Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

wampir_wawelski

Uczestnik
 • Posty

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O wampir_wawelski

 • Ranga
  Początkujący
 1. wampir_wawelski

  Odbiór instalacji elektrycznej

  Witam, mam takie pytanie, bo w moim sąsiedztwie już wielu jest specjalistów w tej sprawie i każdy mówi coś innego a ja nie wiem. Wybudowałem budynek gospodarczy (zgodnie z pozwoleniem) o wyglądzie domu jednorodzinnego. Skrzynkę Enion już mi postawił i z pierwszej umowy się wywiązał. Następnie, prywatnie, znajomy elektryk założył mi instalację elektryczną w tym budynku. Nadmienię, że elektryk jest zwykłym pracownikiem w firmie elektrycznej, ale skoro się zna, to razem podołaliśmy zadaniu. Wiem, że teraz tę instalację ktoś musi odebrać, przynajmniej co druga osoba mi to mówi? tylko kto? Elektryk z uprawnieniami? czy Kierownik budowy? czy wystarczy, jak ten mój znajomy podpisze się rękoma pod protokołem w dzienniku budowy? Proszę o info bo stoję w miejscu i nie wiem co robić?
 2. Witam, wybudowałem na co otrzymałem pozwolenie budynek gospodarczy, o wyglądzie domku jednorodzinnego. Mam takie pytanie, bo każdy z moich znajomych mówi coś innego. Na jakim etapie urządzenia musi być budynek, aby mógł zgłosić do nadzoru budowlanego informację o zakończeniu budowy i czekać aż się pojawią? - czy muszą być szamba? - tynki? - oświetlenie i prąd w budynku - podłączony? - instalacje grzewcze i wodne? - co jeszcze z ważniejszych rzeczy? Budynek jest już postawiony i wytynkowany. Instalacje w toku. Jeżeli ktoś ma link do podstawy prawnej, gdzie znajdę odpowiedź na to pytanie, będę również wdzięczny.
 3. wampir_wawelski

  pytanie o enion

  Na początku grudnia podpisałem z Enionem umowę o doprowadzenie prądu, na wykonanie którego firma ma ogłosić przetarg, na który ma.... wg tego co czytam czas do września 2009. Wspomnę, że formalnie energia będzie doprowadzana do budynku gospodarczego - nie mieszkalnego (nie wiem czy to ma jakieś znaczenie). Tak czy siak jestem skazany na tą firmę, ale z tego co widzę, stanowi ona najdłuższą drogę formalną ze wszystkich jakie są wykorzystywane w trakcie budowy swojego domu. Jestem okropnie zawiedziony fachowością i obsługą z jaką się spotkałem w tej firmie. Ale dobra, mleko już się wylało... Ile się czeka w rzeczywistości na przeprowadzenie przetargu i samo wykonanie instalacji podpięcia prądu elektrycznego przez enion od momentu podpisania tego cyrografu?
 4. wampir_wawelski

  ile to m3

  Witam, mam wypis od leśniczego z zaznaczonych ściętych drzew, niestety nie jestem w stanie obliczyć m3, może wiecie jak to zrobić 4 pozycje: 1. Modrzew o dł. 3.5 m, wymiary 0,25 x 0,25 m 2. Modrzew o dł. 6 m, 0,25 x 0,25m 3. Świerk, dł 4 m, 0,30 x 0,30m 4. Świerk, dł 6m, 0,25 x 0,25m Proszę o pomoc w wyliczeniu m3 łącznie tych drzew. Pozdrawiam
 5. Witam, wczoraj gościłem geodetę, który dokonał pomiarów wstępnych pod fundamenty dla naszego domu. Mam pytanie, bo właściwie tylko tylko określił gdzie są boki działki pod projekt, natomiast żadnych wewnętrzych pomiarów nie sporządził (pod fundamenty i koparkę). Jak się do tego zabrać? czy są jakieś wzory matematyczne, aby obliczyć wszystkie dane itp
 6. wampir_wawelski

  zabudowa gospodarstwa

  Witam, mamy zezwolenie na rozbudowę gospodarstwa, poprzez zgodę na wybudowanie nowego budynku. Posiadamy już wszystko łącznie z przyzwoleniem urzędów oraz planem architektonicznym. Mam pytanie, czy pomiar pod fundamenty musi dokonać geodeta fachowiec? czy ktoś kto się na tym zna i nie koniecznie jest geodetą, ale np kierownikiem budowy? Zaznaczam tutaj, ze jest do rozbudowa gospodarstwa rolnego - z punktu formalnego.
 7. wampir_wawelski

  zgoda na przejazd

  Witam, moi rodzicom w końcu udało się zgromadzić trochę środków na budowę nowych 4 kątów, dlatego podjęli niezbędne kroki aby tę kąty wybudować. Jesteśmy na etapie przygotowywania wymaganych dokumentów do wydania pozwolenia i mamy problem z dojazdem. Otóż, dojazd do posesji od drogi gminnej to jakieś 200m drogą utwardzaną, która ma 10 właścicieli i kilku dziesięciu użytkowników. Nie mamy przez tą drogę służebności bo też nie wydaje mi się możliwe zdobycia wszystkich osób u notariusza, których sami nie znamy mimo, że mieszkamy tam od pokoleń. Do naszej działki odchodzi mała odnoga od tej drogi utwardzanej, która już graniczy bezpośrednio z naszym gospodarstwem, była przez Nas zawsze używana i stanowi jedyny sposób dotarcia do działki. Mam pytanie, zgodnie z wymaganiami do pozwolenia, muszę złożyć podpisy wszystkich osób tych dróg/ właścicieli z nr PESEL. Niestety ten najbliższy nowy właściciel tego kawałeczka graniczącego z Nami nie chce rozmawiać o żadnym podpisie, chyba, że darujemy mu za to kilka arów działki rolnej. Uważam, że to jest draństwo z jego strony, ktoś kto bywa na działce raz na rok tylko po to aby zobaczyć, czy jeszcze jest próbuje dorobić się tanim kosztem. Wszyscy wiemy, że niektóre przepisy są absurdalne jak moim zdaniem ten i nie wiemy co mamy zrobić? Ten kawałek dojazdu nie ma służebności, czy ewentualne wniesienie do sądu o zasądzenie drogi koniecznej ominie ten problem i nie będziemy potrzebowali podpisu tego gościa??? Czy można to jakoś inaczej ominąć?
×