Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Radian

Uczestnik
 • Posty

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Radian

 • Ranga
  Początkujący
 1. Oczywiste sprawy nie dla każdego są oczywiste - takie już to życie jest. Jeśli pójdę do sądu z taką sprawą - dla sądu będzie ważne tylko to, co jest zgodne z prawem i przepisami, a nie to co wydaje się być oczywiste. Dla mnie oczywiste jest to, że rury powinny być zaizolowane otuliną bez względu na to z jakiego materiału są zrobione (a zwłaszcza przy zamkniętym obiegu), tylko że w sporze z deweloperem ten mój punkt widzenia wcale już taki oczywisty nie jest.
 2. No tak, ale mój domek został wybudowany w 2007 (a budowa trwała od 2005 przez 2006r.). Jakie wtedy były przepisy? Czy steropian izolujący od podłoża jest wystarczającym ociepleniem? Folia jest od góry - przed zrobieniem tzw. wylewki. Zwłaszcza jeśli część rur jest poprowadzona w garażu (gdzie minimalną temperaturę wg planów ustalono na 5C)? Chciałbym wiedzieć czy to co zostało zrobione jest zgodne z polkimi normami obowiązującymi w 2005 - 2007 czy nie. Bo jeśli tak - to nie mam co tu "bić piany". Nie dopilnowałem - moja strata. Ale jeśli deweloper poszedł sobie na łatwiznę - to ... n
 3. Przy kominku z płaszczem wodnym trzeba liczyć się z bardzo częstym czyszczeniem szyby w drzwiczkach. Ja nie polecam jako zabezpieczenia tylko i wyłącznie dopływu zimnej wody przy przekroczeniu 95C, ponieważ może się zdarzyć, że zawór doprowadzający wodę zatnie się (zwłaszcza gdy nie mamy zmiękczacza wody). Niewielkim wydatkiem jest dokupienie zasilacza awaryjnego, który podtrzyma nam napięcie do pracy pomp - a co 2 zabezpieczenia - to spokojniejszy sen.
 4. U mnie rury w posadzce są osadzone na styropianie przykryte siatką metalową i folią (albo odwrotnie). Część obiegu przechodzi w garażu, gdzie wg projektu zimą powinno być nie mniej niż 5C. Rury są z PCV. Chciałbym się dowiedzieć, czy deweloper ma rację twierdząc, że jest to wystarczające ocieplenie wg norm. Poza tym twierdzi, że nie ma wymogu zakładania otuliny.
 5. Chciałbym się dowiedzieć czy rury do CWU z zamkniętym obiegiem, które leżą w posadzce m.in. w garażu powinny być ocieplone otuliną ? Chodzi mi o to czy Polskie Normy coś takiego regulują ?
×
×
 • Utwórz nowe...