Skocz do zawartości

adrian1977

Uczestnik
  • Posty

    6
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez adrian1977

  1. Sam jestem właśnie na etapie budowy (Białystok, więc klimat chłodniejszy) - aktualnie stan 0, analizowałem wiele materiałów na ściany mając na uwadze aby współczynnik U był jak najniższy . Miałem wizję ściany 1-warstwowej ale szybko zszedłem na ziemię z powodu ceny za m2 i także porównywalnych parametrów ścian 1 do 2-warstwowej.
    Osobiście stawiać będę z bloczków keramzytowo-betonowych 24cm + styropian(myślę o 15cm) http://www.pustaki.com kolejnym plusem było położenie zakładu ale obecnie nie jest to problem. rozważałem jeszcze inną ceramikę ale w przeliczaniu zawsze wychodziło że będzie to większy koszt na m2 ściany w stosunku do keramzytu. O jego właściwościach pisze się wiele więc trudności nie będziesz miał z dostępem do nich

    zaś jeśli chodzi o tzw efekt oddychania to dla ścian aż takiego znaczenia to nie ma gdyż większość wymiany powietrza obsługuje wentylacja i to ona będzie musiała być wydolna aby wilgoć była skutecznie wydalana z domu zresztą przy ceramice to zawilgocenie jest o wiele mniejsze niż np. przy ytongu czy betonie komórkowym

    Sam jednak będziesz musiał wybrać jakim systemem będziesz budował i z czego przeliczając il. szt./m2 każdego materiału

    analiza, analiza, analiza, analiza....

    mam nadzieję że pomogłem a nie zasiałem ziarno wątpliwości
    Pozdrawiam
  2. Cytat

    Chciałabym zamontować w nowo budowanym domu okiennice drewniane częściowo z mechanicznym /na korbę/ otwieraniem, a częściowo za pomocą siłownika elektrycznego.
    Czy ktoś ma zamontowane takie okiennice u siebie?
    Jaki jest koszt 1 m2 plus ewentualne akcesoria /silnik, korba, okucia/?
    Czy macie jakieś linki do producentów lub po prostu nazwy firm produkujących. Z góry dziękuje i czekam na informacje. pozdrawiam :icon_biggrin:

     

     


    ja się nigdzie nie spotkałem z montażem okiennic na napęd elektryczny, zresztą nie widzę jakoś łatwego ich zamontowania, może chodzi Tobie o rolety drewniane napędzane elektrycznie i na tzw korbę?

    wracając do tematu nie pozostaje tobie nic innego jak szukać tanich instalatorów czy firm pośredniczących w sprzedaży gdyż tam będziesz miała zapewne większe rabaty niż próbując bezpośrednio szukać u producentów. Podobne sytuacje przerabiam z innymi materiałami i za każdym razem wykonawcy moi mają większe rabaty niż ja więc nawet już nie idę i nie targuję się ale oczywiście staram sie mieć wiedzę co i po ile jest żeby nie być naiwniakiem i nie płacić podwójnie

     

     

  3. witam, ostatnio spotkałem się z opinią, iż do ocieplenia budynku postawionego z ceramiki lepiej jest użyć wełny niż styropianu. Podstawowym argumentem jest tzw. oddychanie ścian, i tu zaczął się mój dylemat gdyż sam już nie wiem co wybrać czy styropian czy wełnę, dodam że stawiany jest dom z bloczków keramzytowo-betonowych zaś izolacja będzie wahać się na poziomie 17-20 cm grubości.

    Czy rodzaj materiału użyty do ocieplenia ma aż tak duże znaczenie? Parametry obu są podobne zaś nasiąkliwość bloczków keramzytowo-betonowych jest o wiele niższa niż w przypadku betonu komórkowego.
    Nie chciałbym się spotkać ze zjawiskiem osuszania budynku przez 2 czy 3 sezony grzewcze jak to miało miejsce u moich znajomych którzy stawiali dom z betonu komórkowego i ocieplali go styropianem a potem wilgoć wychodziła im na ścianach w nowym domu.

    liczę na Waszą pomoc
  4. Cytat

    Biorąc pod uwagę - to pompa ciepła nigdy się nie zwróci. Żeby coś się zwróciło to musi generować materialne zyski, czyli pompa musiałaby coś produkować co moglibyśmy sprzedać i na tym zarobić i po jakimś czasie inwestycja by się zwróciła.

    A przy pompie mamy teoretycznie - niższe koszty eksploatacji.

    A co jest tam zawyżone - niestety koszt samej pompy ciepła z wymiennikiem gruntowym to właśnie 70 tyś. Biorąc pod uwagę że kotłownia olejowa z instalacją kosztuje około 20-30 tyś to jestem ok 40 tyś do przodu. Licząc ogrzewanie olejem na poziomie 4000 zł rocznie (sprawdzone niewyimaginowane) to przez 8 lat grzeję za darmo. A kto da gwarancje na 8 lat na pompę albo która pompa wygeneruje oszczędności rzędu 40 tyś przez 8 lat - odpowiedź nasuwa się sama.




    Chyba mieszkasz na zachodzie Polski jak osiągasz taki wynik bo na wschodzie to byś dorzucił jeszcze ze 2000 zł żeby mieć min komfort grzejny i to pod warunkiem że nie używasz pieca do grzania c.w.u., poza tym nie wiem czy tak różowo jest wykładać raz w roku( lub kilka razy) na raz parę tysięcy. Zaś jak ktoś ma jeszcze do spłacania ratę kredytu (a zazwyczaj tak jest) to wcale wesoło się nie żyje mając na świadomości, że koszty utrzymania są 3-4 razy większe niż w przypadku pompy ciepła. Dochodzi do tego jeszcze :
    - wahania w cenie oleju
    - konieczność zamówienie większej ilości oleju bo żaden dostawca 20l nie będzie dowoził
    - koszt kominów itd.

    Na pewno są i plusy takiego rozwiązania czyli zysk rzędu średnio 30 tyś do pompy ciepła, ale chyba lepiej jest ponieść początkowe koszta większe żeby później podczas eksploatacji mieć je jak najmniejsze(przynajmniej w teorii).
  5. Ja jestem na etapie wyboru pompy i prowadząc rozmowy z rożnymi wykonawcami stwierdzam, że za pompę do dolnego źródła nie ważne z jakim kolektorem i tak trzeba zapłacić ok 30-34 tyś brutto plus kolektor poziomy ok 8-12tyś zaś pionowy ok 20 tyś z materiałem i robocizną. Do tego dochodzą dodatkowe urządzenia do pompy jak bufor rozdzielacze itp., więc tak czy siak na taki prosty zestaw z montażem trzeba wyłożyć z miejsca min 45tyś plus do tego dochodzi podłogówka więc kwota zamyka się w granicach 55-60 tyś przy założeniu że znajdzie się w miarę taniego fachowca.

    Jeśli nasz "bohater artykułu" zmieścił się lekko ponad 50 tyś to faktycznie się mu udało i gratuluję, choć domyślam się, iż musiał odbyć wiele spotkań z różnymi fachowcami co pewnie zaowocowało "tak niskimi kosztami", sam mam nadzieję się zmieścić w podobnym przedziale.
    Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...