Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

goldii6

Uczestnik
 • Posty

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O goldii6

 • Ranga
  Początkujący
 1. goldii6

  Ogrzewanie c.o na rozdzielaczach w Alu Pex-ie

  Witam!! No te odpowietrzenie górnego obiegu podłogówki to cenna rada nie pomyślałem o tym przyznaje. Dziękuje.
 2. goldii6

  Ogrzewanie c.o na rozdzielaczach w Alu Pex-ie

  Dziekuję za zainteresowanie. Co do odpowietrzników, chcę zamontować do podłogówki cały układ rozdzielacza z systemem mieszającym, w którym to na wejściu i wyjściu są zamontowane odpowietrzniki. Pytanie tylko czy one wystarczą czy jeszcze dodatkowo musiał bym zamontować je na pętli ogrzewania podłogowego, która będzie znajdowała się na piętrze??. Może dodam że rozdzielacz będzie zamontowany na parterze ponieważ na parterze są 3 pomieszczenia ogrzewane podłogówką a na piętrze tylko łazienka, więc wydaje mi się że umiejscowienie go na parterze będzie rozsądniejsze.
 3. Witam !!! Chciałbym samemu wykonać instalację grzewczą w starym domu, zastanawiam sie nad częściowym ogrzewaniem podłogowym (holl, kuchnia i 2x łazienka) oraz reszta na grzejnikach aluminiowych. Chcę wykonać tą instalację w systemie rozdzielaczowym na rurkach z Alu Pex 16mm do grzejników, oraz od kotła do rozdzielaczy rura 1" stalowa. Rozdzielacze będą dwa do grzejników (parter i piętro) oraz jeden rozdzielacz do podłogówki z układem mieszającym. Problem w tym że kocioł będzie na jednym poziomie z grzejnikami tj. kotłownia znajduje sie na parterze, co za tym idzie powroty z grzejników nie będą miały spadku. Powrót od rozdzielacza znajdującego sie na parterze może znajdować sie ok 60mm poniżej rury powrotu kotła. Jak rozwiązać ten problem , zastanawiam sie czy pompa przepchnie wodę z powrotu do góry, czy jest to jednak niewykonalne?? Czy mogę po prostu podnieść delikatnie rozdzielacz tak aby był ponad powrotem do kotła?? ale co z powrotem z grzejników do rozdzielaczy?? I następne pytanie czy mogę z jednego rozdzielacza do podłogówki zrobić ogrzewanie podłogowe w dwóch łazienkach na parterze i na piętrze?? (jedna znajduje sie dokładnie nad drugą) Za wszelką pomoc w tym temacie serdecznie dziękuję.
 4. Posiadam dom z 1930 roku, ostatnio zająłem się remontem. Po zbiciu tynku w pomieszczeniu na parterze zauważyłem że ściany są dwuczęściowe tzn. mur jest dwuwarstwowy i w warstwie pierwszej muru cegły są zmurszałe ok 75% muru jest zmurszałego od strony pomieszczenia. Co można z tym zrobić?? Czy musze rozebrać całą ścianę, czy można to jakoś naprawić inną metodą?? Za wszelką pomoc dziękuję.
 5. Witam!! Mam pytanie odnośnie możliwości przebudowy komina. Niedawno temu stałem sie posiadaczem starego poniemieckiego domu, który obecnie remontuje Chciałbym dowiedzieć się czy możliwa jest przebudowanie komina, tzn. komin obecnie kończy sie na poziomie 0 a ja mam piwniczkę, w której chciałbym umieścić kocioł niestety komin niesięga do piwnicy wcześniej kocioł był umiejscowiony na parterze dodam, że komin nie znajduje sie bezpośrednio nad piwnicą jest przesunięty o ok 2m. Czy w takiej sytuacji możliwym jest przeniesienie kotłowni do piwnicy??. Za pomoc serdecznie dzieki.
×