Skocz do zawartości

Denko

Uczestnik
  • Posty

    25
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Denko

  1. Denko

    Agatka z garażem z HB Studio

    Zdjęcia z budowy Agatki z garażem z pracowni HB Studio
  2. u mnie sprawa się sama rozwiązała: zrezygnowaliśmy ze spiżarni w kuchni i w jej miejscu będzie stała kuchenka. Rura idzie do przewodu wentylacyjnego w kominie przez przedpokój. W przedpokoju bedzie podwieszany sufit także rury w ogóle nie widać. Wyjście rury do kuchni widać na zdjęciu:
  3. do dziś mieliśmy podjąć decyzję w sprawie tynków i nie możemy się zdecydować. Pytałem wiele osób i opinie są pół na pół. To prawda, że przy ściankach działowych z karton-gipsu jest problem z montażem ciężkich rzeczy na ścianie... ale jeżeli ścianka jest zrobiona z pustaka, a płyta ją tylko pokrywa to w zasadzie nie ma problemu - kołek rozporowy dochodzi do belitu. W obecnym mieszkaniu mam tynki tradycyjne - i ogólnie są ok (poza kilkoma przebarwieniami i nierównościami na rogach - ale to już wina kiepskich wykonawców). W pracy mam tynki suche i często niedelikatnie traktuje je biurowym krzesłem na kółkach - spisują się bardzo dobrze Oglądałem też pare domów i mieszkań z obiema metodami. Na pierwszy rzut oka k-g wyglądają lepiej ale były to nowe nieruchomości (do 2 lat) więc były bardzo mało "zużyte". Pęknięć na łączeniach tez nie widać, ale nie wiadomo jak to będzie za 10 lat... podobno przy podłodze trzeba zostawić 1 cm przerwy i pęknięć nie będzie... agata_i_sebastian - kierownik już mnie przekonał do k-g ale po waszym post'cie już nie jestem jestem pewien... mam teraz niezły zgryz... chyba trzeba będzie rzucić monetą...
  4. Mam pytanie: jakie są Wasze opinie i doświadczenia dotyczące tynków wewnętrznych. Proszę o porównanie dwóch metod: -tradycyjnej (mokrej), -suchej (płyty karton-gips). Kierownik budowy namawia mnie na metodę suchą (szybsza metoda, gładka powierzchnia, później łatwiejsze jest malowanie). Ja też się ku niej skłaniam, bo zależy nam na szybkim wprowadzeniu się... jakie jest wasze zdanie?
  5. Widzę, że okres zimowy w pełni i mało zdjęć przybywa na forum... także ja nadrabiam straty: oto zdjęcia z grudnia i początku tego roku. Polecam pójść za radą członków forum i jeżeli ściankę kolankową podnosicie o więcej niż jeden pustak to wydłużcie dach. Ja sprawy nie dopilnowałem i zabieg podwyższenia ścianki jest widoczny w bryle budynku. Nie wygląda to źle, ale przyznaję, że mogłoby wyglądać lepiej. Specjaliści budowlańcy mówią, że po dodaniu rynien i zrobieniu elewacji efekt podwyższenia już nie będzie widoczny, ale o tym to się przekonam na wiosnę Kilka zdjęć z góry (łazienka i wyjście na balkon): Aha, no i z serii "obrońca posesji" Pozdrawiam!
  6. carmen - rozumiem, że mail odnośnie zwiedzania Agatki to od Was... co do terminu Waszej wizyty umówimy się już poprzez pocztę. Mam nadzieje, że będziecie już oglądać nasz dom z dachem (prace dekarskie trochę nam się opóźniły). Pozdrawiam!
  7. material standardowy: beton komórkowy 24 cm. Materiał z PPMB Niemce S.A.
  8. Dokładnie tak samo myślałem. Ale sąsiad, który przerabia tą samą procedurę też potwierdza wersję mojego speca od budowy oczyszczalni: był w starostwie z projektem z zamiarem zgłoszenia, a urzędnika powiedziała mu że łatwiej zrobić zmianę projektu, bo właśnie wtedy wypełnia się tylko jeden druczek. Z tego co mówił przy zgłoszeniu musiałby najpierw robić coś w stylu odwołania szamba… nieważne.. konsensus jest jeden: nie ma problemu ze zmianą szamba na oczyszczalnie; wrysowujesz oczyszczalnie w mapę do celów projektowych i z tym idziesz do starostwa, a tam urzędnicy już powiedzą co robić.
  9. ...wcześniej źle wam podpowiedziałem. Projektant który mi "wrysowuje" oczyszczalnie powiedział, że zamiast zgłoszenia budowy w starostwie powiatowym znacznie lepiej wystąpić o zmianę w pierwotnym projekcie (zamiast szamba projektowana oczyszczalnia). Podobno procedura dużo łatwiejsza. Na dniach mam dostać projekt i ide do starostwa... Pozdrawiam! PS: Co się stało z tą pogodą!?! Wiem, że to już listopad, ale nie mogłoby jeszcze z tydzień, dwa być ciepło i słonecznie... chłopaki budowlańcy mocno zwolnili...
  10. Z naszą ekipą jesteśmy umówieni na stan surowy otwarty (z dachem) na 150 tys. zł i z tego co mówi kierownik to się wyrobimy. Co do stanu pod klucz to tu wiele zależy od materiałów wykończeniowych. Nas Agatka z wykończonym całym dołem (góra surowa) ma wynieść max 310 tys. zł. Kierownikiem ekipy jest znajomy więc liczy trochę taniej, z drugiej jednak strony prowadzi budowę kompleksowo i wszystko jest na jego głowie: obydwoje z żoną pracujemy i nie mamy czasu zajmować się na bieżąco budową (praktycznie doglądamy postępy tylko w weekendy). Aha, stan surowy nie obejmuje mediów. A oto nasza Agatka na obecnym etapie: Pozdrawiam budowniczych!
  11. Fundamenty oczywiście ocieplaliśmy i zabezpieczaliśmy. Ławy były gruntowane i obłożone papą, bloczki fundamentowe po ułożeniu również zabezpieczone; fundamenty zostały ocieplone wodoodpornym styropianem Auqa-Styr, a na to poszła widoczna na zdjęciu mata, więc poza nią z izolacji nic nie widać. Co do ceny stanu zero to musze zapytać znajomego, który jest moim kierownikiem budowy. Puściłem mu dużą transzę, na którą składało się oprócz fundamentów wiele elementów, a rozpiskę którą mi robił gdzieś mi wcięło?
  12. A oto nasza Agatka… zaczęliśmy we wrześniu, ale dwa tygodnie ciągłego deszczu mocno nas przyhamowało. Na szczęście słoneczny październik pozwolił na nadrabianie strat - od przyszłego tygodnia zaczynamy ściany nośne. Zdjęcia z realizacji stanu "zero": http://denko.fotosik.pl/albumy/521223.html
  13. Witam! Jestem w podobnej sytuacji. Zgodnie z art. 29 ust. 1 pkt 3 ustawy Prawo budowlane budowa indywidualnych przydomowych oczyszczalni ścieków o wydajności do 7,50 m3 na dobę nie wymaga pozwolenia na budowę; jednak zgodnie z art. 30 ust. 1 tej ustawy trzeba zgłosić budowę do Starostwa Powiatowego. W przypadku oczyszczalni przydomowych wydajność 7,5 m zazwyczaj nie jest przekraczana. Z tego co się dowiadywałem przy zawiadomieniu trzeba będzie załączyć potwierdzenie prawa dysponowania nieruchomością, projekt instalacji, mapkę geodezyjną oraz oświadczenie sąsiada o braku sprzeciwu wobec budowy. Jeśli w przeciągu 30 dni urząd nie zgłosi sprzeciwu w formie decyzji, można rozpocząć budowę.
  14. Super! Tylko pozazdrościć... my planujemy rozpoczecie budowy Agatki (fundamenty) we wrześniu, także jak dobrze pójdzie to przed zimą powinniśmy zdążyć z dachem. Teraz kończymy przyłącza mediów i ogrodzenie działki. Mam pytanie do madzia.blue: czy podnosiliście ściankę kolanową w stosunku do założeń projektu czy pozostała bez zmian? Kolejne pytanie do wszystkich wybudowanych agatkowiczów: czy ktoś próbuje wstawić kocioł na paliwo stałe? Chciałbym grzać pelletem ale boje się, że do małej agatkowej kotłowni taki piec się nie zmieści... Pozdrawiam!
  15. Wielkie dzięki KURI1010 za możliwość obejrzenia Agatki. Domek super! Gratuluje wykonania (ekipy) oraz pomysłów w zmianie projektu. Możliwe, że jeszcze kiedyś podjade do Was zobaczyć jak wyglada wykończona Agatkla.... Wszystkim polecam oglądanie domów "na żywo" - bardzo dużo to daje... Jeszcze raz wielkie dzięki! Pozdrawiam
  16. Witam wszystkich Budowniczych Agatki! Rozpoczęcie budowy naszej Agatki planujemy na wrzesień bieżącego roku – wersja z garażem. Teraz czekamy na pozwolenie na budowę, później procedura kredytowa w banku. Tak jak większość zastanawiamy się nad paroma zmianami w pierwotnym projekcie: podwyższenie ścianki kolankowej (tu nie chcemy przesadzić żeby nie zaburzyć fajnej bryły domu) oraz powiększenie chociaż o drobinę kotłowni. Mam pytanie/prośbę do Kuri1010. Czy byłaby możliwość obejrzenia Waszej Agatki? Również budujemy się pod Lublinem (gmina Głusk). Jeżeli możemy się jakoś umówić to proszę o kontakt na maila: mblonka@wp.pl Z góry dzięki! Pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...