Skocz do zawartości

serwisklimy

Uczestnik
  • Posty

    24
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez serwisklimy

  1. Witam
    Polecam ci Ekogroszek sprawność jest O.K. Dowiedź się przy okazji u Dealera o kociał z gazem płynnym (porównaj koszty zakupu i eksploatacji). Nie wchodź w ogrzeanie elektryczne (już lepsza jest pompa ciepła). Zrób przy okazji jakieć źródło alternatywne (kominek ,solar itp). Trochę zaoszczędzisz.
    Pozdrawiam
  2. Witam
    rozmawiałem z gościem, który spawa podkowy. Powiedział, że można do wkładu dorobić wymiennik.
    Jeśli na górze twojego wkładu jest miejsce dla wymiennika to można zrobić to techniką rur płomieniówek połaczonych
    podwójnymi płytami i zaślepionym (blacha kotłowa lub grubościenna) w kształcie stożka. Dolna rurka zasilanie górna powrót. Naprzemienie zespawane, aby powietrze opływało każdą z nich. Do tego pompa -jeśli grzejniki będą poniżej wkłądu.
    Pozdrawiam
  3. Witaj Maciek
    pisałeś, że kominkiem można ogrzać cały dom. Wyliczyłeś, że około 800zł na sezon. Planuje budowe domu 3 kondygnacyjnego (piwice, parter i piętro). Jaki kominek radzić zamontować (w piwnicy planuje pomieszczenia użytkowe)?
  4. Cytat

    Mam kominek z wkladem kominkowym bez plaszcza wodnego, w srodku wylozony szamotem i chcialbym go podlaczyc do centralnego ogrzewania( z rurkami miedzianymi i grzejnikami plytowymi). Centralne ogrzewanie mam podlaczone do pieca gazowego 2-funkcyjnego. Czy istnieje taka mozliwosc i co nalezalo by w takiej sytuacji dokupic. Jestem gotowy na calkowita przebudowe kominka. Czy ktos juz tak przerabial, prosze o rady.


    Witam
    Jeśli chcesz iść drogą przeróbki do wkładu należy dołożyć tzw. podkowę (wymiennik wodny) a dalej to już wiesz: system otwarty, połączenie z c.o. przez wymiennik płytowy, termostat z czujką.
  5. Cytat

    Witam wszystkich!

    Pierwsze moje kroki w tym forum to pytanie odnosnie ogrzewania lokalu handlowego...

    Lokal ma powierzchnię 70m^2 i 180m^3 kubatury. W budynku jest instalacja centralnego ogrzewania z podpietym piecem gazowym i wczesniej uzywanym piecem weglowo-drzewnym.

    Jest to jednak sprawa sporna co do rozliczania sie z materialami grzewczyy tj. z węglem i gazem.

    Mam natomiast mozliwosc zalozenia sobie osobnego junkersa gazowego lub jakigos pieca elektrycznego w formie junkersa, ktory bylby podpiety pod 3 duze grzejniki pod oknami w lokalu.

    Zastanawiam sie co wyszloby taniej czy ogrzewanie gazem wlasnie czy moze jednak ten piec elektryczny jesli cos takiego istnieje. Szkoda byloby nie uzywac juz gotowych grzejnikow i ogrzewania podlogowego 4m^2 przy wejsciu do lokalu wiec raczej nie wchodza w gre jakies dmuchawy albo wolnostojace piece bardziej zalezy mi wlasnie na wykorzystaniu czesciowej instalacji centralnego.

    Dodam, że budynek jest ocieplony 10cm styropianu budowany z maksa a w srodku wykonczony regipsami z 5cm izolacją watą mineralna. Z 90m^2 powierzchni scian 15m^2 stanowią 3 komorowe antywlamaniowe okna i przeszklone w calosci drzwi. Sufit zrobiony jest z kasetonow mineralnych natomiast nad plytą sufitową jest podłoga na legarach drewnianych gdzie izolacja to 20cm waty szklanej i plyta paździezowa.

    Prosze o propozycje jak byloby to najlepiej rozwiazac.... (zakladam ze nie bede grzal weglem i drewnem)



    Witam
    Można ogrzać pomieszczenie ciepłym powietrzem (nie dmuchawą) w określonym czasie o określonej temperaturze.
    Pozdrawiam
    Paweł
  6. Cytat

    Witam !

    Ja dopiero rozpoczynam swoją "drogę" budowy domu, na razie jestem na etapie walki z urzędniczymi dyrdyłasami, które potrafią nie raz wyprowadzić człowieka z równowagi. Co zrobić taki kraj.

    Jako ogrzewanie chciałbym zastosować pompę ciepła ale tak naprawdę słyszę różne opinie i do końca nie jestem przekonany.
    Nie wiem tak naprawdę czy poniesione przeze mnie koszty nie będą pięniędzmi wyrzuconymi w błoto.
    Sporo czytałem na ten temat, również zorientowałem się w cenach u niektórych dystrybutorów pomp, ale to są wszystko tak jakby wiadomości teoretyczne. A co z praktyką? No właśnie i tu zwracam się z ogromną prośbą właściwie do wszystkich forumowiczów posiadających te cuda w domu, powiedzcie jak wygląda to u was w praktyce.
    Chciałbym również prosić kogoś z okolic Dębicy Tarnowa lub tych rejonów kto zakupił pompę ciepła i ma już zamontowaną i używa jej o jakiś kontakt. Jeśli by ktoś się zgodził na to abym mógł podjechać i porozmawiać, zobaczyć i być może upewnić się co do kosztów instalacji i eksploatacji, a przede wszystkim skuteczności działania tejże pompy.

    Mój teściu odradza mi tę pompę rękami i nogami, właściwie jak tylko może, bo to taki "ciężki" człowiek na jakiekolwiek nowości. Może ktoś mnie przekona do tego a może odradzi.


    Mam nadzieję że pomożecie.
    Jeśli ktoś chciałby podzielić się swoim doświadczeniem proszę o kontakt mailowy cwik.lukas@gmail.com

    Pozdrawiam



    Witam
    Na wstępie doradziłbym przeliczenie kosztów eksploatacyjnych (zużycie energii) i porównał. Jest to najmocniejszy argument. Potem policzył koszty instalacji.
    Pozdrawiam
    paweł
×
×
  • Utwórz nowe...