Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Wawik

Uczestnik
  • Posty

    2
  • Dołączył

  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Wawik

  • Ranga
    Początkujący
  1. Jednakże linie prostokątu ABCD pokrywaja się dokładnie z granicami nowowydzielonej działki. Decyzja dotyczy dokładnie tego samego terenu i gmina jest niechętna wydawaniu kolejnej decyzji. Poza tym gmina wydała pismo obecnemu włacicielowi, gdzie potwierdza wydzielenie nowej działki podając w nim, że jest ona przeznaczona pod budownictwo jednorodzinne. Czy jest jakiś przepis mówiący o utracie ważności takiej decyzji w przypadku podziału działki? W ustawie o planowaniu przestrzennym jest tylko tyle: Art. 65. 1. Organ, który wydał decyzję o warunkach zabudowy albo decyzję o ustaleniu lokalizacji celu publicznego, stwierdza jej wygaśnięcie, jeżeli: 1) inny wnioskodawca uzyskał pozwolenie na budowę; 2) dla tego terenu uchwalono plan miejscowy, którego ustalenia są inne niż w wydanej decyzji. Pozdrawiam, M.
  2. Witam. Obecny włąściciel dużej działki ma decyzję o warunkach zabudowy wydaną na część swojej działki (numer działki: xxx/x). W załączniku na mapie w ramach działki xxx/x jest oznaczony prostokąt ABCD, którego dotyczy owa dezycja. Decyzja została wydana w listopadzie 2007. W styczniu 2008 dokonano podziału tej działki i prostokąt ABCD stał się teraz działką yyy/y. Mam zamiar przepisać te warunki na mnie i kupić tą działkę yyy/y. Czy ta decyzja będzie nadal ważna dla działki yyy/y? Pozdrawiam, M.
×