Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

DACHOŁAZ

Uczestnik
 • Posty

  23
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O DACHOŁAZ

 • Ranga
  Początkujący
 1. "I ja już nie będę Ciebie przekonywał bo to szczegół . " Ne musisz mnie przekonywać . Dachówkę w łuskę układamy pojedynczo mimo że tak ułożona dachówka tworzy pokrycie podwójne.
 2. Uparcie zostaje przy swoim i twierdzę że karpiówkę układa się pojedynczo w łuskę
 3. Pierwszy raz słyszę o układaniu dwóch rzędów dachówki na jednej łacie przy kryciu w łuskę . Według mojej wiedzy przy kryciu w łuskę układamy dachówkę pojedynczo Zaproponowana przeze mnie karpiówka nawiązuje do tego porównania jako trzecia dachówka ale bez zamków cytat: "To porównaj sobie dachówkę esówkę-holenderkę z d. zakładkową ,która posiada zamki powodujące większą szczelność pokrycia . "
 4. Janie, ztw. łuska . Animus,wręcz odwrotnie
 5. "To porównaj sobie dachówkę esówkę-holenderkę z d. zakładkową ,która posiada zamki powodujące większą szczelność pokrycia . " ułóż karpiówkę pojedynczo na 60*,poczekaj na deszcz i sprawdź czy woda leci do środka ? Przez malutką dziurkę/szczelinę ( szczelność lub szczelinowość ) podczas pięknej zimy potrafi nawiać tyle suchego śniegu że łopatą można zbierać z poddasza.
 6. Animus jaki jest twój zawód wyuczony / wykonywany obecnie ? czy jesteś dekarzem ?
 7. 1. masz jakieś zdjęcia pokazujące etapy wykonywania? 2. czy tak wykonane krycie wstępne daje 101% pewności,można lać wodę wiadrami gdy nie ma dachówki i susza na pokładzie?
 8. Co myślicie o kołnierzach ocieplających które welux dodaje do okien ?
 9. Animus,zastanawiałem się nad tym trochę i przyznam że wbiłeś mi gwoździa bo nie łapie tej technologii
 10. CYTAT(DACHOŁAZ @ 5.08.2010, 06:09 ) * Stforek (Łukasz), jeśli jest możliwość to proszę o więcej zdjęć w trakcie budowy i projekcik (rzut więźby). Na moje przeczucie zapowiada się ciekawa konstrukcja w nieodpowiednich rękach icon_smile.gif Będę zaglądał icon_smile.gif Postaram się wkleić więcej materiału. Proszę napisać jakie ma Pan podstawy do takie właśnie twierdzenia. Proszę podać jakieś widoczne błędy(lub te które pan podejrzewa że się mogą pojawić) tak abym mógł je skonsultować z kierownikiem budowy i kierownikiem ekipy. Chyba że jest to straszenie dla samego straszenia. Niestety nie jestem ekspertem i Pana post oprócz wprowadzenia u mnie niepokoju nic mi nie daje. Nie jest to straszenie. Wklejaj zdjęcia z etapów więźby. Mam tylko przeczucia i nikogo nie oskarżam . Jeśli na podstawie informacji jakie podasz będę miał coś sensownego do napisania to na pewno to napisze
 11. "Wystarczy zdjąć dachówkę w jednym polu pomiędzy krokwiami wsunąć folię na całej jego długości ponacinać przy łatach przybić do krokwi mocno nie naciągając jej" Robiłeś już takie cudo ?
 12. Stforek (Łukasz), jeśli jest możliwość to proszę o więcej zdjęć w trakcie budowy i projekcik (rzut więźby). Na moje przeczucie zapowiada się ciekawa konstrukcja w nieodpowiednich rękach Będę zaglądał
 13. Możesz przybliżyć sprawę ,np. projekt i zdjęcia roboty? Można z tego wyjść na kilka sposobów np. na części krokwi zmniejszyć obholz o 2 cm lub murłatę przyciąć wzdłużnie do wymiaru.
 14. Nie widzę problemów w ociepleniu styropianem i kapitalki tego dachu Na nastepny rok mogłbym się podjąc tej roboty ale warunek lokalizacja niedaleko 58-100 świdnica ,dolny sląsk .
 15. Tam gdzie zakończysz folie to zrobisz lej i postawisz wiadro ?
×