Skocz do zawartości

Centralne odkurzanie

Ekspert budowlany
  • Posty

    80
  • Dołączył

  • Ostatnio

  • Dni najlepszy

    1

Posty napisane przez Centralne odkurzanie

  1. "Polak potrafi" a tak na poważnie. Ma takie same ograniczenia jak pozostałe zakończenia instalacji, jeśli chodzi o wielkość zasysanych elementów. Nie mogą być dłuższe niż 2-3 cm, i nie przekraczać 3 cm. Nie mogą być lepkie lub ostre i masywne (np. szklo ze słoika) Z reszta samo zakończenie ssawki a ok 2 cm, a średnica rurociągu 5 cm, ponadto za Wally powinno byc kolanko podejściowe.

    Polecam swoje usługi icon_smile.gif
  2. Z trzech powyższych odkurzaczy wybrałbym TC488Q. Opowieści o sierści nalezy włożyć między bajki. Posiadam poprzedni model TC480, przez cały okres uzytkowania są w domu 2 psy (Owczarek i Akita Amerykańska) i nigdy nie miałem z tym problemu. Nalezy pamietać że jest to naprawdę cyklon, a nie powietrze puszczone po ścianie odkurzacza. W związku z tym wszystkie elementy zostaja w pojemniku i nie docieraja do turbiny. Ponadto turbina jest zabezpieczona metalowaą siatką o oczkach o przekroju ok 2-3mm co skitecznie zabezpiecza przed wszelkimi włosami, nićmi itp.

    Jednostka bezfiltrowa ma ponadto kilka zalet w stosunku do odkurzaczy z filtrem. Poniżej wymieniam kilka z nich.
    1. Zawsze stała moc ssąca i nie zmienny przepływ powietrza. (brak zapychających sie filtrów)
    2. Nie szkodzi jej woda. ( w jednostakach z filtrami woda połaczona z kirzem skutecznie blokuje przepływ powietrza co może doprowadzić do uszkodzenia silnika)
    3. Obsługa ograniczona do minimum.

    Przy wyborze odkurzacza dobrze zwróćić także uwage na hałas generowany przez jednostkę. Choć producenci podają że wynosi on z regułu 60-61 db, to jest mierzony w różny sposób. (na obudowie, 1m od jednostki itp) Jeśli więc mieszkasz w obszarze gęsto zabudowanym lub odkurzacz ma byc zamontowany w środku domu to warto zastanowic sie nad Husky lub Duovac.

    Proszą o kontakt, a na pewno wspólnie dobierzemy jednostkę zgodna z Twoimi oczekiwaniami i na atrakcyjnych warunkach.
  3. Nieprecyzyjnie się wyraziłem.

    To nie będzie płyta wylewana, prawdopodobnie będzie to podłoga z płyt betonowych układana na suchej zaprawie. A płyta posadzkowa o której pisze to płyta betonowa którą mogę od razu przycementować do betonowej podstawy i do niej będę równał pozostała częśc podłogi (płyt betonowych).

    Nie mam zamiaru zatapiać kotew w żadnej płycie wylewanej na gruncie. Ma być lądowisko, a nie kolos na glinianych nogach jak nasz poprzedni ustrój. icon_wink.gif

  4. Cytat

    Położysz jakąś deskę czy kamień jako podłogę i zostanie 2cm.



    Podstawy leję na docelową wysokość posadzki, więc będzie 2cm. Mam nauczkę z balustradami 5 cm, pręt 12mm i tańczą. W tym przypadku bardziej mi zależy na stabilności niż estetyce. No chyba że od razu położę docelową płytę posadzki i w tym zatopię pręt. Pyta posadzkowa tez chyba będzie trzymała?
  5. 5 cm wyżej? Przecież przy tej masie i bardzo wysoko położonym środku ciężkości to sie będzie bujało jak cholera. Sam wcześniej pisałes że kotwa ma wystawać na 2-4cm.

    P.S. , Do tej pory sądziłemże służa do podparcia długich elementów poziomych, z tego piszesz wynika że miecze służą do usztywnienia konstrukcji.
  6. Cytat

    I o moich konstrukcjach mówią, że buduję lądowiska dla helikopterów! icon_cool.gif



    Bo trzeba być rozwojowym, nigdy nie wiadomo kiedy będzie potrzebne. icon_cool.gif

    Tak na poważnie, to nie bardzo podobają mi się altany na "zapałkach".

    Troszkę mnie przestraszyłeś tą grubościa blachy. Trzeba chyba zrobic kotwy na zamówienie. icon_cry.gif

    Napisz co stoi na przeszkodzie żeby nie zrobic tak.

    Pręt 20mm osadzony w betonie i na nim osadzony słup, który i tak by stał sam.
  7. Pokrycie drewno lub dachówka. Konstrukcja dwu spadowa lub koperta. Altana 5x4m. Więźba kantówka 14x7 lub okrąglaki ciosane z jednej strony. Wieniec z okrąglaków 20 / 30 cm średnicy. Chyba wszystko co wiem na dziś.

    P. S.
    Jakie grubości blachy użyć na kotwy? Słupy ok. 30cm średnicy, h ok. 250 cm.

  8. Witam.
    Zadam swoje pytanie tutaj. Z góry dziekuję wszystkim za radę.
    W jaki sposób zakotwić słupy z okrąglaków do betonowej podstawy?
    Robić specjalne kotwy, nawiercić słup i osadzić na wbetonowany pręt zbrojeniowy. Na zdjęciach w tym wątku nie widzę żadnych mocowań, ale to chyba nie znaczy ze ich niema.
    @Autorus czy ta altana stoi może na Mazowszu lub można porozmawiać z konstruktorem?
  9. Cytat

    Dzień dobry
    Mam pytania:
    1) co to za kabelki (poza zasilaniem) które dochodzą do odkurzacza po lewej stronie ?
    2) czy rurę "wlotową" da się zamocować zarówno z lewej jak i z prawej strony odkurzacz (beam 385 lcd)?
    3) jak w punkcie "2)" tylko dla rury "wylotowej"

    pzd
    tomasz


    1. Zalaczanie jednostki z gniazda innymi słowem sterowanie.
    2. Z tego co pamiętam to pierwsze tak.
    3 Nie

    P. S.

    Tak na marginesie to na zdjęciu jeśli mnie wzrok nie myli jest założony zły trójnik. Jest TY90, a powinien być 2x90 lub TY powinien być założony w taki sposób aby przelot był skierowany w dół. Ponadto nie rozumiem dlaczego instalator zastosował dwa luki 90 złączone razem, zamiast dwóch kolan 45 połączonych odcinkiem rury. Znacznie by to zredukowalo opory.

    Zapraszam do skorzystania z moich usług.
  10. Witam.
    Centralny sprawdzi sie doskonale i wytrzyma długo oraz będzie miał doskonała siłe ssania pod warunkiem że będzie to czysty cyklon. Oprócz tego że sprzedaję i montuje odkurzacze jestem także użytkownikiem. Mam w domu 2 owczarki Alzackie i TC480 od 5 lat. Hula az miło. Pod tym linkiem widać opróżnianie pojemnika na kurz, proszę zwrócic uwagę zwarta bryłę jak wytacza sie z wiadra. Jest to zbity i zespolony przez sierść kurz. http://youtu.be/i6mygq-8fT4
  11. Zastanów sie co wolisz.
    1. Węże 7,5 m i częste przełączanie z gniazda do gniazda czy węże 9m i wygodne użytkowanie. Pamiętaj że rzeczywista użytkowa długość węża jest o ok. 1.5m krótsza. Musisz przecież ominąć ościeżnicę, krzesła, fotele itp. W innym przypadku będziesz odkurzając najdalsze punkty będziesz szorował wężem po innych sprzętach i je uszkadzał jednocześnie przecierając wąż. Jedynym wyjątkiem od tej zasady jest korytaż z łazienka swoim końcu oraz schody.
  12. Są szufelki do montażu w ścianie, ewentualnie można pokusić sie o szufelkę z gniazdem. Jednak z mojego doświadczenia (jako użytkownika, a nie wykonawcy) wynika że nie jet to zbyt trafiony pomysł.
    1. Najwięcej się nosi w porach mokrych, a wtedy podmiatanie to nic innego jak rozmazywanie błota.
    2. Szufelki montowane w ścianach maja bardzo awaryjny wyłącznik.
    3. W wiatrołapie musi stać zmiotka
    Poniżej rozwiązania
    1. Szafa wnękowa na cokole.
    2. Szufelka z gniazdem (duża awaryjność i nieszczelności, mała szczelina szufelki)
    3. Szufelka ścienna (duża awaryjność wyłącznika)
    4. WallyFlex na ścianie w szafie. (http://www.bezkurzu.pl/wallyflex.html)
    5. Zwykłe gniazdo i do niego rozciągany wąż
    6. Vroom
×
×
  • Utwórz nowe...