Skocz do zawartości

karnisz

Uczestnik
  • Posty

    3
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez karnisz

  1. Sklep Karnisz.net wprowadza nową formę sprzedaży, niespotykaną dotąd w sklepach o podobnym asortymencie. Dzięki nawiązaniu współpracy z dostawcą usług finansowych firmą Żagiel S.A. klienci tego sklepu mogą płacić za nabyte karnisze nawet w 36 ratach. Oprocentowanie takiego kredytu wynosi zaledwie 1% miesięcznie.
  2. Witam Zapraszam do sklepu internetowego z dużym asortymentem karniszy i akcesorii okiennych. Niskie ceny, porady na temat kupna oraz możliwość skonstruowania własnego karnisza i obejrzenia go przed kupnem! Prosta wycena nawet najbardziej wymyślnych karniszy. W ofercie są karnisze metalowe, drewniane, plastikowe oraz linkowe. Szybka i pewna dostawa! Życzę udanych zakupów!
  3. Tradycyjne szyny w niektórych zastosowaniach dobrze się sprawdzają, jednak teraz modne są inne rozwiązania. Najczęściej kupowane są karnisze metalowe składające się z rury metalowej oraz wsporników. Na taką rurę nawleka się kółka z żabkami lub haczykami, rura przymocowana jest do ściany lub sufitu wspornikiem metalowym. Zamiast kółek z żabkami można użyć też specjalnych przelotek wszywanych w firankę co daje niesamowity efekt, jednak wymaga troche więcej pracy. Niewątpliwą zaletą tych karniszy jest wspaniały wygląd i duża różnorodność końcówek - elementu nie występującego przy karniszach szynowych, a dającego duże możliwości dostosowania karnisza do wnętrza. Końcówki można dopasować zarówno do wnętrz nowoczesnych jak i tradycyjnych. Można także wybrać grubość rury: 12mm, 16mm, 19mm i 25mm. Wady niestety też są: przy długich karniszach może być konieczne użycie dodatkowych wsporników na środku karnisza, przez co nie da się poruszać firanką na całej długości. Drugą wadą może być hałas wydawany przez suwanie metalowych kółek po metalowej rurze przy przesuwaniu firanki, ale są już dostępne specjalne kółka tłumiące ten dźwięk, niestety są też droższe. Podobnie zbudowane karnisze mogą też być drewniane lub plastikowe - są one lżejsze niż metalowe odpowiedniki i mniej wytrzymałe na obciążenia, ale przy samych firankach spełniają swoją rolę. Drewniany karnisz można dopasować do mebli lub podłogi, natomiast plastikowy (w kolorze białym lub stylizowane na metalowe) do dodatków i ozdób (np. żyrandola) w pokoju. Drewaniane i plastikowe karnisze są cichsze i tańsze niż metalowe. Ostatnio popularnością cieszą się karnisze linkowe. Składają się z linki metalowej, wsporników, żabek oraz specjalnych napinaczy. Napinacze są potrzebne, ponieważ linka nie jest bardzo sztywna i po przymocowaniu jej wspornikami do ściany przybiera ona kształt łuku, dzięki napinaczom można ten łuk złagodzić. Na karniszach linkowych należy wieszać lekkie firanki. Przy bardzo lekkich firankach taki karnisz może mieć nawet 4,5m bez dodatkowych wsporników! (gdyż sama linka w przeciwieństwie do rury jest lekka) Przy kupnie karnisza składającego się z rury i wsporników należy wziąść pod uwagę sposób montażu (do ściany, do sufitu lub rozporowo) oraz to czy ma być pojedynczy czy podwójny. Podwójne karnisze potrzebne są, gdy chcemy powiesić równocześnie firankę i zasłonę. Karnisze drewniane i plastikowe mogą nie występować w opcji podwójnej, ale zazwyczaj można do nich dokupić specjalną szynę - wtedy zasłona wisi na rurze, a firanka na szynie. Taka szyna nazywa się U-szyną i jej kolor można dopasować do koloru samego karnisza. Przy montażu karnisza należy zwrócić uwagę na odległość wsporników od końców rury - za duża może spowodować, że kółka znajdą się na zewnątrz środka rury przez co nie będzie można firany przesunąć w kierunku środka karnisza. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...