Skocz do zawartości

Krzysztofuks

Uczestnik
  • Posty

    47
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Krzysztofuks

  1. Dziękuję za poradę. Czy mógł jeszcze prosić o pomoc, jaki odcień szarości z palety np. Dulux wybrać. Myślałem o https://www.dulux.pl/pl/kolory-szczegoly/szara-poswiata# Czy nie zaciemny? Czy motyw takiej fototapety pasowałby do mojego wnętrza?
  2. Witam, Zwracam się o pomoc w dwóch kwestiach. Sprawa nr 1. Proszę o poradę jak rozłożyć kolorystykę ścian w pokoju zobrazowanym na zdjęciach? Myślałem o zastosowaniu dwóch barw: pomarańcz lub zieleń oraz szary. Jednak nie wiem czy takie połączenie będzie się nadawało do mojego pokoju. Meble posiadam w kolorze olchy, panele w kolorze buku. Sprawa nr 2. Na mniejszej ścianie chciałbym umieścić fototapetę (tak jak to zobrazowałem na zdjęciu, które jest tylko poglądowe) z obrazem jakiegoś krajobrazu oraz kanapę. Tutaj proszę również o pomoc jaką kolorystykę, obraz fototapety najlepiej wybrać, aby nie zaciemnić, zagłuszyć pokoju. W związku z tym nasuwają mi się kolejne pytania. Jakiej wielkości powinna być fototapeta? Czy na całą ścianę, czy też z pozostawieniem miejsca po bokach z obu stron (jeżeli tak, to na jaki kolor pomalować pozostawioną przestrzeń)? Oraz jaki kolor ściany umieścić na ścianie przeciwnej do fototapety, gdzie będzie znajdowała się szafa oraz komoda z telewizorem. Dziękuję za udzielenie odpowiedzi. Pozdrawiam.
  3. Folia z paneli nie schodzi. Czyli mam pierw umyć, wysuszyć, a następnie odtłuścić np. benzyną ekstrakcyjną, czy może jakiś podkład gruntujący np. Cekol DL-80? molytek, pierw napisałaś, że malowałaś farbą akrylową, następnie, że prawdopodobnie Duluxem- kolory świata. Jeżeli chodzi o Dulux Kolory Świata jest to lateksowa emulsja do ścian i sufitów o matowym wykończeniu. Natomiast Dulux Emalia do drewna i metalu aksamitna to Emalia wodna akrylowa o aksamitnym wykończeniu. Trochę zgłupiałem z tym wszystkim. Bo przecież farba lateksowa to nie akrylowa?
  4. molytek, jesteś wielka! Napisz proszę jeszcze w jaki sposób przygotowałaś podłoże (jakiś specjalny podkład, papier ścierny?), i może pamiętasz jaka to była farba, może konkretna marka? A i jeszcze jedno: malowałaś wałkiem czy pędzlem? Dziękuję za konkretną odpowiedź i przykład
  5. Gdzie ewentualnie mogę zakupić taką farbę strukturalną i w jakiej cenie ona jest? W marketach OBI oraz Praktiker jest niedostępna. Niestety nawet zrywanie warstwy "luźnej" to nie łatwa rzecz i tak prosta jak np. zrywanie tapet. Czy czasem po zerwaniu folii i pomalowaniu paneli mogą one spuchnąć? Pokuszę się na ryzyko i zostanę tym królikiem doświadczalnym. Tylko nadal nie wiem za pomocą jakiego produktu oraz materiałów mam eksperymentować, żeby nie byłoby to zbyt chybione trafienie. Swoją drogą dziwne zjawisko z tymi panelami, w dzisiejszych czasach mogłoby się wydawać, że można malować wszystko, nawet plastik.
  6. Nie chcę ponownie tego dziadostwa. vip42, zapraszam do mnie, może wspólnie obkleimy 35 m2 okleiną samoprzylepną? Jak będzie kiepskiej jakości to po 2-3 latach będę miał efekt abstrakcyjny. Dziękuję za pomysł, nie skorzystam Dostałem odpowiedź z firmy Vegan, którą zaproponował Budujemy Dom - budownictwo ogólne pozwolę sobie wkleić odpowiedź mailową: Witam z naprawą takich rzeczy jest duży kłopot ponieważ nie wiadomo co i ile razy zostało wtarte w te panele istnieje duże zagrożenie że podczas malowania będzie lakier "oczkował" czyli porobią sie oczka jak w rosole szczególnie jeśli chociaż raz ktoś użył pronto. Tak potraktowane panele to tylko na śmieci. Lub może Pan kupic próbkę lakieru i spróbowac , jak wyjdzie dobrze próba to reszta też powinna się udać. pozdrawiam kw elblag - vegansc elblag@vegansc.pl http://www.vegansc.pl/
  7. Dziękuję za zainteresowanie tematem. Po przeczytaniu artykułu mam nieco negatywne nastawienie do planowanego remontu. Nie wiem za bardzo jak mam zrozumieć ten artykuł, zabrakło w nim tego co mnie najbardziej interesuje tzn. w jaki sposób uzyskać przyczepność lakieru/farby do powierzchni foliowanej takiej jak panele. Nie do końca wiem, czy foliowanie paneli mam zrywać. W jednym miejscu może schodzić ona świetnie ale nie oznacza to, że będzie tak cały czas. Jeżeli nie będzie chciała się oderwać, to zniszczę sobie powierzchnię narażając się na nierówności. Z kolei po zerwaniu folii i pomalowaniu paneli mogą one spuchnąć niszcząc całą dotychczasową pracę. A może faktycznie najlepszym rozwiązaniem będzie zaimpregnowanie paneli gruntem głęboko penetrującym lub benzyną ekstrakcyjną i pomalowanie ich (na folię) za pomocą emulsji akrylowej? Dziękuję za kolejne odpowiedzi.
  8. Witam, Przyszedł czas na remont dużego pokoju a wraz z nim pełno problemów i zapytań. Jeden z nich polega nad dylematem zmiany kolorystyki wnętrza pokoju. Na dwóch ścianach w tym jednej okienno-balkonowej znajdują się panele szaro-białe wykonane z MDFu, na pozostałych tapeta. Niestety panele po 12 latach straciły swój blask, nie tylko pożółkły ale i się znudziły wizualnie. Zrywanie i ponowne układanie czy robienie np. gładzi to dodatkowe koszta, dodatkowa praca. Kieruję do Was ekspertów, forumowiczów pytanie: Czy istnieje możliwość malowania paneli ściennych mdf? Jeżeli, tak to jakimi sposobami? Dodam, że panele te chyba jak w większości są foliowane. Zerwałem kawałek foliowania w ustronnym miejscu z panela i stwierdziłem, że okleina jest bardziej papierowa a niżeli foliowa, bez problemu rwie się w rękach jak papier. Pozdrawiam ;) Dziękuję za odpowiedzi
  9. A takie coś... Zlewozmywak ma długość 78cm. Pod nim szafka narożna, obok otwarte półki. http://desmond.imageshack.us/Himg545/scale...&res=medium
  10. Czekam z Waszej strony na konkretny pomysł w rozwiązaniu problemu z poziomu mojego mieszkania. Czyli co pomalować gładź, a potem mają wychodzić plamy na niej? Albo lepiej. Może skuć do zera i tynk mineralny?
  11. Jani_63, tak jak pisze Barbossa pożyjemy i zobaczymy. Kierownik powiedział, że gdyby nie dzisiejsze opady śniegu to jeszcze kilka dni i mogliby czynić swoją powinność, ponieważ posiadają "coś" na robienie na zimno. Schiedel, Barbossa, jakie proponujecie rozwiązanie od strony kuchni na tej ścianie? Przecież nie opłaca się robić "czegoś" porządnego, płacić za materiał oraz wykonawcę, po czym znów zgłosić do PZU i na nowo robić. Lepiej pomalować obecną gładź? Położyć tapetę do malowania? Czy inny materiał? Nawiasem mówiąc za tapetę i farbę dostanę więcej a niżeli za samą farbę.
  12. Witam ponownie, Dzisiaj przyszedł kierownik i powiedział, że są dziury przy kominie na szerokość centymetra, co jest główną przyczyną przeciekania. Jeżeli zrobi się cieplej zabiorą się za łatanie. Podobne problemy występują w 4 klatkach. Podpisał się pod wnioskiem o odszkodowanie z PZU. Ja póki co położę na mokrą ścianę w kuchni chyba tapetę do malowania farbą, wtedy jest łatwo ją wymieniać przy ewentualnych kolejnych zalaniach i czerpać odszkodowanie. Co o tym myślicie ?
  13. Schiedel - systemy kominowe, w odpowiedzi na pytania. Ja mieszkam na ostatnim 4 piętrze pod numerem 9. Pamiętam jak z rok/ 2 lata temu chodziła sąsiadka z pionu z pod nr 5 (czyli 2 piętra niżej) i pytała się, czy nam czasem rura z wody nie pękła bo ma mokrą ścianę u siebie w kuchni. Ciężko mi powiedzieć, czy podobny problem występuje w innych pionach wentylacyjnych, ale wydaje mi się, że nie, ponieważ kiedy dzisiaj zgłaszałem problem w administracji byli lekko zdziwieni. Nie za bardzo rozumiem pytanie dotyczące prawidłowej cyrkulacji układu wentylacyjnego. Na dachu znajdują się takie kominy podzielone na kilka otworów. Mieszkam w Zabrzu os. Kopernika. Okna w kuchni są skierowanie na wschód. Temperatura to 18-19 stopni. Podczas gotowania oczywiście jest wyższa. Wysokości efektywnej kanału wentylacyjnego nie określę, ponieważ klapa na dach jest na kłódkę. animus, sprawdziłem zapaloną świeczką. Tam gdzie jest ściana mokra zarówno w kuchni jak i przedpokoju płomień szaleje na wszystkie strony, natomiast w miejscu gdzie jest sucho płomień jest spokojny. Barbossa, co wykaże higrometr? Czego mogę się dowiedzieć na jego podstawie? Co masz na myśli, że mam sprawdzić własną wentylację? Kiedy włożyłem kartkę do mojego komina wentylacyjnego to kartka unosiła się w górę, nie opadała. Co radzicie poradzić? Problem nadal nie został rozwiązany choć jest już znana jako taka przyczyna. Co mogę zrobić z poziomu swojego mieszkania? Jutro mają wejść robotnicy ze spółdzielni na dach i zobaczyć.
  14. Lodówka jest wysoka 2 m i w tym jest problem :/ Tak szafki wiszące, najlepiej normalne, jedynie nad okapem podszafkowym może być na teleskopie. Jeżeli znajdzie się jakiś kawałeczek wolnej przestrzeni na stoliczek i dlaczego nie. Z kuchni będzie korzystało 3 osoby.
  15. Nad nami nikt nie mieszka. Komin sięga od dachu do samego parteru i jest poziomy. Chyba nie myślicie, że będę wymieniał okna co 5 lat Czy okna są zamknięte, czy rozszczelnione czy otwarte podczas gotowania lub też nie reakcja jest jednakowa. Co ciekawe kafelki w kuchni są mokre nie na całą szerokość ściany lecz tylko do połowy co widać na zdjęciach, to samo dzieje się w przedpokoju ściana jest tylko w połowie mokra. Jak dotykam ścianę od drzwi zewnętrznych przesuwając ją w kierunku drzwi kuchennych ściana w dotyku jest co raz bardziej zimna i mokra. Przy samym końcu mam wrażenie, że jest wręcz zamarznięta. Nie mogę załadować wszystkich zdjęć bo wyskakuje jakiś limit dlatego daję linki. Zdjęcia: http://i42.tinypic.com/1z6givt.jpg http://i41.tinypic.com/2qdtnbl.jpg http://i44.tinypic.com/14myikm.jpg http://i39.tinypic.com/sv0sxs.jpg http://i41.tinypic.com/25ew4sp.jpg http://i43.tinypic.com/v4a0l2.jpg http://i40.tinypic.com/1sy0pk.jpg http://i42.tinypic.com/165fud.jpg http://i43.tinypic.com/20uqt5y.jpg http://i40.tinypic.com/33xgg49.jpg http://i41.tinypic.com/sl3f9k.jpg W poniedziałek wybiorę się do spółdzielni. Jednak staram się omijać takie miejsca szerokim łukiem. Miałem z nimi do czynienia, kiedy zalewało mnie w pokoju nad oknem i woda lała się podczas deszczu strumieniem po wewnętrznej szybie. Interwencja spółdzielni polegała na wejściu na dach i zaklejenie miejsca dokładnie nad przeciekiem, nie wpadli na pomysł, że woda może podchodzić między papą, pod płytami w zupełnie innym miejscu. Dopiero moje wskazanie robotnikom palcem miejsca przecieku przyniosło skutek. Pójdę jeszcze do PZU, żeby zgłosić szkodę i dostać odszkodowanie. Załóżmy, że interwencja spółdzielni nie będzie natychmiastowa. W jaki sposób mogę wykończyć póki co kuchnie w tym miejscu? Nie zostawię przecież tej ścianki z odpadającą farbą. Jakie mogą być przyczyny tej "cofki"? W jaki sposób rozwiązać problem? Może podsunąć jakiś pomysł spółdzielni, aby szybciej rozwiązali ten problem. Pozdrawiam.
  16. Tak mam położone do niecałej połowy ściany, tak jak widać.
  17. Tylko, że złącze gazu, wody i kanalizacja znajdują się tak jak widać na fotografii (te czarne pole). Naniosłem także kratkę wentylacyjną. Tak mniej więcej.
  18. Zrobiłem póki co tak jak widać na rysunkach. Zastanawiam się tylko w którym miejscu umieścić lodówkę, nie chcę żeby samotna stała na ścianie.
  19. Witam, Mój problem polega na mokrym przewodzie kominowym (kominie wentylacyjnym) w bloku. Mieszkam na 4 ostatnim piętrze. Ściana gdzie znajduje się wspomniany komin jest cała mokra, od strony kuchni komin jest pokryty do połowy kafelkami na których skrapla się woda, natomiast od połowy do sufitu pierw była gładź, jednak nie zdała swojego egzaminu zaczął pojawiać się grzyb przy samej górze, a farba zaczęła odpadać płatami. Następnie wpadłem na pomysł zamontowania folii paroprzepuszczalnej (taka żółta) i przykręcenie płyty kartonowo gipsowej na wierzch i pomalowanie jej farbą. To także nie był najlepszy pomysł. Na płycie zaczęły pojawiać się wilgotne plamy a przez śruby, którymi była przymocowana płyta zaczęła ciec woda. Podczas obecnego remontu m.in. przedpokoju i kuchni, została zerwana tapeta w korytarzu, która także jest styczna z kominem. Pod nią ściana jest mokra, wilgotna na szerokość 30 cm, a długości całej wysokości mieszkania. W kuchni natomiast zerwana płyta kartonowo gipsowa cała była mokra od strony zewnętrznej i na folii było pewno kropel wody, które ociekały. Drodzy forumowicze bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu powyższego problemu. Borykam się z nim już od kilkunastu lat jednak bez większego efektu. Pozdrawiam.
  20. Witam, Proszę o aranżację mebli kuchennych w moim mieszkaniu w bloku oraz porady. Zdjęcia: http://i42.tinypic.com/108icg7.jpg http://i39.tinypic.com/wv8x7o.jpg http://i42.tinypic.com/2hg64jd.jpg http://i40.tinypic.com/mw87j6.jpg http://i44.tinypic.com/2n72tjq.jpg http://i41.tinypic.com/2uq2ge8.jpg Na zdjęciach zamieściłem kratkę wentylacyjną oraz złącza gazu i wody. Zlewozmywak chciałbym w rogu, gdzie znajdują się przyłącza wody i gazu, natomiast kuchenkę gazową na tej ścianie co znajduje się obecnie lecz bliżej sąsiedztwa zlewozmywaka. Pozdrawiam.
  21. Witam, Mój problem polega na mokrym przewodzie kominowym (kominie wentylacyjnym) w bloku. Mieszkam na 4 ostatnim piętrze. Ściana gdzie znajduje się wspomniany komin jest cała mokra, od strony kuchni komin jest pokryty do połowy kafelkami na których skrapla się woda, natomiast od połowy do sufitu pierw była gładź, jednak nie zdała swojego egzaminu zaczął pojawiać się grzyb przy samej górze, a farba zaczęła odpadać płatami. Następnie wpadłem na pomysł zamontowania folii paroprzepuszczalnej (taka żółta) i przykręcenie płyty kartonowo gipsowej na wierzch i pomalowanie jej farbą. To także nie był najlepszy pomysł. Na płycie zaczęły pojawiać się wilgotne plamy a przez śruby, którymi była przymocowana płyta zaczęła ciec woda. Podczas obecnego remontu m.in. przedpokoju i kuchni, została zerwana tapeta w korytarzu, która także jest styczna z kominem. Pod nią ściana jest mokra, wilgotna na szerokość 30 cm, a długości całej wysokości mieszkania. W kuchni natomiast zerwana płyta kartonowo gipsowa cała była mokra od strony zewnętrznej i na folii było pewno kropel wody, które ociekały. Drodzy forumowicze bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu powyższego problemu. Borykam się z nim już od kilkunastu lat jednak bez większego efektu. Pozdrawiam.
  22. Witam, Mam do pokrycia 13 m2 ścian w przedpokoju zastanawiałem się na tynkiem. Mieszkam w bloku. Jeżeli już się zdecyduje na tynk to myślałem o Samum Magnat Style ( http://www.magnatfarby.pl/produkty/produkt...t,12,samum.html ). Jest tam napisane, że 3 l wystarcza do 18 m2. Więc czy jedno wiaderko 3l wystarczy na pokrycie 13 m2 ? Ktoś miał doświadczenie ? Zamierzam kłaść ten system przy pomocy dwóch pędzli (tak jak w filmie) poziomo za pomocą cieńszego kreować wzór, a za pomocą grubszego wypełniać i rozcierać. Co myślicie o Magnacie? Na rynku jest już sporo produktów różnych firm, może są lepsze i nieco tańsze od Magnata? A może całkiem co innego? Proszę o opinie, Pozdrawiam
  23. Skąd to moje wahanie? Bo właśnie wczoraj byłem w jednym z centrów budowlanych i doradca/ sprzedawca powiedział, że od styropianu będzie wychodził grzyb, on by raczej położył wełnę to niby jest tańsze rozwiązanie od styropianu. Powiedział, że m2 styro to koszt 35 zł ! Koleś naciągać ? Z tym pogłębieniem to nie tak prosto dookoła piwnicy idą dreny przy ścianie odkryte (taka rynienka) + przez środek piwnicy też musi iść jakiś dren bo na krzyż między dwoma kątami powstaje dziwne wypłukane zagłębienie. Tak to chłodzenie jest dobre, chociaż latem i fajnie przyjemnie i chłodno w domku bez otwierania drzwi do piwnicy- taka druga lodówka.
  24. Nie Cały czas mam na myśli ocieplenie sufitu w piwnicy. I w związku z tym mam pytanie: może zamiast styropianu położyć wełnę ? No i czy stelaż jest koniecznością bo tak ja widzę na przytoczonych artykułach nie widzę żadnych profili.
×
×
  • Utwórz nowe...