Skocz do zawartości

Peetes

Uczestnik
  • Posty

    17
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Peetes

  1. Nie tak hooop! Podłoże jest wysoce nasiąkliwe to raz a dwa to "dość ruchome - oddaje drgania", co czyni je bardziej wymagającym od np jastrychów czy stabilnych tynków cementowych. Należy gruntowaniem zredukować chłonność i zastosować kleje półelastyczne o zmniejszonym spływie. Tu poradnik z wytycznymi stosowania. Są jeszcze pewne aspekty zastosowania płyt GK pod okładziny ceramiczne związane z ich uszczelnianiem w obrębie brodzików i to bedzie kolejnym tematem poradnika z linku.
  2. No tu odpowiedź prawdopodobnie podałeś sam. W wyniku spalania w nowoczesnych kotłach temperatura spalin jest stosunkowo niska i nie jest w stanie (zwłaszcza jeśli praca odbywa się w cyklach) rozgrzać osadzonego na zewnątrz przewód kominowy na tyle aby nie powstawało w nim zjawisko kondensacji pary wodnej. Poza tym gaz to czyste paliwo ale produkuje ono stosunkowo dużo pary wodnej.
  3. Bo Tobie w tym zakresie bardziej jest potrzebny projektant z uprawnieniami w zakresie konstrukcji. Za moich czasów mozna było skończyć architekturę mając mgliste pojęcie o wytrzymałosci i nośnosci konstrukcji. Spotkałem właśnie dwóch świeżych architektów których życie rzuciło na budowę do nadzoru robót budowlanych (zastępstwo). Poza tym że wiedzieli jak chcą aby to wyglądało i mimo że mieli do dyspozycji dokumentację nie pieli pojęcia o technologii, że o konstrukcji nie wspomnę. Dwa tygodnie absolutnego przestoju w odpowiedzialnych sprawach do powrotu INŻYNIERA Budownicwa. Tak jak pisze Redakcja to konstrukcja stalowa przenosi obecnie obciążenia. I każda konstrukcja stalowa ma dość spory zakres pracy sprężystej (zwłaszcza jako belki pracujące na zginanie). W konstrukcjach żelbetowych to nie występuje z racji projektowanego sposobu pracy betonu w żelbecie (pracuje na ściskanie), wiec nie ma takich przemieszczeń dlatego nie miałeś szansy spotkać się ze zjawiskiem "uginania"
  4. Chodzenie to jeden aspekt sprawy, drugi to taki że trzeba pozwolić choć odrobinę podeschnąć klejowi i podłożu po to aby fuga szybciej zastygała od spodu, jeśli tak nie będzie to będzie nam się chciała mazać i będzie się dawała "wyciagać" ze szczeliny bo tam wciąż będzie plastyczna. Przychylam się do opinii aby ten okres nawet wydłużyć - będzie się łatwiej pracowało.
  5. Nie lubię takich konstrukcji gdzie beton łączy się ze stalą w postaci ceowników, teowników i dwuteowników pracujących na zginanie. Pokazuje to że konstruktor nie rozumie jaka jest rola stali (zbrojenia) a jaka betonu w konstrukcji stropu. Taki strop może dalej funkcjonować ale w przypadku zastosowania ścianek które po pierwsze będą lekkie i będą w stanie znieść niestabilność podłoża. Oczywiście można podeprzeć strop filarami, lub ściankami niżej modyfikując całkowicie funkcjonalność w dół. Tak naprawdę ja jednak bym na to nie poszedł, gdyż to zawsze będą jakieś półśrodki i ciągle kompromisy. Coś co od podstaw jest zrobione nie tak (nie do tego celu) wymusi bardzo daleko idące modyfikacje po to żeby uzyskać niewiele.
  6. Co do mozaiki to zależy od tego czy jest mozaika wykonana jako drobne kosteczki, czy cięta z płytki wyjściowej, ta druga jest lepsza do wstawek gdyż ma tą samą grubość co płytka. Jest niestety droższa. Przykładowe ceny znajdziesz tutaj, tutaj i tu
  7. Filozofia tej technologii którą zamieściłem jest prosta Płytki są mocowane bezpośrednio na specjalnej warstwie uszczelniającej wykonanej ze spadkiem (bez żadnego jastrychu/betonu na uszczelnieniu). Powoduje to to że jedynymi elementami narażonymi na penetrację przez wodę są : płytka, fuga, i klej. Wszystkie są wodo i mrozoodporne, wylewka i podłoże są całkowicie odizolowane od wilgoci. Największym zagrożeniem dla tarasów jest woda która wnika pod płytkę i nie ma gdzie odpłynąć gdyż pod wylewką jest izolacja wykonana bez spadku więc się tam gromadzi i zimą zamarza. Zamarzając musi wysadzić płytkę aby zwiększyć swoja objętość. Po takiej pierwszej operacji tworzy jeszcze więcej szczelin i rys do prezentacji przez wodę Co więcej jeden z klejów V "coś tam" to klej rozpływny który pod naciskiem płytki sie nagle rozlewa powodując że płytka przylega całą powierzchnia i nie ma gdzie gromadzić się woda opadowa.
  8. Trochę szkoda że nie zalogowałem sie wcześniej mam na tym polu spore doświadczenie, od 18 lat oglądam spieprzone balkony, dlatego podam technologie która poprawnie wykonana jeszcze nie zawiodła. Balkony i Tarasy masz pod linkiem wszystkie rozwiązania.
  9. Dokładnie. W starych łazienkach gdzie nie przewidywano takiego jak dziś intensywnego przebywania, wentylacja (o ile istnieje) nie nadąża za ilością powstającej wilgoci. Ponadto z racji grubych i trudnych do dogrzania murów pkt. rosy jest tam bardzo nisko i byle kąpiel i ściany będą mokre wiem o czym mówię bo sam mam starą łazienkę z grubymi ceglanymi ścianami. Jak już uporasz się z tym problemem to TUTAJ masz płytki które nadają się idealnie do wyrabiania krągłości. Motywów i kolorystyk jest wiele, jest z czego wybrać.
  10. 8.000 za remont całego mieszkania (nie wiem jaki zakres robót) wydaje się niewiele ale i tak nie było warto. Za to że uczył się u Ciebie, powinien Tobie zapłacić z 8.000, za to że się nie nauczył niczego kolejne. Ale niech to będzie ostrzeżeniem dla tych co wynajmują firmę bez oglądania jej poprzednich robót. Kupisz samochód bez przejechania się nim ? Prawda ? Dlaczego wynajmuje się fachowca bez sprawdzenia co potrafi ? Jak jest dobry to go przecież polecą ?!
  11. Więcej wiary i wyobraźni. Nie potrzeba rozwalać żadnego stropu. Po prostu można podnieść sztucznie podłogę przed brodzikiem specjalnym nieforemnym stopniem aby było wrażenie wpuszczenia brodzika wgłąb co de facto jest złudzeniem jak na poniższym ZDJĘCIU
  12. Opcja z płytami OSB jak najbardziej poprawna. Niektórzy producenci zapraw jak Sopro mają zaawansowane systemy zaprojektowane pod kątem układania na drewnie, składające się ze specjalnych płyt głusząco-wzmacniających, klejonych naprzemiennie i one stanowią dopiero podkład do mocowania okładziny jak dobrać odpowiedni klej do tej zabawy dowiesz się TUTAJ
  13. Możesz korzystać z bogactwa wiedzy tego forum i licznych poradników zamieszczonych w internecie jak TEN odnoszący się do końcowego etapu budowy jakim jest wykończanie wnętrz, aby nie musiało sie stać wykańczaniem inwestora.
  14. Ceramika Paradyż konsekwentnie rozwija swoje kolekcje formatu 32,5×97,5cm. Po sukcesach kolekcji Sensual/Art, Maxima/Forest, Amanda/Alex doczekaliśmy się kolejnej ciekawej wzorniczo i kolorystycznie kolekcji nazwanej Tender/Way. Kolekcje 97,5x32,5cm Tender / Way
  15. Sprawa jest zgoła powszechna. Wykwity to sole wapnia które są wypłukiwane z zaprawy przez deszcze opadowe. Jest im tym wiecej im bardziej zanieczyszczony był cement użyty do budowy i im świeższa jest zaprawa. To zjawisko można zminimalizować korzystając ze specjalnych zapraw do klinkieru mających w swoim składzie tras reński. W Polsce firmą produkującą zaprawy z dodatkiem trasu jest Sopro. Ponieważ sole wapnia są rozpuszczalne a już wykwity się pojawiły można z tym nie walczyć, gdyż w miarę wiązania zaprawy wykwitów jest coraz mniej, a stare są łatwo usuwalne. Do ewentualnego usuwania wykwitów nie polecam stosowania środków na bazie stężonego kwasu gdyż oprócz tego że usuną istniejące, spowodują rozpuszczanie pozostałych węglanów w zaprawach i powstawanie kolejnych wykwitów. Można też na czas słoty i niepogody przez jakiś czas osłaniać słupki klinkierowe workami foliowymi. Praktyczne i proste porady dotyczące podstawowych dylematów przy montażu okładzin znajdziesz TU
  16. Kto to będzie czyścił ? i jak ? Folie czy szlamy uszczelniające na tarasy i balkony maja to do siebie że muszą być "zabezpieczone" przed uszkodzeniami mechanicznymi poprzez przykrycie trwałą okładziną, łatwą do utrzymania. Estetyczne to nie będzie bo kilku miesiącach użytkowania.
  17. Witam, to mój pierwszy post na tym forum, ale w "branży" jestem już 18 lat. Delfin lekarstwem na wszystko..., ileż to razy zabrakło mi śliny żeby wybić z głowy ludziom stosowanie tego produktu. To jest swoisty lakier akrylowy, zabezpieczy istniejące dobrze wykonane powłoki natomiast niczego nie jest w stanie naprawić. Efekt jest taki jakby maskować smród dezodorantem, śmierdzi nadal tyle że gorzej bo na dwie nuty. Jeszcze jest jeden problem z tego typu środkami jak Delfin. One są prawie nieusuwalne chemicznie, a jeżeli dają się usunąć to ze szkodami dla podłoża. Znów Szop nie jest produktem do usuwania Delfina, to kwas i jedyne jego zadanie to usuwanie zabrudzeń pochodzenia cementowego, jak fugi i zaprawy. Niestety żle zastosowany uszkadza fugi i czasami okładziny nieodporne na stężone kwasy. Powinien on być zastosowany w stanie rozcieńczonym do usuwania zabrudzeń po fudze, na namoczoną uprzednio okładzinę, aby powstałe w wyniku jego działania sole nie wniknęły w głąb fugi.
×
×
  • Utwórz nowe...