Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

ROMI

Uczestnik
 • Posty

  28
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez ROMI

 1. Zdjęcia z budowy domu wg projektu Antares
 2. Budowanie w obecnej rzeczywistości nie jest takie proste. Przede wszystkim za wysokie koszty robocizny i materiałów budowlanych. Mam stan surowy otwarty oraz 3/4 ogrodzenia. Jeżeli wstawie okna i drzwi, to będzie juz 200tyś. Wszystko jest tak potwornie drogie, a ceny tak zróżnicowane, że trudno powiedzieć jak to będzie w Waszym regionie. Co do Waszych przeróbek: nie wiem jak chcecie rozwiązać powiększenie pokoju obok łazienki? Miedzy tymi pomieszczeniami powinna byc ściana nośna. Warunkuje to bowiem rozłożenie stropu Teriwa. Pozdrawiam
 3. Prace niestety posuwają się bardzo wolno. Dopiero jestem na etapie więźby dachowej.
 4. Budowa, wprawdzie bardzo powoli, ale jednak posuwa sie naprzód.
 5. Mogę przesłać fotki budujących się murów parteru.Podaj e-maila.
 6. Tez podwyższam o dwa bloczki, ale nie tylko od strony garażu i ogrodu. Myslę, że lepiej jest podwyższyć na całej ściance kolankowej. Zrobiłem właśnie fundament i zostało mi 6 palet bloczków betonowych z ogólnej ilości 2tyś.
 7. Nadal nie wiem, ile wyszło Wam z obliczeń. U nas też jest trochę nietypowa sytuacja, bo zbocze działki jest lekko pochylone w kierunku głównego wejścia. Dlatego też fundament pokóju od tarasu będzie troche niżej, natomiast garaż wyżej. Jeden bloczek dołożymy w tyle, natomiast odejmiemy przy garażu. Tym samym garaż się lekko podniesie, może będzie to nietypowy,dodatkowy pokój. Wszystko okaże się w "praniu".
 8. Mam juz złożone bloczki betonowe na działce w ilości 2000 sztuk. Jeżeli będzie za mało, to doszalujemy i wylejemy trochę betonu z betoniarki, a jeżeli za duzo, to wykorzystamy do ogrodzenia. Pozdrawiam
 9. Nie miałem czasu , więc nie udało mi sie odpisywać. Ciekawe rozwiązania - wyżej. Muszę wydrukować, bo mam odbicie lustrzane. Tez trochę zmieniam elewację. Napisze więcej za kilka dni.
 10. Przepraszam, chwilowo nie mam czasu na forumową dyskusję. Buduję ze starego sprawdzonego materiału jakim jest tzw. gazobeton. Potem ocieplam to styropianem. Cały czas zastanawiam się nad zmianą kuchni i kominka, który otwierałby się na salon. Czekam tak jak inni forumowicze na atrakcyjne fotki. Z góry dzięki.
 11. Spojrzałem dzisiaj na projekt i przyznam szczerze, że Wasza propozycja zmian jest całkiem do przyjęcia. Faktycznie zyskujecie całkiem intymne miejsce kominkowe. Będzie to atrakcyjny kącik wypoczynkowy. Brakuje mi jednak kominka jako elementu ozdobnego salonu. Przyznam, że projektowane miejsce nie jest szczególne. Wolałbym usytuawać go na prawej ścianie salonu lub w miejscu gdzie jest zaprojektowana kuchenka gazowa lub zlewozmywak. Oczywiście wtedy eliminuję spiżarnię i kuchnię. Natomiast nie wiem, czy jest to słuszne z punktu widzenia technicznego /chodzi mi o komin/. Wobec powyższego zostaję przy oryginalym układzie pomieszczeń, przynajmniej do lata. Napiszę jeszcze krótko o mojej koncepcji zmian, gdy uwzgledniamy kominek w miejscu projektowanym, ale poszerzamy go o kolejne 90* stopni. Mam tu na myśli /przy przeniesieniu kuchni jak u Was/ postawienie ścianki w środku "kuchni" i oparciu kominka o tę ścianę. Kominek frontem byłby skierowany do prawej ściany salonu. Natomiast w lewej części byłej kuchni zrobiłbym garderobę. Spizarnia tak jak w Waszym wypadku w miejscu projektowanej garderoby. Co o tym sądzicie?
 12. Przyznam szczerze, że też chcieliśmy zamienić kuchnię na pokój od frontu. Tak zresztą jest w wielu przejrzanych przez nas projektach. W naszym wypadku "nowa" kuchnia byłaby od zachodniej strony. A jak to jest u Was? Odradził nam to jednak architekt adaptujący projekt, uzasadniając właśnie kierunkami swiata. Teraz, w normalnym układzie, będzie to wschód i południowy-wschód. Natomiast zrezygnowalismy z tego frontowego pokoju i przedłużyliśmy salon, co da ciepły efekt penetracji zachodniego słońca na parterze budynku. Czy w związku z pokojem 'kominkowym" rezygnujecie ze spiżarni?
 13. Analizowałem w święta rzut poddasza. Faktycznie, wymiary podane w projekcie nie korespondują z parterem, stąd to przesunięcie klatki schodowej. No cóż - projekt nie jest dopieszczony. Jeśli chodzi o wylewane betonowe schody - to przyznam szczerze, że robię takie jak w projekcie, tzn drewniane. Teraz rzecz najważniejsza: wspaniałe foto Antaresa od ogrodu. Widzę, że tak jak i my, macie Państwo odbicie lustrzane. Marzy mi się obejrzenie budowy w tegoroczne wakacje. Jeżeli mogę jeszcze prosić o kilka fotek z budowy, to będę bardzo zobowiązany. Mogę podac mój adres poczty.
 14. A czy są jesze jakies ukryte opłaty /znaczki skarbowe itp/ ?
 15. czy mozna sie dowiedzieć jaka jest cena kamienia? jak z dowozem?
 16. Buduję w odległości około 1,5 km od obwodnicy Trójmiasta, ale nie przezskadza mi lekki szum samochodów. Jestem w końcu z miasta. Gdybym chciał mieszkać w głuchej ciszy napewno bym się tu nie budował. Dużo też zależy od kierunku wiatru: czasami słychac bardziej, a czasami mniej.
 17. Tez kupiłem kostkę, ale układać będę w przyszłym roku. Mam nadzieję, że sam dam radę. Podglądałem jak to robią fachowcy na ulicy.
 18. Mieszkam jeszcze w bloku i od 5 lat mam okna plastykowe. Jedyna konserwacja to ich mycie. Dlatego jestem z nich bardzo zadowolony.
 19. Łóżko piętrowe to wspaniałe spanie dla dzieciaków. Pamiętam, że jak byłem mały też chciałem spać "na górze", a moje dzieci - dzisiaj dorosłe - od momentu jak dostały piętrowe łóżka chętniej układały się do snu. Polecam pietrusy.
 20. Dużo nie zmienialiśmy w projekcie, bo zawsze są to kosztowne sprawy. Zrezygnowaliśmy z pokoju-gabinetu po prawej stronie, gdyż to jest nasza zachodnia strona, a zależało nam na czerwonym słońcu rozjaśniajacym wnętrze. Drobna, kosmetyczna przeróbka jest tez w łazience. Ponadto obniżymy podłogę w garażu o 0,5m , gdyż mamy w tym miejscu na działce spadek terenu. Dodaliśmy też ogród zimowy na południowej elewacji u nas, czyli po prawej stronie. Być może pokusimy się o zmianę kilku ścianek działowych u góry. Jednak zostawiamy to na później. Rozłożyliśmy budowę domu na 3 lata, a zaczynamy na wiosnę. Niektóre rzeczy wychodzą w trakcie budowy. Liczymy też , że może uda się w tym czasie zobaczyć gotowego juz Antaresa, co pomoże nam dokonać innych zmian.
 21. ROMI

  budowa komina

  Czesc! Widzę, ze Ci nikt nie pomógł. Pewnie masz ten komin juz gotowy. Budowałem, a właściwie kończyłem komin od poddasza. Dzisiaj wiem, że nie jest to nic trudnego, ale nie jest też to takie proste. Murowałem wewnątrz budynku zgodnie z projektem. W Twoim wypadku może być to trochę problematyczne. Nie wiem jaki jest stan budynku. To jednak przebicie się przez strop i dach. Oczywiście prostszym rozwiązaniem jest budowa na zewnatrz.
 22. Trudno powiedzieć, że ja go buduję. Wszelkie formalności związane z lekką przeróbka i dostosowaniem do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sprawiły, że dopiero w ten poniedziałek dostałem decyzję i pozwolenie na budowę. Teraz zgłoszenie go nadzoru budowlanego i w przyszłym tygodniu teoretycznie mogę ruszać. oczywiście tego nie zrobię. Nie jestem przecież samobójcą, aby na zimę ruszać z budową domu. Pogodę mamy przecież taką jaką mamy, tzn: nieprzewidywalną. Koncentruję się na szukaniu ekipy budowlanej do stanu surowego. Początkowo chciałem budować sam ze znajomym murarzem ze wsi, ale po przeanalizowaniu wszystki za i przeciw: postanowiłem jednak skorzystać z pomocy młodszych. Cieszę się, że znalazłem bratnią duszę w budowie tego domku. Stawiamy w okolicach Gdańska i chętnie podpatrzę jak to u Was wygląda.
 23. ROMI

  Anna IV/Arex

  Domek bardzo ładny i mieliście tez ładne lato do budowania. My zaczynamy w pzryszłym roku, oby pogoda też dopisała. Niestety nie możemy stawiać domu z dachem wielospadowym, gdyż plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje dachy dwuspadowe.
×
×
 • Utwórz nowe...