Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

colin

Uczestnik
 • Posty

  13
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O colin

 • Ranga
  Początkujący
 1. Sole boru powodują że wełna celulozowa jest produktem całkowicie nie przyswajalnym przez gryzonie i szkodniki. Nie jedzą tego a sam miałem przykład u siebie na magazynie gdzie leży tego bardzo dużo a nie ma żadnych zabezpieczeń przeciw szkodnikom. Zwykła wiata zamykana. Mysz próbowała w jednym opakowaniu się zagnieździć ale szybko zrezygnowała. Sam się martwiłem że będe miał problemy z myszami ale nie mam. Jeśli chodzi oszkodniki (isekty) to całkowicie je odstrasza jeszcze skuteczniej niż myszy. Solami boru konserwuje się drewno przed szkodnikami i grzybami. Robiłem ocieplenie na kurnikach a m
 2. http://www.izolacje.com.pl/index.php?optio...1&Itemid=26 http://www.izolacje.com.pl/index.php?optio...0&Itemid=26 Zachęcam do poczytania na temat izolacji celulozowej. Są to informacje na temat wełny celulozowej na znanym portalu. Zachęcam przyczytać od deski do deski. Nie jest to apsolutnie reklama
 3. Occzywiście że szkodliwa tak jak kawałek deski Bo celuloza to nic innego jak drewno. Czy drewno jest szkodliwe? Wełna celulozowa jest wykonana z papieru gazetowego i to syłko z paru rodzaji gazet. Nawet jak zjesz to ci nie zaszkodzi chyba że zjesz zadużo to możesz posiedzieć na kibelku. A takie porównania to tylko niewiedza. Dziwie się że tacy ludzie głoszą jakieś tezy. Myślałem, że tu się wypowiadają fachowcy w swojej dziedzinie. Ja za takiego się uważam.
 4. Idąc tym tokiem rozumowania azbest też jest naturalny
 5. Najlepszą na rynku wełną jest wełna celulozowa ponieważ izolacja celulozowa i jej właściwości są znane i docenione przez kanadę skandynawię i europę zachodnią od lat 50 tych. Tam mało stosuje się wełen mineralnych. Izolacja celulozowa Konserwuje drewno, chroni przed szkodnikami a przedewszystkim jej właściwości cieplne i zdolności do przepuszczania wilgoci są rewelacyjne. Przy wilgotności 75% izolacja ma wilgotność do 15%.
 6. Są dopłaty do utylizacji eternitu a co do ocieplenia dobra wełna mineralna wymaga grubości conajmniej 20 cm grubości na zakładkę. Taka norma na nasz klimat. Wełna celulozowa zmniejsza grubość tej izolacji do 15 cm bo nie ma mostków cieplnych i jest jakby stworzona na poddasza i do domów drewnianych. Super wytłumia także nie będzie bębnić po dachu w czasie ulewy.
 7. Najlepszym według mnie sposobem zrobienia podłogi jest nabicie bali 15x7 tzw legary. Pomiędzy które super nadawać się będzie wełna celulozowa która niszczy grzyby, szkodniki i wygłusza przy czym ma rewelacyjne właściwości izolacyjne które doceniono już dawno. Na wierzch dałbym płytę osb 12 oraz 4 na przemian by się łączenia nie zgrywały oraz w miejscu gdzie będzie łazienka nałożyłbym folie w płynie no i płytki. Wełnę celulozową docenia skandynawia i kanada od lat 60tych.
 8. Na początek należy w komin wstawić stalową rurę ze stali nierdzewnej bo temperatura gazów wylotowych jest bardzo niska i komin będzie się pocił niezależnie od tego czy jest ocieplony czy nie.
 9. Warto zastosować do remontu stropów drewnianych wełne celulozową. Izolacja celulozowa oprócz właściwości cieplnych i wygłuszających konserwuje drewno ponieważ zawiera sole boru które likwidują szkodniki pleśnie i grzyby. Jest to technologia stworzona do drewna.
 10. Njalepszą alternatywą jest izolacja celulozowa. Nie istnieje lepszy materiał izolacyjny i nie będzie istniał. Ponieważ jest naturalny tak jak drewno z którego jest wykonana. Jest to izolacja wynaleziona w latach 50tych i sprawdzona na świecie. Najwięcej domów w tej technologii jest w skandynawii oraz kanadzie a tam nie jest ciepło. Zalet tej izolacji jest wiele naprzykład brak mostków cieplnych. Warto poczytać na ten temat sami zobaczycie
 11. co do cen działek to najlepiej troszke poczekać niedługo potanieją bo "kryzys" zawitał na szczęście. Ludzie sami go napędzają przez panikę jaką wywołują.
 12. Nie bardzo rozumiem, budowa domów ze stali na pewno nie jest tania bo stal jest droga. Lepszą alternatywą jest budowa domów szkieletowych i wykożystywanie odpowiednich technologii dzięki czemu jest tanio nie tylko w budowie ale i w użytkowaniu.
 13. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie wełny celulozowej. Najpierw przykręcić należy płyty gipsowe na stelażu drewnianym a puźniej wdmuchnąć pomiędzy ściane a płytę izolację celulozową Znam firmę co się czymś takim zajmuje. To firma elmet-system śą przedstawicielem isocella. Wełna celulozowa ma fenomenalne właściwości wygłuszające oprucz właściwości ocieplających .
×
×
 • Utwórz nowe...