Skocz do zawartości

chrobry

Uczestnik
  • Posty

    20
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez chrobry

  1. Cytat



    u mnie jakieś postępy sąicon_smile.gif) konstrukcja dachu zrobiona

    jakie długie wypusty robiliście dla dachu w Waszych altankach
    czt 30cm wystarczy? bo jeszcze nie przycinałem końcówek a zapas mam mały jeszcze



    Czy zamiast tych blach nie lepiej było dać gwoździa od góry ? Wydaje mi się, że takie blaszki troche szpecą całkiem ładną konstrukcje ?
  2. Cytat

    Witam kolejna litania pytań:
    mam pytanie czy deski podbitkowe malujemy z obu stron jak dajemy gont?
    jaki podkład dać pod gont?
    jaki kupić gont w relacjach dabra jakość za rozsądną cene - podoba mi się gont heksagonalny:))



    Deski podbitokowe malowałem raz, z obu stron penetrinem, potem od strony widocznej dwa razy na kolor. Pod gont dałem zwykłą pape. Gont kupiłem w cenie 20zl/m2, szukałem takiego co by miał ok. połowe powierzchni z klejem bo te co mają jakiś mały paseczek kleju jakoś do mnie nie przemawiają. Na samym szczycie dałem koło wycięte z papy termozgrzewalnej.

    Cytat

    Nie pomogę, bo gont bitumiczny to całkiem nie moja bajka.

    Przytrafiło mi się zaś w dniu dzisiejszym coś, o czym chciałbym napisać.
    Otóż, odwiedziłem pewnego, zachwyconego altanami krytymi strzechą, inwestora.
    Znalazł był on "firmę" która ponoć składa się z samych górali.
    Firma ta zgodziła się wybudować mu altanę i pokryć ją strzechą.

    Rzecz miała miejsce w marcu, a ja byłem efekt tej umowy oglądać dzisiaj.
    Efekt to za dużo powiedziane, bo konstrukcja... sami zobaczcie, a dach rozgrzebany i w połowie wykonawcom brakło konceptu jak dalej robić, więc zwinęli się kilka dni temu i znikli, oczywiście z dużą kasą, bo przecież prawie skończyli!!!

    Na moje oko, to całość jest do rozbiórki, bo ja nie mógłbym patrzeć co dzień od nowa na podobnie okaleczoną altanę,
    a o bezpieczeństwie zasiadania pod tym dachem już nawet nie wspomnę.....



    Dlatego większość z nas buduje sama icon_smile.gif
  3. Szukam inspiracji do wykonania zabudowy boków mojej altanki. Wstępny pomysł to deska "półbal". Jednak jest tu pewien problem bo taka deska z drugiej strony nie wygląda najlepiej. Dodatkowo odstępy od słupa do słupa u mnie to jakieś 180cm więc może to być też za wiotkie jak mi się wydaje. A jak by zrobić z jednej, zewnętrznej strony półbal a od środka altany deska podbitkowa i to na jakimś stelarzu ?
    Druga sprawa czy taką zabudowę boków wykonać od samej podłogi czy zostawić jakieś 10cm prześwitu ?
  4. Cytat

    Witam. mam zainstalowany w domu alarm i wszystko działa fajnie problem polega na tym że alarm nie ma powiadomienia na telefon. moje pytanie brzmi czy jest w sprzedaży jakiś moduł zewnętrzny zasilany napięciem 12V (takie wyjscie ma alarm na syrenę i sygnalizator swietlny) który po załączeniu sie alarmu wybierałby wprowadzony numer telefonu i na niego dzwonił. Moduł ten chciałbym podpiąć pod wejscie rj11 w gniazdku telefonicznym. Jeżeli istnieje taki oduł to prosze o podpowiedz gdzie mogę go kupić lub chociaż jak dokłądnie się on nazywa gdyż szukałem już w google i na alegro ale bez nazwy urządzenia ciężko coś wyszukać.




    Ja własnym sposobem dorobiłem do istniejącego alarmu powiadomienie GSM. Proste ale skuteczne i nie zjada zadnych impulsów. Koszt funkcjonowania to ok 10zl/na rok - mozna przezyc icon_smile.gif
    Jezeli Cie to interesuje opisze co i jak.
  5. Cytat

    Przy tej szerokości ścian fundamentowych praktycznie nie ma możliwości postawienia ściany trójwarstwowej nad ziemią. Warstwę konstrukcyjną ściany można przesunąć od osi fundamentu max. 5 cm a oparcie dla warstwy elewacyjnej musi mieć, co najmniej 7 cm. W efekcie grubość ocieplenia może wynosić max. 4 - 5 cm, co jest rozwiązaniem bez sensu.



    Proszę mnie porawić jeżeli źle rozumuje.

    Odsunięcie od osi fundamentu o 5 cm oraz oparcie ściany osłonowej na 7cm to pozostawia 12 cm. Czy całej pozostałej przestrzeni nie moge wykorzystać na ocieplenie styropianem ?

    Z góry dzięki za odp.
  6. Cytat

    Witam
    Zapewne chodzi Ci o konieczność wykonania sieci wodociągowej , Odległość 150 m jest powiem nie mała. U nas w małopolsce za 1 m wykonania sieci ( materiał z robocizną ) biorą ok, 100 zł ( cena z tego roku) Sugeruję abyś w wodociągach zapytał o możliwość refinansowania przez nich wykonania sieci . W moim mieście wodociągi to stosuja.
    Dostajesz wówczas od nich materiał i ludzi którzy sieć wykonają , do ciebie należy jedynie finansowanie koparki która wykona roboty ziemne. Zapytaj - może tak jest i u was.
    POZDRAWIAM icon_smile.gif



    Podstawowa sprawa to sprawdzić na mapie geodezyjnej jak leci nitka. Nie ma sie co sugerować odległością hydrantu bo może być bliżej. Koszt 100zl za metr obowiązuje nacześciej przy niewielkich odległościach ew. w trudnym terenie. Poszukaj jest napewno w okolicy kilka firm co się tym zajmują warto sie potargować. Ja mam podobną odległość i powiedzieli mi 30zl bez materialu. Material tani wiec duzo wiecej nie bedzie. Pozdrawiam
  7. Cytat

    Prośba o poradę.

    Ściana zewnętrzna nośna z ceramiki + ocieplenie.
    Jak grubą wybrać ścianę nośną. Czy wystarczy 19cm jak z SILKI czy musi być 24cm lub więcej???
    Czy jest różnica jezeli zastosujemy ceamikę tradycyjną vs "ciepłą"

    icon_eek.gif



    Ja mam w planie stawianie sciany 3 warstwowej
    MAX 19cm + 2x6cm styropian + MAX połówka 9cm.
    Narazie nie spotkałem sie z negatywną opinią.
    Ciekaw jestem co inni na ten temat sądzą ?

    Pozdrawiam
  8. Cytat

    dwa maxy dają jeden porotherm, ale dwa maxy kosztują drożej niż jeden porotherm.
    Jeśli porotherm to jakiej firmy?
    Brenner, Lejer czy Wienerberger?



    Ja natomiast wybieram maxa. Ktos gdzies fajnie napisał, ze pustak spełnia rolę nośną ściany wiec co za róznica ? Byle tanio i prosto. Stawiam sciane 3 wartstwową max 19 + 12-15 styro + 9 max. Murarz powiedzial mi za robocizne sciany 2 warstwowej 60zl a 3W 45zl za m2. Oczywiscie materialy drozsze przy 3W. Ogolnie jednak wyjdzie niewiele wiecej dla 3W a to zawsze 3W icon_smile.gif
×
×
  • Utwórz nowe...