Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

atina

Uczestnik
 • Posty

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O atina

 • Ranga
  Początkujący
 1. atina

  Grzejniki tradycyjne czy kanałowe?

  Dzięki, Ostojo Forum! Początkująca
 2. atina

  Grzejniki tradycyjne czy kanałowe?

  Dzięki, przyznam, że mało się do tej pory zastanawiałam nad tym czujnikiem pogodowym. A naprawdę wolałabym mieć podłogówkę niż w jakikolwiek sposób widoczne grzejniki (również kanałowe). W takim razie idę drążyć temat czujnika, mam nadzieję, że z sukcesem! Na szczęście do wylewania fundamentów jeszcze mam trochę czasu... Pozdrowienia
 3. atina

  Grzejniki tradycyjne czy kanałowe?

  Tak jak napisałam, z powodu sporej bezwładności w reagowaniu na zmiany temperatury. Szkielet szybko się nagrzewa, ale i szybko wychładza. Słyszałam z paru źródeł, że ogrzewanie podłogowe nie potrafi w krótkim czasie dostosować się do takich zmian, co owocuje brakiem komfortu dla użytkownika. Ktoś też odradzał mi podłogówkę, bo podobno kurz bardziej się unosi, ale nie wiem, czy to prawda. Ale muszę przyznać, że te wyliczenia porównujące moc "żeberek" i kanałowych trochę mnie przestraszyły. Co prawda chcemy to połączyć z ogrzewaniem kominkowym, ale mino wszystko nie planowaliśmy kanałowych dłuższych niż 1,5 m przed każdym z 3 okien. A salon ma około 50 metrów... Nie mam katalogu Jagi, ale takie uspokajające dane (że 1,5 m to już dużo) wyczytałam gdzieś w sieci u jednego z producentów grzejników kanałowych.
 4. atina

  Grzejniki tradycyjne czy kanałowe?

  Chyba że masz dom szkieletowy - wtedy ogrzewanie podłogowe odpada ze względu na zbyt dużą bezwładność. Ja owszem przewiduję w salonie terakotę, ale podłogówkę zdecydowanie mi odradzono i właśnie badam kwestię grzejników kanałowych (wszystkie okna sięgają do podłogi).
×