Skocz do zawartości

barracuda

Uczestnik
 • Posty

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

barracuda's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

 1. Cholera, znowu Brzeczkowski!!! Niech ktoś zablokuje w końcu jego IP!
 2. Człowieku, naucz się najpierw pisać i składać poprawnie zdania zanim coś odpowiesz, bo trudno stwierdzić o co Ci chodzi.
 3. No dobra ale to i tak nie zmienia faktu, że i w jednym jak i w drugim wypadku tynk jest potrzebny, więc to akurat nie może być argumentem jeśli chodzi o koszty budowy. A to, że ktoś otynkował dom po 10 latach od założenia styropianu nie świadczy o tym, że można tak postępować.
 4. Po pierwsze to załóż sobie własny wątek, a nie dodajesz jakieś swoje kwestie w moim. A po drugie to po co chcesz dawać taki pustak skoro masz zamiar ocieplać ścianę??
 5. A co, do ściany dwuwarstwowej nie potrzeba tynku i farby?? Tu jest właśnie jeszcze większy problem, bo dom ocieplony styropianem nie może długo stać bez tynku, a taki zbudowany z trzech warstw może nie być w ogóle tynkowany.
 6. Po rozmowie z murarzem wychodzi, że robocizna budowy ściany trójwarstwowej jest porównywalna ze ścianą dwuwarstwową. Wynika z tego, że ogólna różnica w kosztach to dodatkowa zewnętrzna warstwa, czyli w przypadku pustaka ceramicznego jakieś 4-5tys więcej. Myślę, że to już jest warte rozpatrzenia.
 7. No tak, jeśli chodzi o koszty to wiadomo, że pustak + styropian jest najtańszym rozwiązaniem ale wiadomo tez, że ściana trójwarstwowa ma swoje plusy. I stąd moje pytanie, czy warto np dać 10tys więcej za ścianę trójwarstwową? 10tys więcej to takie moje wstępne wyliczenia ale słyszałem opinie, że przy ścianie dwuwarstwowej też jest dużo innego rodzaju prac i ten koszt może stać się w końcowej fazie porównywalny dla obu ścian.
 8. To akurat trochę błędne rozumowanie, bo nie wydaje mi żeby ktoś kto dotąd się nie mył zaczął to robić po zainstalowaniu bidetu!
 9. Proszę o informację o kosztach budowy ścian oraz jaką technologie najlepiej wybrać w obecnych czasach. Moje pytanie dotyczy rodzaju ścian. Budować w technologii ścian dwuwarstwowych (porotherm 25cm + styropian) czy ścianę trójwarstwową (porotherm 24cm + wełna 10cm + ścianka zewnętrzna porotherm 11cm). Jakie są różnice w kosztach budowy tych dwóch rodzajów ścian? Na którą się zdecydować?
×
×
 • Utwórz nowe...