Skocz do zawartości

tomuch

Uczestnik
  • Posty

    24
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez tomuch

  1. Czy może ktoś wstawić zdjęcia schodów, ale w takiej wersji gdzie ze spocznika wchodzi się do pomieszczenia nad garażem? Jakie zmiany zrobiliście podczas budowy, żeby zrobić takie schody? Bardzo mi się podoba takie rozwiązanie. Będę wdzięczny za podpowiedzi.
  2. To czym się różni http://allegro.pl/dysperbit-dn-20-kg-masa-...4519592511.html od http://allegro.pl/dysperbit-masa-asfaltowo...4530612226.html
  3. Hej, Czym izolowaliście pionowo fundamenty? Czy był to dysperbit czy coś innego? Na Allegro można znaleźć kilka gatunków dysperbitu. Czym to wszystko się różni?
  4. [quote name='bajbaga' date='8.07.2014, 12:03 ' post='430975'] Fundament schodów. Na jakim etapie się go robi? Czy od razu przy robieniu ław fundamentowych czy później? Dlaczego nie jest równolegle do ściany tylko bardziej z ukosa?
  5. Jeszcze nie ale to żaden problem. Lepiej odpowiedz proszę na moje w/w pytanie
  6. Właśnie zacząłem "przygodę" z budową Agatki z garażem dwustanowiskowym. Na razie mam zdjęty humus, wytyczony budynek i zrobione zbrojenia. Czekam teraz na właściwą pogodę aby można było kopać dół pod ławę. Mam jednak pewną niewiadomą. Otóż na rzucie fundamentów, w miejscu gdzie mają zaczynać się schody w środku jest taki prostokąt (w załączniku zaznaczone na czerwono). Czy możecie napisać co to jest?
  7. Co do pierwszego zdania, to się z Tobą nie zgodzę. Stosuje się takie rozwiązania. Z tym skażeniem wody to masz zupełną rację. Absolutnie popieram. W tej skrzynce zostawić na zimę wodomierz czy go zdjąć przed zimą i założyć na wiosnę?
  8. To zrozumiałe że gdy wykonasz nawiertkę musisz mieć wodomierz. Woda jest mi potrzebna od razu. Czy mieliście taką skrzynkę u siebie? Jak to wygląda?
  9. Co to za pompka? Z tym ociepleniem to dobry pomysł.
  10. Witam, W końcu zaczynam budowę Agatki Od razu pierwsze wątpliwości Chodzi o podłączenie wody. W tym roku zrobię tylko fundamenty i podłączenie wody. Wiadomo że robi się wwiertkę w rurociąg główny, ciągnie się rurę pod ławą fundamentową i wypuszcza w miejscu gdzie ma być w przyszłości docelowo zamontowany wodomierz. Tylko co w przypadku kiedy muszę tą końcówkę zostawić na zimę? Słyszałem o zasuwach montowanych na odcinku wodomierz - rurociąg główny. Czy macie coś takiego u siebie?
  11. Dziękuję za odpowiedź. Muszę przyznać, że Wasza Agatka zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. Bardzo ładny domek Wam wyszedł. Super kolory. Będzie więcej zdjęć ze środka?
  12. Popieram katasiak w zupełności. Swoją drogą czy możesz rozpisać mniej więcej co ile Was kosztowało?
  13. Dzięki za informacje. Czy ktoś "przemieszkał" okres zimowy na gazie ?
  14. Czy ktoś z Was spędził już w Agatce cały rok lub dłużej? Chodzi mi o koszty roczne związane z ogrzewaniem domu? Ile Was kosztuje gaz lub inne paliwo? Pozdrawiam
  15. Po wielu rozmowach również jestem bliższy podjęcia decyzji o 13 Kw i rozliczaniu jednostrefowym. Dzięki bardzo za Wasze opinie
  16. Witam. Mam zamiar wybudować dom jednorodzinny z użytkowym poddaszem o powierzchni 156 mkw. Obecnie składam wniosek o przyłącze energetyczne. Mam problem jaką moc przyłączenową wybrać: 10 kw czy 13 kw oraz jakie rozliczanie z eletrownią: jednostrefowe (stawka taka sama przez całą dobę) czy dwustrefowe (od 22 - 6 stawka mniejsza, a od 6 - 22 stawka większa). Co o tym sądzicie? Proszę o rady
  17. Jeśli masz zamiar mieszkac w takim domu ze 200 lat to super. Tylko pozazdrościć zdrowia Tak naprawdę to każdy sposób budowania jest dobry i podobny cenowo. Najważniejsze w tym wszystkim jest to żeby "fachowcy", którzy stawiają Ci dom nie spierdzielili tego Jeżeli będzie wszystko wykonane wzorowo to będziesz zadowolony czy to budując z ceramiki czy z betonu komórkowego czy z czego tam chcesz.
  18. Oto link do strony z projektem "Opałek" http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=327
  19. Całe szczęście, że ceny za suporex spadły. Teraz można kupić bloczek 59X24X24 klasy 500 - 600 za około 10 zł/szt
  20. Dzięki serdeczne za wszelkie wskazówki. Myślałem, że ten sposób o którym pisałem na poczatku będzie najszybszy i najmniej skomplikowany, ale chyba nie warto. A tak wogóle ile wydaliście na same fundamenty?
  21. Witam. Jestem na etapie załatwiania wszystkich potrzebnych dokumentów do pozwolenia na budowę i po wakacjach mam zamiar zacząć budowę Pierwsze wątpliwości jakie się pojawiły to w jaki sposób zrobić fundamenty : . Znajomy mi doradził żeby zrobić wykopy na gębokość 1,4 m, nastepnie wyłożyć je folią, położyć na dnie zbrojenie i zwyczajnie wylać beton do poziomu ziemi. Następnie ścianę fundamentową podnieść na wyskość około 40 - 50 cm nad ziemię z bloczków fundamentowych. Jeszcze dodatkowo od strony zewnętrznej funamentów można wstawić specjalne folie tłoczone (kubełkowe). Co Wy o tym sądzicie? Czy to dobry sposób? Proszę o radę....
  22. Witam. Może ktoś buduje opałaka w okolicach Warszawy? My właśnie wybraliśmy ten projekt i z chęcią podyskutujemy z kimś na jego temat. Zapraszam do dyskusji. Czy zmienialiście coś w nim, czy pozostawiliście projekt bez zmian? Z jakich materiałów go budujecie itd. itp.
×
×
  • Utwórz nowe...