.zabudowy

  dlatego dopytuje sie o decyzję i war. zab. , bo w moim przypadku wystapiłam o war. zab. z podziałem,które dostałam,potem geoteda wydzielił działki w terenie przygotował papiery i zaniósł do gminy,i zaczeła sie dla mnie tragedia.pracownik wtedy stwierdził ze on wymaga dojazdowej drogi 5 m, a było 4,5 m.I wystawił mi decyzję na podział bez możliwości zabudowy bo nie ma drogi 5m.Po odwołaniu wystawił nowa decyzję zatwierdzającą p;odział,ale w uzasadnieniu napisał że war.zab.były opracowane bez analizy drogi.Zastanawiam sie czy to nie jest dla mnie jakaś pułapka, bo pracownik gminy powiedział ze bedziemy wystepowac o war. zab. teraz na każdą działkę i będą je analizować jeszcze raz.Czy tak jest faktycznie?
 5. gosica317

  podział działki a war.zabudowy

  Urząd Gminy zatwierdził mi podział działki na 4,kazał zatwierdzić to w starostwie, i po uprawomocnieniu wystąpić o war. zab. na każda z działek oddzielnie,podejżewam że nie udzielą mi war.bo podwazaja w decyzji błąd urbanisty że wydał war. na całą działkę z podziałem pół roku wcześniej.A czy w decyzji o podziale mam mieć wzmiankę o war. zab. dla działek po podziale.A jeszcze jedno pytanko-może mi gmina nie przepisać war.zab. decyzją zamienną na podzielone działki?
 6. gosica317

  podział działki a war.zabudowy

  występowałam o warunki zabudowy oraz podział działki,czy to mi pomaga jakoś ?
 7. Witam,mam działkę na którą dostałam warunki zabudowy.Teraz tą działkę podzieliłam na mniejsze,okazało się że muszę od nowa wystąpić o warunki zabudowy dla każdej z osobna.Czy każda z tych działek będzie mieć warunki zab.jak pierwotna duża działka?Czy mogę mieć jakiś problem z uzyskaniem warunków zab.?
×