Skocz do zawartości

TERMINATORsiemianowice

Uczestnik
  • Posty

    177
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez TERMINATORsiemianowice

  1. Cytat

    Witam, mam dużą ochotę zamieszkać kiedyś we własnym domku i zaczęłam czynić ku temu kroki ale mam zamieszanie w głowie odnośnie kredytu: Mam mieszkanie wł o wartości około 250 tyś, teraz kupuje działkę bud o wartości 100 tyś i to tyle na co mi wystarczy kasy... teraz miałam nadzieję że dostanę łatwo kredyt na budowę bo mam jako wkład wł działkę i mieszkanie ale znajomi mnie straszą że bank nie da mi kasy na rozpoczęcie budowy tylko wypłaci pierwszą transzę kiedy już będą widzieć że jakieś prace budowlane będą w toku. Ale ja nie mam już kasy na jakiekolwiek działania. Czy w przypadku posiadania takiego wkładu wł to może być problem??? Jak to u was wyglądało z kredytami?




    wszystko zależny od tego ile zarabiasz i ile osób jest na utrzymaniu ........
  2. Cytat

    Witam!
    Chcemy kupic dzialke,ale nie ma zadnych mediow doprowadzonych do dzialki,zanajduja sie one po drugej stronie drogi asfaltowej,czy mozecie napisac jakie koszty musze poniesc aby doprowadzic wode,gaz i prad do tej dzialki i ile jeszcze beda wynosic koszta przylaczy tego do domu?.Wiem,ze moge to znalezc w internecie,ale chcialbym miec to wszystko w jednym miejscu,jesli ktos bedzie tak uprzejmy to bede bardzo wdzieczna za odpowiedz




    żebyś sie nie zdziwił sam przewiert pod jezdnia będzie cie kosztowac jakieś 3000 do tego projekt,materiał robocizna moze w 10000 sie zmieścisz z sama woda
  3. Cytat

    Pozdrowienia dla inwestorów. Pytanie mam takie: ile zapłacę za samochód? Jeśli się traktujemy poważnie, to proszę na tym portalu opisać, ile zapłaciliście albo zapłacicie za samochód? Kontynuując temat, każdy dom posadowiony jest w innych warunkach, w innej technologii, w innym kształcie. Także zakres rzeczowy do wykonania dla murarzy, cieśli i dekarzy jest inny. Rozliczenia z wykonawcami również są różne, o czym, uprzejmie, nie opisaliście. Co innego postawić dom w miejscu, gdzie brak terenu do zagospodarowania, wc i magazynku. Co innego wielowarstwowość ścian i wielopłaszczyznowość dachy, co innego obowiązki inwestora w dostarczeniu wykonawcom kompletnego sprzętu i materiałów, co rozliczenie do rączki bez faktur, podatków i innych obciążeń. A tu, proszę, zero opisów, a na innych postach biadolenie nad panem Zdzisiem leżącym pod drzewkiem w drelichu. Firma wykonawcza ma koszty, za swoją pracę utrzymuje firmę, rodzinę i się ma rozwijać. Szwagry na czarno i z kielnią w dłoni nie płacą za nic więc ich koszty są bliskie zera. A Ty Norman, ileeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee? Tyleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.



    przecież nikt ci nie kazał zakładać firmy trzeba było walić na czarno jak Zdziś lezący pod drzewem w drelichu ....nie musiał byś płacić podatków nie miałbyś żadnych kosztów itp ....
    twój wybór ....... i jeszcze jedna ważna rzecz każdy wykonawca ma jedna stała zasadę jak tylko wydymać INWESTORA i jak tylko stara sie pociulac na robocie na materiale i na czym tylko sie da SKĄD to wiem ZYCIE

    pozdrowienia dla Wykonawców
  4. Jeżeli ktoś będzie starał sie o kredyt odradzam obrazu ING były Sląski ,czas załatwiania kredytu i ilość dokumentów oraz pytań na które trzeba odpowiedzieć (bez żadnych konkretów ) możne zwalić KAŻDEGO chętnego i jeszcze ciekawostka dla ING STAN SUROWY zamkniety to taki stan w którym znajdują się fundamenty,ściany,dach,wylewki , tynki okna drzwi ,instalacje wod-kan,CO,gaz ,prąd (tutaj nic by nie było dziwnego) ale dalszy stan surowy zamknięty to płytki na podłogach ,panele ,pomalowane ściany , pełni wyposażona łazienka z cała armatura (przynajmniej jedna Łazienka ) oświetlenie (nie instalacja żeby ktoś nie mylił )czyli inaczej STAN SUROWY ZAMKNIĘTY = STAN DEWELOPERSKI w innym banku ......

    życzę wszystkim powodzenia z ING
  5. Cytat

    Mój domek ma 174,4 pow. użytkowej. Murarz zażyczył sobie 12 tys. za stan surowy otwarty, z fundamentamy, ścianami działowymi, stropem.
    Mam zamiar wziąśc tego samego do stawiania krokiew, nie wiem jeszcze ile sobie policzy.
    Dziśiaj robili wycenę dachu, zwykły dwuspadowy z jedną lukarną, obok w bryle garaż i daszek nad wejściem.
    O zgrozo....28 000 za materiał i 8700 za robotę, ale z łatami kontrłatami, membraną, rynnami, 4 veluxy,
    Dodam, że blacha Lindab i takie same rynny. Dużo????
    Pozdrawiam, dach ok. 300m. kw.



    Dach masz duży ,cena trochę zawyżona (wszystko od regionu zależny)
    ale wracając do stanu surowego otwartego te 12 tys to tak jak napisałeś "z fundamentami, ścianami działowymi, stropem" to mało zapłaciłeś
  6. Cytat

    Ale jest też w Rozporządzeniu o WT par.12.5. Okapy i gzymsy nie mogą pomniejszać odległości od granicy działki budowlanej, o których mowa w ust. 1, o więcej niż 0,8 m, natomiast części budynku, takie jak balkony, galerie, tarasy, schody zewnętrzne, pochylnie i rampy - o więcej niż 1,3 m.
    Czyli jakby nie kombinować, to zostaje nieprzekraczalna granica (odległość) 2,7m.




    Obojętnie jak by nie było i tak sobie wiatę walne....
  7. a co powiecie na taka odpowiedz (poszukałem i znalazłem)

    Odległości budynków od granicy działki
    Dom i Garaż wolnostojący. Zasadniczo należy zachować odległość 3 m (ściana bez otworów) lub 4 m (ściana z otworami) od granicy działki sąsiedniej. Zbliżenie budynku do granicy jest możliwe wtedy, gdy sąsiad już wybudował budynek przy granicy albo usytuował go w odległości mniejszej niż 3 m. Wtedy można się dobudować do budynku sąsiada lub zbliżyć na taką samą odległość, ale nie mniej niż 1,5 m. Szczególne przypadki określa:

    ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
    DZIAŁ II
    Zabudowa i zagospodarowanie działki budowlanej
    Rozdział 1
    Usytuowanie budynku

    Altana lub wiata. Obiekty te zaliczamy do budowli. Jeśli mają ściany, to spełniają funkcje użytkowe budynków o przeznaczeniu gospodarczym. Minimalna odległość od granicy takiego obiektu to 4 m (albo 3 m, jeśli w ścianie zwróconej ku granicy nie ma okien ani drzwi). Można go postawić bezpośrednio przy granicy na podobnych warunkach jak garaż. Jeżeli wiata czy altana nie mają ścian, to nie ma podstaw do stosowania przepisów dotyczących odległości budynków od granicy działki.

    Podstawa prawna:
    • ustawa z 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (j.t. Dz.U. z 2006 r. nr 156, poz. 1118),
    • rozporządzenie ministra infrastruktury z 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. nr 75, poz. 690 z późn. zm.),
    • Kodeks cywilny.
  8. Czy na dobudowanie wiaty drewnianej (o wym.: dł. 4 m, sze. 2,5 m) do istniejącego już budynku wymagane są specjalne pozwolenia?
    Dodam, że wiata ma być usytuowana 0,5 m od granicy działki, ponieważ dom jest oddalony o 3 m od granicy(bok garażu bez okien)
    Co powinienem zrobić, aby dobudować taką wiatę?
    Potrzebuje podstawy prawne dokładnie określające ze taka właśnie wiata o wielkości 10 m2 nie potrzebuje POZWOLENIA lecz tylko zgłoszenia
    pytanie stad iż w UM powiedziano mi ze potrzebuje POZWOLENIE oraz ze nie mogę dobudować wiaty bo odległość od garażu do płotu jest 3 m i dobudowanie wiaty uniemożliwi zachowanie odległości właśnie tych 3 m od działki sąsiada.
  9. Cytat

    Witam!
    W kwietniu ruszam z budową domu parterowego bez użytkowego poddasza,niepodpiwniczony, strop drewniany, pow. zabudowy 134 m2. Znalazłem fachowca który zrobi fundamenty, postawi ściany i krokwie za 20 tys. Jak uważacie, dobrze dałem.
    woj. mazowieckie



    trochę mało napisałeś o t ym co ma wykonać...wiec i wycena trudna
  10. Cytat

    Firma AGA - STAL - BUD z Bielska- Białej zajmuje się budową domów oraz obiektów niemieszkalnych, od podstaw do stanu surowego otwartego, z materiałem inwestora. Przyjmujemy również zlecenia na kompleksowe wykonanie zbrojenia budynków . Wszystkie ceny ustalamy po wglądzie do projektu wykonawczego. Podejmując współprace z nasza firmą mają Państwo pewność, że powierzone nam zadania zostaną wykonane przez naszych fachowców profesjonalnie, solidnie i na czas. Każdorazowo przed przystąpieniem do prac współpracujemy z inwestorem i dokładnie omawiamy zakres tych prac. Wykonujemy kosztorysy. Na wszystko co robimy udzielamy 5 lat pisemnej gwarancji. Wystawiamy faktury VAT.

    ZAKRES WYKONYWANYCH PRAC:
    - szalowanie i zbrojenie ław fundamentowych oraz ich zalanie betonem,
    - murowanie ścian nośnych,
    - wykonanie stropu,
    - szalowanie,
    - zbrojenie,
    - wylewanie betonem wszelkich rodzajów stropów,
    - wykonanie wieńca pod mur łaty,
    - montaż śrub mocujących mur łaty.
    DO WYKONANIA DACHU POLECAMY WSPÓŁPRACUJACĄ Z NAMI FIRMĘ

    Zapewniam, że z naszych usług będą Państwo zadowoleni w 100%.

    KONTAKT AGA-STAL-BUD
    Agata Przygoda- Pietras
    Kazimierz Pisoń
    43-300 Bielsko-Biała
    0 793 511 737
    agastalbud@wp.pl
    ________________________________________



    poszedł projekt domu do wyceny
  11. Cytat

    Witam,
    icon_biggrin.gif
    mam ofertę jednego z renomowanych wykonawców na wykonanie ocieplenia styropianem budynku mieszkalnego (domek jednorodzinny) za cenę 25.-zł od 1 m2. Wykonawca nie odlicza okien, bramy garażowej etc. liczy za całość jak by to była ściana.
    Cena obejmuje położenie ocieplenia na gotowo z elewacją i pomalowaniem jej na wybrany kolor.
    Mój materiał + media.
    Nie obchodzi mnie wyżywienie, narzędzia ani rusztowanie.
    Pytanie zasadnicze czy to jest dużo czy nie ???

    Warto spisać umowę czy lepiej głowy sobie nie zawracać.
    pozdrawiam
    icon_biggrin.gif



    co do umowy to NA PEWNO a co do ceny nie wiem
  12. Cytat

    Uruchomiłem kontakty - sprawdzają jak to rzeczywiście wygląda i dam znać jak się dowiem czegoś sensownego.

    Na jakiej podstawie UM nie pozwala na taką instalację? Bo to jest ważne.

    Pzdr.



    podstawa jest to iz mam możliwość podłączenia sie do sieci spławnej (deszczowego odprowadzenia wody) ale odległość od planowanego mojego domu do studni ściekowej jest około 50 metrów a oprócz tego studnia jest po środku drogi do której mam sie podłączyć a śmieszne jest to ze ta instalacja spławna (deszczówka )kilka metrów dalej łączy się z instalacja kanalizacyjna która to leci wzdłuż drogi a do niej nie mogę się podłączyć bo jest to niezgodne z przepisami ............/???????? i bądź tu mądry i pisz wiersze
  13. Cytat

    Gmina nie ma nic do tego. Jeżeli budujesz dom i jeszcze jesteś w fazie projektowej to musisz to wsadzić w projekt. Strasznie dużo tej wody planujesz icon_smile.gif Deszczówka nadaje sie w sumie do spłukiwania toalet, podlewania ogródka i mycia samochodu.

    Pozdrawiam.




    I tu jest problem Gmina a dokładnie UM nie zgadza sie na to żebym wykorzystał wodę deszczowa tłumacząc sie tym iz mogę sie podłączyć do kanalizacji a taki zapis reguluje ustawa i tu pytanie KTO WIE JAK TAKA OPINIE ZAWETOWAĆ (chodzi o podstawy prawne )PILNE
  14. Cytat

    a zbierać chcesz tylko ze swojego domu czy z całej ulicy ??
    jeśli tylko ze swojego to poszukaj w tematach wilgoci przy każdym drenażu ludzie robią studnie chłonne więc zbierają wodę a chcesz nią trawkę podlać to tylko pompkę wrzuć i po sprawie.



    Ja chce zbierać wodę tylko z swojego dachu do zbiorników (każdy po 1000 litrów)umieszczonych za domem w ziemi
  15. Pytanie , czy ktoś z forumowiczów starał się o pozwolenie (w urzędzie,gminie )na wykorzystanie wody deszczowej do celów przydomowych ,
    jakie warunki trzeba spełnić (np.atestowane pojemniki ,zabezpieczenie instalacji itp)

    Czy UM moze nie zezwolic na tego typu wykorzystanie wody deszczowej jak tak to gdzie sie odwoływać i co najlepiej w takim wniosku napisać jakies sugestie
  16. Co sadzicie o kredytach w mBanku , Millenium i PKO BP możne ktoś sie stara o taki kredyt i chce sie podzielić wrażeniami.............

    Deggial moze napiszesz cos konkretniejszego o tym banku (z liczbami) chodzi mi o DOMINET BANK
×
×
  • Utwórz nowe...