Skocz do zawartości

Olleo

Uczestnik
  • Posty

    65
  • Dołączył

  • Ostatnio

  • Dni najlepszy

    1

Posty napisane przez Olleo

  1. Cytat

    Szanowny Panie,

    Proponuję zastosowanie Bejcy do drewna VIDARON http://www.vidaron.pl/pages/942 dostępnej w szerokiej gamie kolorów, wśród których znajdzie Pan również ciemne odcienie (np. Orzech amerykański lub Palisander indyjski). Zawarta w bejcy formuła znacznie ułatwia aplikację wyrobu. Do stworzenia powierzchni wykazującej wysoką odporność na ścieranie, polecam wykorzystanie Lakieru Bezpodkładowego VIDARON http://www.vidaron.pl/pages/118 Dzięki nowoczesnej technologii, lakier umożliwia uzyskanie powłok odpornych na ścieranie, zarysowanie i uszkodzenia mechaniczne. Powinien więc być dobrym rozwiązaniem do opisywanego przez Pana zastosowania. Przydatne wskazówki na temat aplikacji bejcy i lakieru VIDARON znajdzie Pan na stronie internetowej http://www.vidaron.pl/


    To nie jest bejca, tylko jakis wyjatkowo rzadki olej do drewna, ktory ledwo co wnika w drewno i delikatnie tylko przyciemnia. Bejca sie tak nie zachowuje. Nie wiem, co mam teraz z tym badziewiem zrobic - szlifowac, czy probowac lakierowac lakierem (PU), ktorym mialem zamiar robic. Nie wiem, czy bedzie sie tego trzymal, bo oczywiscie kuzwa na Waszej stronie brak takiej informacji. I nie, nie bede kupowal Waszego lakieru bezpodkladowego Vidaron, bo lakier juz mam.
  2. Cytat

    Należy usunąć warstwę ocynku w miejscu planowanego szwu ,z marginesem ok 10mm.
    Zapobiegnie to zanieczyszczeniu samej spoiny,oraz ułatwi-umożliwi samo spawanie.


    Czy ktos widzial gdzies systemowe obejmy roznych rozmiarow? Cos takiego, jak to:






    Tutaj system tylko pod jeden wymiar - 35x35mm. Koszt kompletu 30 zl (4 obejmy) + slupek 51x51x2400mm 140zl. "ocynk ogniowy, czyszczenie fosforowe, powłokę epoksydową oraz lakier proszkowy.", 20 lat gwarancji przed korozja.

    Znalazlem 1 (slownie: jedna) taka oferte w znanych mi internetach. Niestety rygli poziomych pod sztachety nie sprzedaja.

    Interesuja mnie tez slupki z nawierconymi juz przed cynkowaniem i lakierowaniem otworami montazowymi pod uchwyty dowolne, np. zwykle stalowe katowniki.
  3. Cytat

    Jakbym mój płot widział.
    1. Ja spawałem wąsy (płaskownik) do słupków i potem profil przykręcałem do wąsa pojedynczymi śrubami M8.


    masz ocynkowane slupki? nie wiem, jak wyglada kwestia spawania ocynkowanej blachy
    Cytat

    2. Jakie to ma znaczenie? Przecież nie będziesz robił zapory przeciwczołgowej! Wystarczy więc takie, żeby Ci pijany sasiad nie zawalił płotu.


    nie mam doswiadczenia i nie wiem, jaka grubosc scianki potrzebna, zeby 2m przeslo ze sztachetami jej nie wygielo, albo wiatr napierajacy na taki "zagiel" nie polozyl.
  4. Cześć,

    Chcę wykonać ogrodzenie, jak na załączonym obrazku.


    Efekt końcowy ma wyglądać mniej więcej tak:


    więc sztachety muszą być kręcone do stalowych profili (rygli). Potrzebuję rozwiązać parę kwestii technologicznych:
    - sposób montażu rygli do stalowych słupków
    - wybrać słupki - jaka grubość ścianki i jaki przekrój? Cynkowane? Malowane?
    - jaki przekrój, grubość itd. słupków pod furtki (standardowa + do śmietnika)?
    - lać fundament pod bramę przesuwną od razu, czy zostawić to na później ekipie?

    DSC01446.jpg

  5. Cytat

    skoro trzyma - to klej, co tu się zastanawiać, oblepisz to płytkami?
    a jak ogarniesz tą konstrukcję, bo to mnie ciekawi?


    Jeszcze nie podjalem tematu, napisze, jak bede mial czas pomyslec.

    Cytat

    Dla świętego spokoju zwiesiłbym te półki na prętach metalowych (bloczek nawiercony "centrycznie", nawiercenie w ścianie, w środek pręt) i "wzmocnił" tym klejem.

    A musisz mieć te półki - no chyba, że nie lubisz tej osoby, która będzie to sprzątać icon_cool.gif



    A gdzie stawiac wszystkie kosmetyki, szczoteczki cyfrowe i analogowe, mydla, golarki, szampony itd. itp. w trakcie, przed i po uzytkowaniu? Nie wszystko sie chowa zawsze do szafeczki (ktora nota bene tez musze wykonac w tej technologii, bo zonie sie nie podobaja kupne) i nie wszystko sie tez zmiesci na umywalce, czy wannie podczas uzywania.

    Obecnie mam taka szafeczke (wlasnej roboty) i poleczke w mieszkaniu:



    Cytat

    Ps. Dla jasności, to takie połączenie "kołkowe" jak w meblach (tyle, że kołek metalowy).


    Tego nie skumalem... Jakie polaczenie kolkowe w meblach??
  6. Cytat

    Długość bloczka to 600mm - długość półki 600mm.
    Myślałem że chodzi o konstrukcję opisaną/pokazaną w #22


    Konstrukcje ogarne ;)

    Chodzi o poleczki i szafeczki (z takich samych bloczkow na 13-14cm glebokich), a im dluzsze, tym wieksza powierzchnia klejenia. Od paru dni na przykladowej takiej 60cm dlugiej lezy sobie 40-42kg i nic sie nie dzieje, wiec wytrzymalosc lepiej, niz "spoko", ale nie wiem, jak sie bedzie zachowywac ten klej PU za 5-10 lat.
  7. Pan Tomasz z Solbetu zapomnial o temacie, a ja jestem bardzo ciekaw, na ile Solbet daje gwarancje zachowania wlasciwosci w czasie?

    Jakies kotwienie dla swietego spokoju do tych polek tez bym dal, ale jakie najlepiej - laczniki metalowe do scian typu LP30, czy moze lepiej na wylot przez polke kolkiem do sciany?
  8. Cytat

    jak widać po twoim doświadczeniu nie wytrzymałość BK jest najważniejsza tylko materiały do którego kleisz. wiadomo że jeśli chodzi wytrzymałość BK jako półki to im grubszy tym mocniejszy. ale widzę że ty chcesz zrobić 6cm więc trzymaj się tego i pomyśl tylko jak go wzmocnić. ja otrzymując takie wnioski z doświadczenia, stosował bym kołki montażowe, kątowniki i płaskowniki bez żadnego zawachania. przecież i tak przykryjesz je warstwą kleju/glazury



    Stosowalibyscie dodatkowe kotwienie, jesli ten klej tak trzyma?

    http://www.youtube.com/watch?v=wMhDqkINp8Y

    Kuzyna (ok. 80kg) utrzymala polka przyklejona do slabego betonu (baza to piasek 0-2mm) bez problemu - pode mna (w ubraniu ok. 115kg) trzymala, poki nie nacisnalem mocniej. Puscil glownie beton (na 2/3 dlugosci bloczka - te 1/3 kleju juz utrzymac dalej nie mogla).

    A tutaj polka przyklejona do zagruntowanego tynku cem-wap:


    bloczek betonowy, kawalek plyty betonowej, cegla, 2 pojemniki po niecale 5l plynu, razem jakies 40kg.
  9. Cytat

    grubość kleju miedzy bloczkami na ścianie pionowej powinna wystarczyć do zachowania elastyczności podczas tych ruchów. a nie możesz postawić ścianki nie na wylewce?


    a na czym innym mialbym posadowic scianke?

    Cytat

    nie rozumiem w czym masz problem z wykonaniem takiej półki wnękowej?



    teraz glownie chodzi o wytrzymalosc BK.
  10. jeszcze raz prosze o odpowiedz na pytania z postu https://forum.budujemydom.pl/index.php?s=&a...st&p=387005

    zrobilem maly test z pianka PU do klejenia styroduru i bloczkami betonowymi.

    BK do BK przy probie oderwania bardzo latwo odlazi razem z warstwa BK. BK do tynku cem-wap odlazi z cieniutka warstwa tynku (to tynk lekki, wiec niezbyt mocny).

    Jak zwykle puszcza najslabszy element, wiec raczej do klejenia polek do sciany bez kotwienia sie to nie nadaje. Zreszta to samo bedzie sie dziac z plytami budowlanymi z XPS.
  11. Zasięgnąłem języka w doradztwie technicznym ceresita i nie polecają do powierzchni pionowych swojego produktu - jedynie na powierzchnie poziome przy klejeniu ścianek działowych.

    Obdzwoniłem wszystkie hurtownie we Wrocławiu ze strony www.solbet.pl i oczywiście w żadnej nie słyszano o Solbet Smart i żadna nie może mi ściągnąc ilości detalicznej. Klej zamówiłem na próbę przez allegro, ale bloczki będę musiał użyć zwyczajne BK, co tam mi się uda dostać w markecie.
  12. Cytat

    O cenę najlepiej pytać w firmach handlowych.

    Płytki 6cm wystarczą.


    Dziekuje za dotychczasowe odpowiedzi. Nie bede naciskal z pytaniami o konkurencje icon_smile.gif

    Po przemysleniu w swiatyni dumania mam kolejne dwa pytania:

    1. czy to rozsadne tak kleic czolo plyt do pionowej sciany, jesli scianka z BK spoczywa na wylewce plywajacej, ktora mimo wszystko minimalnie pracuje?

    2. wszystko latwo wyglada, jesli kleimy tylko do czola, albo jedno na drugie, a jak mamy do wykonania poleczke w istniejacej takiej wnece?


    Rozumiem, ze dokladnosc wymiarowa jest dlatego tak istotna, ze spoina z kleju poliuretanowego jest bardzo cienka - taka tez pewnie musi byc i w tym wypadku, wiec nie mozemy zostawic luzu miedzy bocznymi sciankami polki, a wneka, czyli klej z tej powierzchni sie po prostu wycisnie przy wsuwaniu polki. Czy wobec tego mam kleic tylko tyl polki do sciany rownoleglej?

    Jak zwykle to bywa, w instrukcjach technicznych brak jest nietypowych detali.
  13. Cytat

    Płyta meblowa, OSB, blat drewniany. Zależy, jakie ma być wykończenie.

    Taka ścianka wystarczy, tylko, czy nie szkoda przestrzeni?

    Kątowniki mogą być o szerokości półki około 5cm.

    Pozdrawiam
    Tomasz Rybarczyk



    No ale mam wowczas kantowke, albo katownik na wierzchu, a zona raczej tego nie odbierze ;)

    Czy cena na stronie www.solbet.pl, czyli jakies 30zl/m2 plytki 6cm, to aktualna cena?

    Z tego, co widzialem, to np. H+H robi plytki w tym samym wymiarze i gestosci (600), a cena jest bodajze 2x nizsza. Termalica ma bloczki 5 i 7,5cm grube, tez 600tki. Pytanie, czy to jest materialowo i wytrzymalosciowo to samo i moga sie roznic ewentualnie tylko dokladnoscia wymiarowa?

    Przypomne sie jeszcze z pytaniem o polki przy scianie na kosmetyki etc. - jakies 12-14cm glebokie. Czy grubosc 6cm wystarczy, klejone tylko od czola do sciany?
  14. Cytat

    Jeśli nie będzie się na niego stawać, to można to skleić wszystko z płytek 6cm. Po prostu za pomocą kleju poliuretanowego w areozolu SOLBET Smart. Można to później powierzchnię glazurą. Jeśli jednak jest prawdopodobieństwo, że ktoś będzie wchodził górę, to proponuję dla bezpieczeństwa dać płytę - blat, natomiast ściankę skleić z płytek z betonu komórkowego.



    Jaka plyte ma Pan na mysli? Ewentualnie moznaby zrobic to tak:


    Pytanie, jaka jest cena za m2 systemowej plyty 6cm?

    p.s. na poleczki wzdluz scian o glebokosci 12-14cm wystarczy plytka 6cm gruba?
  15. Cytat

    masz pewnie na myśli cienkowarstwową sypką zaprawę do BK.


    Nie, nie. Chodzi mi o ten klej poliuretanowy.
    Cytat

    czytaj dokładnie wcześniejsze posty, było już o tym.
    z systemu ma gestośc 600, taki zwykły 400-500 (kg/m3)


    Czyli rozumiem, ze ten z solbetu jest po prostu wytrzymalszy, kumam.
    Cytat

    http://www.youtube.com/watch?v=1HTgZST_d0w tu masz przedstawione jak to wygląda. Pytasz jak, czy raczej czym kotwić?


    To widzialem. Pytam i jak i czym kotwic - na filmie jest kotwienie pionowych scianek, a my tutaj mamy pozioma polke zakotwic do pionowej sciany - przeciez nie ta blaszka.
  16. Cytat

    beton komórkowy z systemu od zwykłego różni się gestością betonu, odchyleniami wymiarowymi (z systemu już równiejszy) i rozmiarami płyt. klej który jest w ofercie jak i bloczki są elementami systemu i wiadomo za tym idzie też cena. zastosowanie zwykłych bloczków oraz ogólnie dostępnego kleju poliuretanowego w tubach będzie dobrym alternatywnym rozwiązaniem. na youtube jest filmik odnośnie stawianie ścian, pólek w tym systemie. na czas schnięcia kleju elementy wiszące muszą być podparte.


    Myslalem o zwyklym BK i kleju z systemu. Jak bardzo gestoscia sie rozni? Jest twardszy, czy wrecz przeciwnie?

    Cytat

    odnośnie zbudowy nad pralką nie wiadomo jak zachowa się miejsce klejone do czoła. z założeń systemu wystarczy kleić ale jakaś kotwa napewno nie zawadzi.


    Pytanie, jak to kotwic? Mowimy o plytach powiedzmy 5-6cm grubych.
×
×
  • Utwórz nowe...