Skocz do zawartości

bartas

Uczestnik
  • Posty

    22
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez bartas

  1. ja zmywarkę kupiłem jakieś 2-3 lata temu. nie jestem w stanie powiedzieć, jakie sa koszty eksploatacji. ale wiem jedno.... w nowym domu na pewno też będzie!!! i wybrałem tą mniejszą...
  2. ja myślę o kominku z płaszczem wodnym i elektryce. jak to do końca rozwiązać, to się jeszcze zastanawiam. Chociaż z szybkiej kalkulacji wychodzi, że kiedy zrezygnuję z gazu, to w kieszeni "zostanie" na pewno ponad 10 tysięcy lekko licząc (komin, piec, instalacja, przyłącze)... Dlatego cały czas poważnie myślę o dodatkowym prądzie. Domek ma mieć ok 100 mkw, z czego około połowy na podłogówce.
    Myślę, liczę...... i cały czas nie wiem co wybrać...
    Pozdrawiam.
  3. Cytat

    Deska barlinecka jest to deska wykonana z litego drewna, ale w sposób warstwowy. Są one układane względem siebie w sposób eliminujący powstające naprężenia.
    Co do pracy litego drewna pod wpływem temperatury.... nie jest to jednoznaczne. Generalnie temperatura sama w sobie nie ma znaczenia na pracę drewna. Drewno jest materiałem higroskopijnym i wszelakie naprężenia powstają pod wpływem zmian wilgotności. Dlatego, jeżeli mamy parkiet z drewna dobrze sezonowanego o ustabilizowanej wilgotności, i w pomieszczeniu utrzymujemy wilgotność na równym poziomie, to wpływ temperatury na pracę drewna można pominąć.

    Co do zatrzymywania ciepła w drewnie grubym - jeżeli mówimy o podłodze, to nie ma tam drewna grubego, ale tak czy siak nie istnieje przegroda, nawet izolowana, która byłaby w stanie zatrzymać w sobie ciepło... Wszelkie izolatory powodują tylko opóźnienie przejścia ciepła/chłodu przez swój przekrój.




    czyli krótko mówiąc podłogówka z deskami lub panelami powinna działać...????
    zastanawiam się tylko, czy tak uważacie, czy mówicie to z własnego doświadczenia....
  4. mam pytanie...
    czy przy podłogówce sprawdzają się panele, albo deska barlinecka? żona się uparła, że w salonie nie chce płytek i teraz mam problem co z tym zrobić... może ktoś ma panele z podłogówką i cos o tym może powiedzieć?
    pozdrawiam.
    Bartas
  5. Jak w temacie...
    Jaki jest koszt montażu wentylacji z rekuperatorem? Zastanawiam się też, jaka część tej instalacji to rury. Pytam dlatego, ponieważ biorę pod uwagę w pierwszej fazie rozprowadzić rury, a później zamontować rekuperator na nieużytkowym poddaszu.
  6. a jakie rury są najlepsze? chociaż może są dobre w dobrej cenie, które najczęściej są rozwiązaniem idealnym..Zastanawiam się jeszcze, jak przy podłogówce puścić resztę rur od wody oraz do grzejników w innych pomieszczeniach.
    Moim kolejnym dylematem jest to, czy zrobić kominek z płaszczem wodnym, czy "normalny"..? Myślałem o rekuperatorze, ale ktoś na forum napisał, że na domek ok 150 m kw. kosztowało go to 15 tysięcy. Dodam, że mój domek ma 100 metrów.
    Pzdr.
  7. jako zabezpieczenia kominka z płaszczem najlepiej zastosować zwykły UPS od komputera. Znajomy tak zrobił i teraz nie ma problemu z brakiem prądu, oraz ciepła w domu... UPS załatwi także zasilanie sterowania piecem gazowym. a co do kominków Lechma.... ilu użytkowników, tyle opinii... Mnie zastanawia, z czego powinien być zrobiony kominek z płaszczem - z blachy kotłowej, czy nierdzewnej...???? Każdy producent mówi co innego...
  8. Cytat

    witam,

    w zeszłym roku miałem ten sam problem. Gdy policzyłem sam, wyszło mi że 590 szt. to znacznie za mało. Lecz wkońcu kosztorys to kosztorys, dodatkowo co jakiś czas aktualizowany na stronie z500. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości , zadzwoniłem do z500. Rozmawiałem z jakimś facetem, który przyznał mi rację, następnie zgonił wszytsko na jakiegoś kosztorystanta, który to już rzekomo nie współpracuje z z500 i zaczął mi tłumaczyć jak liczy się pole powierzchni ścian:) w każdym razie było wesoło.

    Ja na dom z8 z garażem z boku (nie pamietam dokładnie oznaczenia) potrzebowałem nieco ponad 1000 szt. (tak w granicach 1020-1030). Jednak w moim domu całe szczyty są wymurowane (zgodnie z projektem od wienca powinny byc drewniane)

    Pozdrawiam




    Witam.
    Ja też zadzwoniłem do kosztorysanta i tam się dowiedziałem, że szczyty są drewniane i dlatego wychodzi tylko 590 szt.
    Czyli jeden problem z głowy...
    A może są jakieś inne materiały, których potrzeba mniej lub więcej????
    Pozdrawiam.
  9. Cytat

    Witam wszystkich.
    Wlasnie skonczylem budowe domu http://pprojekt.pl/projekt407-filipek,opis.html i jetem na etapie rozprowadzania inst.elektrycznej.
    Znalazlem elektryka, ktory powiedzial mi 41 zl od punktu Z JEGO MATERJALEM. Co sadzicie ? z gory dziekuje za kazda cenna uwage. Pozdrawiam.




    Najważniejsze pytanie jest takie, co on rozumie przez ten "punkt"? Dla jednych jest to każde gniazdo i lampa, a dla innych punktem jest gniazdo, lampa, włącznik, puszka połączeniowa i położony przewód za każde 10 metrów bez puszki czy kontaktu. Ten punkt z samego przewodu potrafi nabić kasę, ponieważ metry lacą, a na końcu jest tylko jedno gniazdo (np. lodówka, bojler, kuchenka.
    Najbezpieczniej rozmawiać o cenie za całość. Uniknie się wtedy przykrych niespodzianek przy podliczaniu tych "tańszych" punktów
  10. Witam.
    Ja też wybrałem Z8, ale w wersji lustrzanej. Mam pytanie do tych którzy już postawili mury: ile bloczków poszło wam na ściany zewnętrzne?? W zestawieniu materiałów podali, że 590 szt, ale to moim zdaniem jest na pewno za mało.

    Czy ktoś zbudował taki dom w okolicy Poznania...?

    Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...